Llalla me diplomë të falsifikuar?

January 12, 2018 19:12

Llalla me diplomë të falsifikuar?

Pas debateve të ashpra politike lidhur me zgjedhjen e Kryeprokurores së Re të përkohshme Arta Marku, organi i akuzës vijon të jetë në qendër të vëmendje për ‘shkundjen’ që këtij institucioni po i bëhet. Emisioni “JAVA” në RTSH kishte pikërisht zhvillimet në prokurori një prej temave të diskutuara. Por teksa e gjithë vëendja është përqendruar te Kryeprokurorja e Përkohshme, një informacion i ri është zbuluar për ish-Kryeprokurorin Llalla.

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë disa detaje lidhur me diplomën e Kryeprokurorit.

“Një nga detajet që është duke hulumtuar komisionet e vettingut, është fakti që Shqipëria ka pasur një prokuror që ia dimë shkollën e lartë po nuk e dimë ku e ka bërë shkolën e mesme. Në shkollë rezulton numri i amzës, por nuk gjenden regjistrat mësimorë. Vendi i dytë u gjendet ëhstë fakulteti i shkollës së lartë, në sekretari kanë shkuar dhe nuk e kanë gjetur dosjen. Dyshohet që Shqipëria ka pasur për 5 vjet një kryeprokuror që nuk ka bërë shkollën e mesme”, tha Hoxha në “Java”.

Referuar lëvizjeve të fundit në organin e akuzës, gazetari Lorenc Vangjeli deklaroi se emëruesi i përbashkët i të larguarve është se kemi të bëjmë me persona që njihen si njerëz të afërt të ish-Kryeprokurorit Llalla.

“Ajo që bie në sy ndryshe nga parashikimet, prokurorja e përkohshme po sillet si prokurore e përhershme. Lëvizjet janë të shumta, besoj se është vetëm fillimi. Ajo që bie në sy, ka një linjë të qartë. Të gjithë të larguarut konsiderohen si njerëz të ish-Prokurorit të Përgjithshëm dhe kanë qenë në ato pozita si të komanduar”, deklaroi gazetari Lorenc Vangjeli.

Ndëkrohë, këto lëvizje sipas gazetarit Hoxha bëhen me bekimin e SHBA-BE. Sipas tij, jemi para një skenari si atij në Rumani e Kroaci kur u godit korrupsioni në nivele të larta.

January 12, 2018 19:12
Komento

22 Komente

 1. demo January 12, 19:28

  Eshte e pergjithshme,nje marifet i katundareve ne demokraturen e Sali rrumpalles,Posedojne dy tre diploma fakultetesh,por nuk kane mbaruar shkollen e mesme.para disa vitesh u zbuluan disa kryetare komunash ne fushe arres,ne Berat,ne Mollas te Elbasanit,qe nuk kishin mbaruar as 8 vjecaren,por kishin diploma te shkolles se larte. Ne kete rruge po ecen edhe Edi Rama,duke favorizuar katundare te panjohur qe fitojne tendera qindra miljona euroshe,me 100 dollare ne xhep.Keshtu ndodhi me katundarin nnga Libofsha,enigmatikun qe fitoi tenderat e inceneratoreve me vlere 300 miljon euro.

  Reply to this comment
 2. apokaliptike e ashtuqujtura demokraci ne Shqiperi January 12, 19:49

  nuk i ka premtuar koha me mbaru shkollen e mesme
  lopcarit ,
  pasi kur na prune shpellarin presidente
  ne Shqiperi u c’fuqizua cdo ligje e kriter
  qe funxiononte dikur ,por sipar sherihatit te shpellarit .
  qe kush rrokullisej me shpejt nga mali e trokiste ne dyert e shpellarit per tu rreshtuar ne ushtrine e tij ,merrte X-Diplome ,ku ti donte qejfi atij edhe me 4-klase shkolle !
  psh , goni , nji cun i lagjes time qe kishte vetem 6-klase shkolle dhe ne sistemin komuniste e kishte kalu kohen me te kadhe duke vjedh e ne burg ,ju afrua nga salih rrahman berisha ish presidenti i marrezise Demokratike , Shef Dogane ne kufirin me Greqine !
  pra Demokracia i dha shancet te gjitheve ,Diplomat i ndante president shpellari .
  Sidoqofte , duhet te jemi te ndergjegjshem qe lopcarin Llalla e zgjodhi mes kopese kandidate per Prokuror
  ambasdori Arvizu .
  Prisni ,prisni s’keni pare gje akoma ju

  Reply to this comment
 3. anticensurë25642654 January 12, 20:07

  të tjerat dhe mund të besohhhhhen,me siklet,por kjo puna e- “Sipas tij, jemi para një skenari si atij në Rumani e Kroaci kur u godit korrupsioni në nivele të larta.”-më duket pak si shashkë!!
  po zëvëndësohen me të kësaj tyryfyçkës që shkel ligjin që pa filluar punë si prokurore e përgjithëshme!!do të bëhet pas një muaji,por sot për sot nuk ka të drejtë ligjore ti bëjë këto që bën!!
  vetëm ky fakt të bën të arrish në konkluzionin se me shkelje ligji,nuk mund të vendosësh ligj,nuk mund të sjellësh drejtësi!!e vetmja gjë që bëhet është vazhdimi i shkeljes së ligjit!
  problemi i dytë!
  a e keni pyetur llallën për këtë mangësin ë ecurine shkollore të tij??apo keni gjetur një mangësi që mund të mos jetë faji i tij dhe tashti filloni e thurrni teorira konspirative??
  legena gazetarë!!
  para se të dilni me shkrimin duhet të hetoni të gjitha mundësitë!ju nuk duhet të lini boshllëqe si ky që paraqitet në ecurinë shkollore të llallës!!
  pasi hetohet dhe gjenden këto boshllëqe,pyetet direkt i diskutuari!nëse ai thotë se e ka kryer të mesmen,atëherë pyeten persona që kanë qënë në klasë me të,ose që duhet të kenë qënë në klasë me të!pyeten mësues që duhet ti kenë dhënë mësim,e kështu me rradhë!
  të hetosh për këto gjëra nuk është e vështirë!!llalla jo vetëm që është i ri por dhe mësuesit e tij të të mesmes nuk duhet të jenë më shumë se 80 vjeç!
  pra nuk është se po kryejmë gërmime arkeollogjike ose studiojmë arkivat e rromës a të stambollit për skënderbeun!
  për mendimin tim,ka më shumë boshllëqe ky hetim i artan hoxhës se e mesmia e llallës!!
  të paktën nga këto që po lexoj këtu!!

  Reply to this comment
  • sopiqoti January 13, 00:30

   O zoti “..anticensure..” TYRYFYCKE ” e me tej je zotrote qe na brockollit ne komentin e siperm.Mos valle po te cimbith ndonje gje nga levizjet qe zonja e nderuar po ndermer ? Po te vertetohet ajo qe thone Artan Hoxha ,Llalla duhet te pergjigjet penalisht bashke me ata qe e vune ne kete detyre

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 January 13, 19:58

    o ti që spo qi dot
    të plaçin sytë dhe të pjerdhça mëndjen!!
    me shkelje ligji nuk vendoset ligji!!me krim nuk vendoset drejtësia,vetëm se mbahet nën dhunë njerëzia!!këtë ta thotë lorenc vangjeli në fund”“Ajo që bie në sy ndryshe nga parashikimet, prokurorja e përkohshme po sillet si prokurore e përhershme.”pra pu vepron ashtu si nuk duhet të veprojë!
    mor gomar!!
    përpara ligjit duhet të shkojë GJITHKUSH QË SHKEL LIGJIN!!
    çdo shetetas ose jo shtetas shqiptar që shkel ligjin brënda teritorit administrativ të shqipërisë!!
    eoritë konspirative kanë nja dy të vërteta dhe një mal me gënjeshtra!!artan hoxha ka gjeturr një mangësi tek ecuria arsimore e llallës dhe atë jo vetëm e ka fryrë por e interpreton si krimin më të madh,në një kohë që n uk ka pyetur vetë të interesuarin!nëse ai thotë se ka ndjekur shkollën e mesme atëherë duhet të hetojë se ku e ka ndjekur,vitin,mësuesit që i kanë dhënë mësim dhe nxënësit që mund të kenë qënë në një klasë me të!!
    pra ti mor që spoqidot ke llogjikë apo jo??
    nuk më hapalla se ksuhs shkon në burg,ti a unë,saliu a edi rama!!mua më intereson zbatimi i ligjit i njëjtë për mua ty e për adriatik llallën!!
    nëse shkelet për llallën mund të shkelet dhe për mua e ty!!nëse unë e di se i bëhet padrejtësi dikujt,nuk mund të mendoj nesër se ka qënë i drejtë me mua!!
    e njëjta gjë dhe për ty o idiot!!
    lexo fjalinë e fundit”Ndëkrohë, këto lëvizje sipas gazetarit Hoxha bëhen me bekimin e SHBA-BE. Sipas tij, jemi para një skenari si atij në Rumani e Kroaci kur u godit korrupsioni në nivele të larta.” dhe do të kuptosh fare mirë se më shumë është një gjueti shtrigash se vendosje drejtësie!!
    nëse vërtetohet se ka fallsifikim dipllome,pra llalla nuk ka kryer dipllommën e shkollës së mesme!?
    atëherë:
    ai duhet të dënohet penalisht për falsifikim!
    duhet të dënohet ai që ja ka dhënë këtë dipllomë!
    duhet të këthejë të rë të ardhurat materiale që ka përfituar nga puna si prokuror dhe P/i përgjithshëm!
    nëse vërtetohet se nuk janë të vërteta këto që thotë hoxha?!
    nuk është ndonjë gjë e madhe!!
    dhe ai është pjesë e “shtypit të kazanit”që thotë rama!pra atij shtypi që sështë për tiu besuar aspak!ati shtypi që është blerë nga politika shqiptare!
    me këtë rast nga edi rama!!

    Reply to this comment
  • intelektuali January 13, 15:32

   Ore ti anticensure butaforike po nuk e ke mesuar more marvi budallaqe se:

   KJO “TYRYFYCKE” ESHTE EMERUAR NGA SHBA?

   dhe:

   SE MUZIKEN PER SPASTRIMET NE PROKURORI E KA POROSITUR AMBASADORI LU?

   Po ne Kroaci u ras brenda Kryeministri i vendit dhe shume bandite dhe hajdute te tjere me pushtet, ndersa ne Rumani pushtetare te larte te prangosur dhe te burgosur jane me shume se gishtat e dores,

   PO A HANE PYKA LLOGJIKE ENVERISTET FANATIKE?

   Kjo eshte ceshtja.

   Reply to this comment
 4. Adih January 12, 20:22

  Futeni brenda Llallen ,per mashtrim cfare prisni ..Zbatoni ligjin ..

  Po te ndodhte kjo ne boten perendimore ,do fillonte ne cast cunami , si qysh tek ,e deri tek emerimi kush ja dha karrigen e pse ??etj e tj.Me keq si heren e pare 91 96 ,te dy Ministrat e brendshshem te PD kane qene fuksa te diktatures 80 leksha !!!! Athue , sie nuk e dinte baca SALI ..?????????????

  Reply to this comment
 5. H January 12, 20:34

  Pse ka ndonjë njeri të çuditet !

  Reply to this comment
 6. jo-genjeshtres January 12, 22:50

  Zoti Hoxha do bente mire qe te kerkonte edhe per deftesen e shkolles se mesme te deputetit Fate Velaj.
  Ky shkrimtar i koheve moderne si shume perpjete po e hedh shurren!
  Ai tani ka nje diplome te shkolles se larte dhe nje Master.

  Reply to this comment
 7. betixho January 12, 23:12

  MOS U MERRNI ME PROKUROREN,POR TE NGRIHET NË KËMBË E GJITHË GAZETARIA DHE MEDIA SI EDHE INSTITUCIONET E LIGJIT DHE TË MERREN URGJENT ME ORGANET DHE PUSHTETARËT QË KANË VENDOSUR NË KRYE TË PROKURORISE NJË INDIVID TË TILLË SI ADRIATIK LLALLA ME DIPLOMË TË FALSIFIKUAR.
  MOS TURPËRONI SHQIPËRINË POR MERRENI NË DORË SITUATËN KONKRETE DHE VEPRONI.
  NËSE NUK VEPRONI AS PËR KËTË ARGUMENT SHOQËRIA SHQIPTARE NDODHET NË UDHËKRYQ.

  Reply to this comment
 8. Kris 1 January 13, 02:53

  Kur mbarojne fiqte te largohen miqte.Gjithe zbulimet e medha per kuadrot me te cmuara i bejme kur bien nga fiku.Me zell te madh i studiojme trapin dhe me ne fund gjithe gaz ja rruajme.Ja pate trapin llalles suluni kush ta rruaaje me pare

  Reply to this comment
 9. alphade January 13, 08:34

  Vetem ky fakt mjafton qe ” brigadieri i derrave te Gramshit” ,te zere qeline per disa vjet. Duke qene
  dhendrri i Liri Berishes, gruas se shpellarit te Vici-
  dolit u vu ne krye te Prokurorise se Pergjitheshme
  te Shqiperise. Dinastia Berisha ,zoterinj duhet rrethuar
  me ” tela me gjemba” ! Le te klithin e te bertasin per te
  “Drejtat e njeriut ” apo per ” pronen e shenjte” ,kesaj di-
  nastie u duhet prere te gjitha “vijat e ujit” ,te investigohet
  e gjithe grabitja qe i kane bere shqiptareve dhe pastaj te
  evidentohen vrasjet,hajnite,krimet,mafiozlleku ,etj.etj.
  e kesaj monstre te Vicidolit…..!!

  Reply to this comment
 10. alphade January 13, 08:44

  Komenti im…..

  Reply to this comment
 11. Zzzzzz January 13, 09:25

  PO PSE VETEM AI ESHTE ME DIPLOME FALLCO ATY KA DEPUTETE DREJTORA TE DREJTORIVE TE SALIUT DHE METES E RAMES DUHET NJE VETING VETEM PER DIPLOMAT FALLCO PASI NA KANE QEVERISUR E VJEDHUR HAJDUTE INJORANTE DHE CAKENJ TE PANGOPUR………………..!!!

  Reply to this comment
 12. MH January 13, 14:22

  Ai Monizmi i kishte ne vende pune kuadrot dhe neve na bante pershtypje per ajken e pushtetit,ne byron politike kisht mjelse,karrocier,traktoriste,marangoz,keuctar etj.Kjo vinte nga botkuptimi qe udheheq masa.Ama arsimin e kishte me shkolle.Jo si ne kohen e merhum demokratit Berisha ku kuadrot e plepave etj etj arsimoheshin:Ta disha se kaq lehet merret shkolla e larte do kisha marre dhe maturen.

  Reply to this comment
 13. intelektuali January 13, 15:12

  PO FILLOREN A E KA BERE DAlLKAUKU I SALIUT?

  sepse:

  Ka gjasa qe ky debil qe guxoi te akuzoje ambasadorin amerikan Lu per korrupsion, te mos dije as shkrim e kendim.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 January 13, 15:43

   nastro është shumë e mundur,por mos harro atë që unë e përmënd shpesh:kjo prokurore e përkohëshme nuk ka të drejtën ligjore të bëjë këto veprime që po bën!!
   e thotë dhe vet shkrimi”po sillet si prokurore e përgjithëshe”,duke mos qënë!!
   njerëz mos u sillni si qënt e gjahut që me një “ssssss”i vërsulen çdo gjëje!!
   përdorni mëndjen!!
   përse nuk kanë pyetur llallën se e ka bërë apo jo??
   nëse ai thot po,përse nuk e pyesin ku dhe kur e ka bërë??
   nëse ai thotë atje dhe kur,përse nuk shkojnë e të pyesin personat që kanë bërë shkollën në atë kohë??
   këto që i them unë i di fare mirë hoxha,por nuk i leverdis!!në fillim ka gjetur këtë vënd bosh dhe me të kërkon të bëjë rrëmujë!!
   nastro kjo është një shashkë,ose më mirë bombë tymuese e para për të arsyetuar veprimet e paligjshme të prokurores së përkohëshme,në radhë të dytë për të dhënë idenë se po zbatojnë “vetingun”,dhe e treta largimi i mëndjes nga koncensionet që i dhanë dhe do ti japin gërkut!ka shumë mundësi të ketë dhe gjëra të tjera!!
   llalla është për tu varur,por mos u bëj qën,pa dashje,i ramës,sepes dhe rama duhet varur në të njëtin litar me llallën!!

   Reply to this comment
   • intelektuali January 13, 17:47

    E kam thene shume kohe me pare:

    MUZIKEN PER DREJTESINE E KA POROSITUR AMBASADORI LU

    Ne duhet te mesohemi me kete MUZIKE dhe emerat e pervecem jane pa rendesi,

    por:

    Me shume duhet te mesohet politika jone debile kombetare qe nuk ha pyka llogjike fare dhe bashke me median amatore i meshon sovranitetit kombetar si Enveri ne Kohen e Qepes te Partise se Punes dhe diskutojne si debila dhe dallkauke per ligjshmeri alla shqyptarce me droge dhe kanabis dhe Kushtetute alla ryshfetciu Like Floriri me kriminelin Gramoz Ruci qe vlejne per Boten Demokratike sa letra higjenike ne WC, nje nje kohe kur politika jone kombetare i ka zbathur breket dhe i ka nderut BYTHEN Perendimit dhe po pret me gjuhe jashte antarsim ne BE.

    PO PSE ME KETA DEBILA DHE DALLKAUKE DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

    Reply to this comment
    • anticensurë25642654 January 13, 20:08

     o nastro o kokra e idiotit!!
     “MUZIKEN PER DREJTESINE E KA POROSITUR AMBASADORI LU

     Ne duhet te mesohemi me kete MUZIKE dhe emerat e pervecem jane pa rendesi,”
     moj marionetë e qelbur,morr burrec lapangjoz,mor butak pa shtyllë kurrizore!!
     nëse duhet të mësohemi me muzikën e LUsë a të pidhit të sëmës,përe ha mut për muzikën e enverit or skllav i përjetshëm??
     oj qënje e dhejrë në tru,nuk duhet të mësohemi as me të LUsë as me të rrusë!!
     duhet ti mësojmë këta që na dhejsin në qafë se ne e bëjmë muzikën dhe jo të tjerët!!se ne vendosim për interesat tona dh ejo të tjerët!!
     duke ju a vënë fajin të tjerëve ne nuk bëjmë gjë tjetër veçse e heqim nga vetja!!ne jemi aq të tredhur në tru,aq frikackë sa gënjejmë veten duke thënë se ne nuk jemi të zotë dhe të tjerët duhet të vendosin për ne!jemi aq burrecë sa themi se ne dimë të bëjmë gjithçka në rregull,po janë të tjerët që nuk na lënë të përparojmë!!
     jo teveqel i rrjedhur që ditën që ke lindur!!
     jemi ne burracakë,jemi ne të trashë frikacakë që nuk dimë të ngrëmë brekët tona!!
     ti je i pari në këtë listë të burracakëris!!
     qënje të poshtëra që vetëm ti lehni hënës dini!
     pthu rracë e fëlliqur!!

     Reply to this comment
 14. ukshini January 13, 15:57

  Nuk e di ne eshte e vertete qeshtja e shkollimit te Llalles por keta gazetaret investigativ e opinionistet ne Shqiperi sherbehen me genjeshtra e intriga pa u skuqur fare per shembull: Ky gazetari investigativ “i gjithedijshem” per te arsyetuar konstatimin e tij se ne Shqiperi nderkombetaret po zbatojne skenarin e Kroacise dhe Rumanise sherbehet pa fijen e turpit me shume genjeshtra. Ne fakt as ne Kroaci e as ne Rumani ne rastet e arrestimeve te funksionareve e ish funksionareve te larte dhe ish kryeministrave nuk ishin ne pyetje kryeprokurore anonim.Mladen Baiq kryeprokurori qe leshoi urdherarrest per ish kryeministrin Sanader ne muajin dhjetor te vitit 2010 ishte ne kete post qe nga viti 2002 e deri ne vitin 2014.Ndersa Laura Kovesi ishte kryeprokurore e Rumanise qe nga viti 2006 nga i cili post ne vitin 2013 mori nen udheheqje drejtorine kombetare te antikorrupcionit te Rumanise dhe arrestoi e ish kryeministra,ministra e deputet.Shikoni pra sa genjejne keta analistet tane “te gjithedijshem”.mijera genjeshtra per gjerat qe as nuk i dine ,por manipulojne mke genjeshtra e intriga pakripe.

  Reply to this comment
 15. Izeti January 13, 17:09

  Po ai Tik Shellira dukej qe ska shkolle qe nga artikulimi,,,,,komunikimi,,,,sjellja,,ecja,qendrimi,por edhe pamja e jashtme. Po filloj njeriu te vere kreher per krehur floket pas moshes 40 vjec cfare pret. Komplet bari dhish,,,,,, Por ama keshtu I duheshe udheheqesve te kohes qe e emeruan ,se po te ishte nje njeri me personalitet me gjithe ato vjedhje dhe krime e dinin ku e kishin vendin. Keshtu qe Tik Shellira ska faj ,ai rrogen merte si kusur ,se per me shume mendonin te tjeret

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*