Llalla drejt largimit, Xhafa: Do jetë i pari që nuk do rrijë rrugëve për një vend pune

October 5, 2015 21:49

Llalla drejt largimit, Xhafa: Do jetë i pari që nuk do rrijë rrugëve për një vend pune

Adriatik Llalla pritet që të mos jetë edhe për shumë kohë në krye të Prokurorisë së Përgjithshme. Atij do t’i ndërpritet mandati sapo të hyjë në fuqi paketa kushtetuese për reformën në drejtësi.

Kjo është bërë e ditur nga kreu i Komisionit të Ligjeve, Fatmir Xhafa. Megjithatë, ai tha se Llalla nuk do të lihet rrugëve, siç ka ndodhur me kryeprokurorët.

“Mund të jetë dhe ky që është, nëse kandidon dhe fiton. Kuvendi është i detyruar të zgjedhë një nga kandidaturat, ama prokurori do ketë fatin që do jetë i pari që nuk është shkarkuar nga detyra dhe do jetë i pari që nuk do rrijë rrugëve për një vend pune ,siç kanë ndenjur prokurorët e mëparshëm”, deklaroi Xhafa për ABC News.

 

October 5, 2015 21:49
Komento

15 Komente

 1. HT October 5, 21:58

  CFARE TRISHTIMI DO TE IKE AI QE PIHET. uAAAAUUUUUU

  Reply to this comment
 2. Hurma Arabie. October 5, 22:19

  Meqenese po afrohet dimri nuk kemi ne voje per Llalle. Pse e lodh trurin ore Fatmir, qe kerkon t’a ripunesosh kete koqe, megjithese se edhe aq koqe nuk eshte , ka menduar fukaraji per diten e zeze, pyesni Full-hajnin ku ja ka transferuar parate e pista, ne cilin vend te “Parajsave Fiskale” qe ke perlare po me punet e pista.

  Reply to this comment
 3. Arben October 5, 22:51

  SHUME E DREJTE, KY E KA HAK BURGUN, KESHTU QE NUK KA PERSE TE RRIJE RRUGEVE KOT.

  LIND PYETJA, MOS E ZEVENDESOJNE ME DHALLEN.

  Reply to this comment
 4. metlaj October 6, 02:31

  MJER VENDI me sutuaten ae eshte krijuare por me e keqija kush po e drejTon SHTETI kerkon te drejtohet nga buurra dhe gra qe e duan shqiperin , mos ta shikojen detyren sI vende perfitimi vetjak te kene aftesi te plota profesionale kurrajo debati me udheqesin e partise dhe mos bindje PER Zbatimin e vendimrve te PA drejta dhe doreheqjen ng POSTO I TIJ KUR NUK KA FORCE BINDESE TE FORUMIT VENDIM MARRES NJEKOHESISHT DHE DENONCIM KUR ESHTE IBINDUR NE ORGANET E DREJTESISE CDO VENDIMI KORUPTIV reSPEKT PER DREJTUESIT E ME PARSHEM DHE AKTIVIZIM NE ORGANET E VENDIM MARJES SI DHE NE GRUPET E BERJES E PROJEKT VENDIMEV SI DHE RINOVIMIN E DREJTE ME RAPORTE TE DREJTE BREZASH QE NE QEVERI MOS TE SHIKOJME AS BABAGJYSHRA QE FLEN NE SEANCAT PLENARE SI DHE TE RINJE QE NUK GARANTOJNE ECJE PARA NE KARRIEREN POLITIKE OSE QEVERITARE DHE PERCAKTOHET DREJTE AFATI LLOGARI DHENES DHE NDRYSHIMI I KRYEMINISTRIT DHE MINISTRAVE

  INJORANTE PA EKSPERIENC DHE AFTESI PROFESIONALE DHE ME DISA QE FIGUREN E TIJ E MBRON MEDIA DHE KRYETARI I PARTISE rTOHEN SHUME GJERA NE STATUT I CILI DUHET TE ZBATOHET ME FANATIZMEN DHE NDRYSHOHET DHE ASNJERI MOS TE KETE TE DREJTEN TA LERE NE HARESAPORTI I GJINISE TE SHIKOHET DREJTE DHE MOS VENDOSEN KOPJO SI lenka NE BYRO DHE THEMIA NE MINISTRI TE PERCAK

  Reply to this comment
 5. Partizani October 6, 03:47

  NE BURG KY LLALLA per “SHPERDORIM DETYRE”!
  La dhjetra dosje kriminale pa cuar ne gjykate dhe te cohet vete atje!
  Ne BURG ushtari i Berishes dhe armiku i shtetit!!!

  Reply to this comment
 6. geg hyseni October 6, 05:28

  Si do iken Llalla pa realizuar planin e prodhimit te vjeshtes….Arrestimet e bujshme te shtatorit! Ky duhet te ishte shkarkuar vetem per keto deklarata prej kllouni.

  Reply to this comment
 7. LOVE October 6, 05:51

  ashtu posi

  pse te rrije rrugeve Llalla ,kush di te ngohe karrigen ne zyre me gjithe rroge e bodygard si ai
  pa bere asgje ??
  gjynaf prokuroret e tjere , per buk bredhin ,jane katandisur keq e mos me keq
  verifikojuni njeher pasurite , se mos duhet tu japim dhe asistence
  filloje nga Petrit Fusha ,dhe do shohesh qe prokurore e gjyqtare ne pike te hallit jane

  nqs miratohet paketa kushtetuese ….mund dhe ta rizgjedhi kurVedi
  Baba Taku thuaj ,bjeri shkurt ketij muhabeti o shoku Xhafa …..

  Reply to this comment
 8. perkthyesi October 6, 08:13

  Ky kryeprokuror sapo na ka genjyer sy per sy, se brenda Shtatorit do kishte arrestime te bujshme! Ku i ka? Pse, keshtu punohet, duke qendruar kembekryq dhe mashtruar? O zot, ne c’vend jetojme!

  Reply to this comment
 9. LORA October 6, 09:40

  Ne nje me dje me ju,Partizani,,,,,
  eh c’vete ,sapo e nis komentin,marr vesh nga moderatori I Dites qe jam tuj u ngut ,,,,une e kam me nge.

  Reply to this comment
 10. Edi October 6, 11:15

  PS nuk ka votat per te ndryshuar ligjin e per te marre Kryeprokurorin! Se nuk do I. Meta te hiqet Llalla! Dhe Rama nuk i ka votat edhe sikur te marre PDIU me gjith Mesila Doden bashke. Eshte thjesht deshire e pa realizuar. Nuk ka nge Meta te bleje nje tjeter Kryeprokuror pas Llalles.

  Reply to this comment
 11. deti October 6, 11:29

  Po normale se ka bllokuar me qindra hetime per ju derra te pangopur e ju ka lene e po ju le qe ta grini ket popull deri ne palce. Ketij i ofrohet pune. Kulmi. Ky duhet te jete mrena me gjithe horrat e politikes se ky eshte fajtori numer 1 per mos funksionim te ligjit

  Reply to this comment
 12. Ilir October 6, 12:16

  – Sa te vonuar qe jeni, Ju mazhoranca e sotme, me largimin e tre personave kyc nga funksionet e tyre :
  Bujar Nishani,
  Visho Ajazi,
  Adriatik Llalla
  – vetem hallemedhenjte e dine.
  Kushdo qe te vije ne vendet e tyre, pamvaresisht varesive, do perpiqet te sjelle nje fryme te re.
  Por besoj do te jete nje ndryshim fasade, i siperfaqshem, qe do te ruaje statuskuone e fajtoreve te medhenj, Sali Berisha dhe Ilir Meta me rrjetin e tyre. Ka kohe qe peshku eshte qelbur nga koka.

  Reply to this comment
 13. Kariz Matik October 6, 12:41

  Do nderpritet mandati i kreut te prokurorise? Mooos!

  Mire kete qe po bejne sikur po e degdisin per hir te “reformes”, po puna eshte se me cilin nga “specialistet” e tjere kane menduar ta zevendesojne?

  Jo per gje por nuk eshte dhe kaq e thjeshte te gjesh nje tjeter “personalitet” kaq te apasionuar ne pune dhe kaq te sukseshem ne detyren e ngarkuar nga kryepartiaket per mosndeshkimin e krimineleve te veshur me pushtet…

  Reply to this comment
 14. petrika October 6, 13:37

  Shpresoj shume qe ne takimin qe pati Rama me Meten,te kene diskutuar e te kene rene dakord edhe per te hequr Llallen.Ketij te fundit i kane lene edhe nje shans tjeter,qe te rikandidoje perseri.Te shohim cdo ndodhe,por do ishte mire qe Llalla te qerohej nga ajo detyre qe ka,Ate e paguan e djathta qe ai te mos ngrere padi per PD-ne,Saliun,Lulin Imamin dhe pothuajse 98% te ministrave te Saliut.Po ashtu e paguan edhe LSI-ja,e cila nuk bie me poshte se PD-ja.Ky koalicion u be nga e keqja,ndyshe Rama nuk e merrte dot pushtetin.Per kete gjendje kaq te veshtire qe eshte krijuar,e ka fajin vete populli,i cili shkon e u jep vota PD-se dhe LSI-se,duke e lene Ramen te pafuqishem,me 66 vota ne parlament dhe tani Rama varet nga super i korruptuari Ilir Meta dhe nga ministrat e tij hajdute,te cilet nuk i heq dot pa lejen e Metes,por Meta i ndan fitimet me ministrat e tij,prandaj Rama nuk eshte budalla,por eshte i pafuqishem per te bere ndryshimet e nevojshme.Ne shqiptareve na bie per detyre ne votimet e ardheshme qe te mbeshtetim sa me fuqishem Edi Ramen,qe ky te mos kete nevoje per te bere koalicion me Pisanjoze si Ilir Meta.Atehere do ta shihni kush eshte Edi Rama.Atehere do ta shihni edhe mireqenien e popullit.Une cuditem sa budalla eshte ky popull,qe u jep vota PD-se dhe LSI-se.Popull shqiptar,jepini fuqi Edi Rames me voten tuaj dhe pastaj ju lind e drejta qe ti kerkoni llogari pse nuk fut ne burg Berishen, bashen, Meten,gjykatesit e korruptuar,prokuroret e korruptuar etj.Persa kohe qe populli nuk e kupton se kujt duhet tja jape voten,populli i meriton plotesisht vuajtjet qe po kalon

  Reply to this comment
  • Piqi Rika October 6, 14:37

   Po pse mo piqirika kush e detyroi padronin tend qe t’i ngjitej si mudi pas kepuces bashkepuntorit te halldupit?

   Pa ule pak ritmin…

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*