Aeroporti i Brukselit, gati për tu rihapur

April 1, 2016 10:29

Aeroporti i Brukselit, gati për tu rihapur

Aeroporti i Brukselit është gati për tu rihapur, por fluturimet nuk do të fillojnë përpara mbrëmjes së të premtes, raporton BBC.

Aeroporti Zaventem ka qenë i mbyllur që prej datës 22 mars, pas 2 shpërthimeve terroriste nga ISIS.

Me anë të një deklarate, zyrtarë të aeroportit,u shprehën se vetëm 20% e aeroportit do të funksionojë në kapacitetet normale.

Kompania e fluturimeve për këtë aeroport ka marrë miratimin për të filluar fluturimet e pjeshme, nga forcat zjarrëfikëse ndërkohë që pritet miratimi nga autoritetet qeveritare dhe vendosja  e një datë zyrtare për rinisjen e fluturimeve.

April 1, 2016 10:29
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*