Aeroporti i ri i Vlorës, reagon Rama: Si për inat të atyre që vunë kujën, pse jo Kukësi

January 18, 2018 17:43

Aeroporti i ri i Vlorës, reagon Rama: Si për inat të atyre që vunë kujën, pse jo Kukësi

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit se shume shpejt pritet te nise zbatimi i projektit qe do te fitoje te drejten per te ndertuar aeroportin e ri te Vlores.
“Lajm i mirë (si për inat të atyre që vunë kujën pse Vlora jo Kukësi😂): Më në fund një kontakt serioz për ✈️ e Kukësit😀Të shohim.Kam besim✌️”, shkruan Rama ne FB.

Teksa ministri Gjiknuri lajmeronte: “Projekti strategjik për ndërtimin e aeroportit të ri të Vlorës është në rrugë të mbarë. Kemi tashmë kërkesën zyrtare nga konsorciumi i kompanive “Cengiz Construction”, “Kalyon Construction” dhe “Kolin Construction”. Morëm vendimin për të ngritur grupin e punës që do të shqyrtojë në detaje ofertën me aspektet teknike dhe do të ndjekë hapat e mëtejshme në përputhje me përcaktimet ligjore. Ndërtimi i aeroportit të Vlorës do ti japë një zhvillim jo vetëm zonës bregdetare por edhe ekonomisë kombëtare në tërësi ”

January 18, 2018 17:43
Komento

9 Komente

 1. everest January 18, 18:41

  Kjo magazina e grumbullimit te bimeve mjekesore do jete aeroporti i Vlores?
  Bravo , kryeminister se po ia kalon edhe Fatos Nanos qe u tall me ne kur ia dha koncesionin gjermaneve per 20 vjet,ndersa ti ia shtove edhe dy vjet me shume se ai,qe te na rjepin edhe ca ne shqiptareve!

  Reply to this comment
  • Vlora1912 January 18, 21:38

   Ndersa Krieanali filloi te qelbe blogun me halucinacionet e tij. Heres tjeter o infosuma lajmin mere nga syri.net se ke edhe Sypeshkaqenin e Vicidolit aty brenda.

   Reply to this comment
 2. Milan January 18, 20:18

  O Everest hajde na bej ti nje kasolle me kashte se jo,i thuaj sales se ai eshte mjeshter per ndertim 🙂

  Reply to this comment
 3. demo January 18, 20:30

  Mos na dergo deri ne Kukes.

  Reply to this comment
  • Blendi January 18, 22:08

   Mos na dergoni deri ne vlore sepse atje c’do dite degjon per vrasje,dinamit,mina,terror dhe bastardllek.

   Reply to this comment
 4. Baba Karlo January 18, 21:10

  Aeroporti behet me vullnet te mire edhe me nje ish kasolle bimesh mjekesore por eshte shume e veshtire te behet me Everestin e krimeve ne shqiperi.
  Everesti i psikopateve nuk ka per te bere per shqiperine tani se po i shpeton shurra ne breke nga pleqeria thone thashethemet, po kush e di nga e ka. A konsumon shume bime mjekesore, vetem Everesti e di kete muhabet.
  Urime per inisiativat e reja per ndertimin e shqiperise. Populli shikon rezultatin dhe jo qente qe lehin me urdhera.

  Reply to this comment
 5. LULI January 19, 13:27

  ky do jete aeroport sezonal i vogel,mos u zini akoma pa filluar dhe shani njeri tjetrin pa asnje arsye.
  Ai i Kukesit nuk do te kishte logjike ekonomike se Prishtina eshte fare afer dhe duhet te mos harrojme emigracionin shume te madh ne Zvicer, ata do zbresin ne Prishtine eshte normale.Nese qeveria ja arrin per Vloren ky eshte nje lajm i mire per te gjithe, merreni me qetesi dhe dashuri siç thote presidenti.

  Reply to this comment
 6. Toger Lukashi January 19, 17:09

  Me mire ne fakt do ishte ne Gjirokaster. Aty ka pas aeroport dhe linje me Tiranen qe ne vitet 30. Plus qe projektin e kishit te gatshem dhe njekohesisht do afronte te gjitha qytetet e jugut duke perfshire dhe bregdetin nga ku Saranda me rrugen e re te Kardhiqit do arrihej per me pak se 45 min.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?