Adriatik Llalla nesër përballë Ina Ramës në Kolegjin e Posaçëm të Apelit

May 15, 2018 19:50

Adriatik Llalla nesër përballë Ina Ramës në Kolegjin e Posaçëm të Apelit

 

Ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla do të jetë nesër, në orën 10:00, përballë Kolegjit të Posaçëm të Apelit, i cili do vlerësojë nëse ish kryetari i organit të akuzës do t’i nënshtrohet ose jo procesit të vettingut.

Trupa gjyqësore do të kryesohet nga Sokol Çomo, me relator Luan Dacin, dhe tre do të jenë anëtarët e trupës, Albana Shtylla, Ardian Hajdari dhe Ina Rama.

Kjo trupë gjyqësore do të shqyrtojë ankimin e komisionerit publik, kundër vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, që kishte vendosur në 16 shkurt të këtij viti, ndërprerjen e procesit të vettingut për Adriatik Llallën, pasi ai u tërhoq nga e drejta për t’u rikthyer si gjyqtar në Gjykatën e Apelit.

Kohët e fundit Llalla është përfshirë në akuza të rënda që vijnë edhe nga SHBA e cila e ka shpallur non grata për dyshime në afera të mëdha korruptive.

l.h/ dita

May 15, 2018 19:50
Komento

9 Komente

 1. Fat man May 15, 22:03

  Adriatik Llallla neser nuk do te jete perballe z. Rama, por perballe vjedhjeve, pazareve te felliqura dhe lehtesirave qe u ka krijuar krimineleve kundrejt mitmarrjes, ku mga nje fshatar pa toke e pa breke nga fshatrat e Gramshit eshte bere milioner.

  Reply to this comment
  • Doni apo nuke doni ju o mije kenetash e akoketer te djallit,Drejtesia do te BEHET. May 16, 06:49

   O Fat man,neser llallovici perballe Rama-s,pra nje i akuzuar per abuzim me pushtetin e i binjakezuar me krimin e korrupsionin,perballe Ina Rama-s e Dacit me shoke e shoqe qe kane perdhosur drejtesine duke mbyllur dosje e bashkepunuar me ligesine.Turp,marri dhe bashkefajesi se bashku.Ne kete konteks lind pyetja,a mundet te vendosin Drejtesi keta gjykates qe nuke kane kaluar Vettingun dhe aqe me teper te akuzuar si mbylles dosjesh krimi e korrupsioni te denoncuara me ze,figure e deshmi te gjalla,sa istitucionale,aqe dhe me teper popullore e medjatike,bile, bile dhe me kurse plepash?Mjaft me,me skenare te peshtire te eterve te diktatures komuniste dhe bijve e mostrave te tyre me nje barre krimesh mbi supe.Dridhuni e perdridhuni,po vjen minuti nga ligji e Zoti te ndeshkoje keta djaj me fytyre njeriu qe nuke kane te ndalur ne ligesi.Besoni,binduni dhe rrefehuni nje here te vetme ne jete,se me shit kelysher e ushqe ulkonjen nuke mund te behet Drejtesi.Besoni skenare te tille te peshtire do te ndeshkohen me te gjithe forcen nga populli,SHBA,BE e Ligji dhe ZOTI.Jane mijra nena e gra te veshura me te zeza dhe mijra femije te mbetur jetim,pa harruar nje pasuri kombetare e private te grabitur e tjetersuar nga bijte e eterve te diktatures komuniste e mostrat e tyre me nje barre krimesh mbi supe ne Tiranen zyrtare ne dite e vite qe kerkon Drejtesi dhe jo me skenare te peshtire te jashteqitjjes shqiptare shit kelysher e ushqe djallin.Doni apo nuke doni ju,o mije kenetash,Drejtesia do te BEHET,se e ka kerkuar me force populli,SHBA e BE.

   Reply to this comment
 2. FORSTER May 15, 23:33

  Me qe zoti LLalla eshte perballe Ina Rames,eshte njilloj si te krahesosh te hash ,”Mish THelleze”apo mish “Kali”.Kur ky Dhalla eshte edhe pa shkolle eshte e kote qe te komentosh,per injorante.

  Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic May 16, 01:58

  Besoi qe haka do te shkoje tek i zoti. Mjafte deri sote me llallet te cilet luajten me fatet e ketij populli, luajten me djersen e ketij polulli dhe e zhvaten pameshirshmerishte kete popull ne keto 27 vjet.
  Llalla tani do te pergjigjet para drejtesise pasi si perfaqesues kryesor i drejtesise ka bere padrejtesi te medha.!
  Keto padrejtesi te medha tani do ti kthehen ne bumereg.
  Ina Rame dhe te tjeret do te jen para nje prove te madhe .Ne se keta vazhdojne te mbulojne te mbuluaret e Llalles athere do ta zejen e do te shkojne edhe keta ne fajsin e Llalles dhe do ti behen te pa ndehure edhe keta si ai.
  Prandaj prova e tyre eshte shume e madhe par drejtesise dhe para shqiptarve.!

  Reply to this comment
 4. sapa May 16, 03:04

  Hajdutet do denojne hajdutet!Talluni me popullin dele!

  Reply to this comment
 5. fteri May 16, 08:05

  Llalla nesër të rrëfehet përpara Ina Ramës ,komisionit dhe tërë shqipëtarve për bëmat dhe krimet që ka kryer ky k/prokuror ,për vjedhjet e mashtrimet që ka kryer me prokuror të njollosur gjer në fyt në krime.

  Në rast se A.Llalla pretendon se i ka siguruar popullit në krye të prokurorisë të tij qetësinë,lirinë ligjin e drejtësinë -duhet të filloi pik së pari përse kërceu në presidencë në ballo me Fullanin ,hajdutin e B.SH-së ,dhe me radhë,
  -si i mbylli provat e pushkatimit të katër qytetarve në gjykatën e strasburgut më 21janar 2011 ,me urdhër politik të S.Berishës dhe L.Bashës !?…

  Adriatik Llalla është njeri pa dinjitet ,vetëm burgu dhe sekuestrimi i pasurisë është rruga më e drejtë,dhe përsëri ai nuk e justifikon krimet që ka bë.

  Reply to this comment
 6. fteri May 16, 08:07

  Llalla nesër të rrëfehet përpara Ina Ramës ,komisionit dhe tërë shqipëtarve për bëmat dhe krimet që ka kryer ky k/prokuror ,për vjedhjet e mashtrimet që ka kryer me prokuror të njollosur gjer në fyt në krime.

  Në rast se A.Llalla pretendon se i ka siguruar popullit në krye të prokurorisë të tij qetësinë,lirinë ligjin e drejtësinë -duhet të filloi pik së pari përse kërceu në presidencë në ballo me Fullanin ,hajdutin e B.SH-së ,dhe me radhë,
  -si i mbylli provat e pushkatimit të katër qytetarve në gjykatën e strasburgut më 21janar 2011 ,me urdhër politik të S.Berishës dhe L.Bashës !?…

  Adriatik Llalla është njeri pa dinjitet ,vetëm burgu dhe sekuestrimi i pasurisë është rruga më e drejtë,dhe përsëri ai nuk e justifikon krimet që ka bë.

  Reply to this comment
 7. enieda May 16, 10:24

  Shum vuajtes per te shkreten drejtesi,kete Llallen e quajne killer.Arsyeja te Çon se nje fshatar nga fshatrat e Gramshit,rreshtohet tek njerezit e pasur ne ballkan,vajza e tij me makine mira euroshe,me jetese ne gjermani.me fshatra dhe tok te blere pa fund,si mendoni qe me rroga u blene te gjithaketo. Keshtu bertet dhe Monika sikur i vjen keq per studentet,por femijet e zonjes botoks studiojne dhe jetojne jashte,sigurisht dhe kjo me rroga,sepse vidio e te shoqit doli se ishte montazh,o pika qe na quajne kaq budallenj,dhe vertet sa budallenj i shkojne pas Monikes per te na garantuar ne (populli)se po te vijne keta ne pushtet hallet tona do mbarojne.Hallet tona mbarojne ku e para kjo Monika dhe Mta te dalin para drejtesise ashtu sikur Llalla sot.

  Reply to this comment
 8. eno May 16, 10:27

  Ky njeri eshte pasuruar me gjak njeriu,te prangoset dhe te shkoje ke miqte e tij qe jane denuar per vrasje,perdhunime e grabitje. Ti sekuestrohen pasurite,jane malll qe i ka fituar me padrejtesite e drejtesise. Ndyresire.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?