Aeroporti i Vlorës, replika mes Ramës dhe Kryemadhit

January 30, 2018 11:52

Aeroporti i Vlorës, replika mes Ramës dhe Kryemadhit

 

Aeroporti i Vlorës është kthyer në një tjetër betejë mes mazhorancës dhe opozitës.

Kryeministri Edi Rama reagoi me ironi pas votimit kundër nga PD e LSI për dhënien e autorizimit për nisjen e negociatave për ndërtimin e aeroportit të Vlorës në Komisionin e Ligjeve.

Sipas Ramës, në këtë aeroport janë 100 mln euro investime dhe 1000 të punësuar të përhershëm.

“Po me aeroportin e Vlorës çfarë kanë që votojnë kundër? 100 mln EU investim 1000 të punësuar të përhershëm superimpakt ekonomik! JO duan çizme 👢”, shkruan Rama në Facebook.

Kryeministrit i është përgjigjur menjëherë kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi.

Sipas Kryemadhit, kryeministri “ndjen kënaqësi kur mashtron shqiptarët”.

“Mashtroi për Vlorën, mashtroi për ilaçet, mashtroi edhe për pronat e çamëve. Ky njeri nuk ka me asnjë forcë të ngrihet mbi mashtrimet e tij, pavarësisht se ndjen kënaqësi kur mashtron shqiptarët. Sa qesharak që është!” shkruan Kryemadhi në Facebook./a.s/dita

 

 

January 30, 2018 11:52
Komento

9 Komente

 1. Eno January 30, 13:15

  Vlora pa mendjen e Edi Rames, do ngelej fshat i madh si skrapari, me balte e pluhur! Faleminderit znj Kryek… per faktin që na qan hallun.

  Reply to this comment
  • Toni January 30, 14:39

   Kjo genjen sy per sy. Perendi e madhe me keta njerez mashtrues te pacipe. Ne i shohim gjerat dhe kjo na thote mashtroj. Mbeturine rrugesh!

   Reply to this comment
 2. Aleksander thana January 30, 14:12

  E verteta eshte see Vloren e katandisen si Hiroshima e pas Luftes se Dyte, cubat e shpellave dhe hajdutet me cisme. Ai vend I bukur vetem vitet e fundit ka filluar te marre fryme.

  Reply to this comment
 3. intelektuali January 30, 14:21

  ME KLISHE DHE REPLIKA IDIOTE ENVERISTE NUK NDERTOHET SHTETI

  Po cfare kane keta dallkauke me aeroportin e Vlores qe duhej te ndertohej para Rinasit po ta shikosh nga leverdia ekonomike?

  Po shyqyr qe mendoi dicka te hajrit Edi Rama o Monika Tyryfylja e Likes dhe ti del e kundershton me llogje idiote enveriste.

  Nse Edi Rama mashtron sic e ka zakon atehere mallkojeni sa te doni, por nese e ben aeroportin duhet t’i puthni BYTHEN dhe te gelltisni gelboqet seprapthi sepse ju o Monika e Likes nuk keni vene asnje tulle deri tani, por keni vjedhur me tefter ne dore si kulcedra te verteta edhe me Saliun edhe me Edvinin nga te gjitha anet

  Reply to this comment
 4. Labi January 30, 15:09

  hajdutja me cizme edhe pse cizmen e flakariu ne parlament perseri hajdute mbetet, por per disa minuta ishte pa cizme…. K/ministrit ti rruash loqet o pith thare e dreqit

  Reply to this comment
 5. XXXL January 30, 15:25

  Ligesite e Lesh e Lise dhe te Monika Cizmes nuk kane te sosur, fytyre vrerosura fshatarja nga Dibra burri i Likes, se per Shqu-pisat e Sali – Lulushit nuk behet fjale qe jane kunder zhvillimit te Shqiperise.
  Ja pra kush jane antishqiptaret, qytetaret shikojne dhe ndegjojne.

  Reply to this comment
 6. Alban Dega January 30, 16:05

  VATE KRYEMINISTRIA…COFI DHE TEPSIA

  ….. Po vjen drejtesia, po u shkermoqet LSI-a !

  – Losers… Humbameno

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sabelotodo- Gjithckadites!
  Ky jo vetem di gjithcka por edhe ben gjithcka …!
  Kot nuk eshte doktor !
  Ka nje urim filozofik te mencurise shqiptare ketu ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes :
  – Mos u befsh per Doktor dhe per avokat !
  Njeri te qeth ! Tjetri te rruan !
  Njeri te gruan! Tjetri te qeth !
  Jo nga floket e qimet e fytyres !
  Po nga xhepat, nga paret, nga portofoli !
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri i Shendetesise se Qeverise Berisha- Meta !?
  E gjeti ne krize e zhvatje …
  E ngriti nivelin e saj ….
  Lart e me lart flamujt e Kongresit …
  E coi ne agoni e korrupsion masiv !
  Pacienti ne spital duhet te paguante edhe ilacet qe ministria e Shendetesise ua jepte nen dore farmacive me mire tri per Lalen se pese per Salen!
  Farmacia ua shiste familjareve me 2-3 fishin pasi spitalet e Vasilit nuk i kishin pasi Petriti ua kishte shitur farmacive sipas ekonomise se tregut “ Kush paguan me shume ! “
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri Drejtesise i Qeverise Rama Meta…
  Drejtesia e drejte si litari ne thes e ktheu edhe thesin ne litar ne qafen e shqiptareve.
  Drejtuesit e Burgjeve , shumica e te cileve, ish-burgaxhinj vete, ua vodhen jo vetem ushqimin por edhe jeten mijera te burgosurve …
  Edhe burgjet u bene domen i LSI-se nga ish Kryetari I Grupit Parlamentar te saj, shkolleshumi Petrit Vasili dora vet…
  E sot Vasili bashke me Monen pergjerohen per Kushtetuten !
  A nuk u bene prone pa tapi e LSI-se edhe Hipotekat qe e ben Lesh e Li pronat e Hipotekat si askush para tij !?
  Ku ve e ka dore LSI behet puna Lesh e Li si bakllavs ne tepsi, sic thote ajo kenga filozofike tiranase !
  Petrit Vasili kishte ne komande te Drejtesise shqiptare… Drogat e forta dhe te buta, kanabisi lulezoi si asnjehere….
  Cfare beri ministri i Drejtesise Petrit Vasili per goditjen ligjore te saj dhe mbrojtjen e Kushtetutes !?
  Me pak se nje vrime ne uje !
  Ku mbillej, kultivohej, rritej Kanabisi!?
  Kush i mbulonte pyjet, ekologjine, transportin rruget ne qeverine parardhese!?
  Sigurisht LSI-ja !?
  Pse!? Ku ish parja e madhe e Tepsia atje ishte LSI-ja, te na rroje nene Partia !
  E Vasili, Mona, Luani, Manjani, Keida … u prine hordhive te Bandes se Gangstereve e Kusareve te Sali Berishes ne sulmin kunder Kuvendit !
  LSI shkemb e gur
  Digjet vritet per Flamur !
  Per flamurin e Tepsise..
  Tym e flake i ve Shqiperise !
  Nen komande te
  Mareshall Salise !
  Nacalnikut te Serbise !
  Shkelqimi me i madh i Petrit Vasilit dhe bandes se tij eshte politika…
  E kane ndritur fare…
  Profesor politike si Petrit Vasilin eshte veshtire te gjesh ne planetin tone ! Churchilli, Kisingeri, Theceri, Merkeli, Regani, Klintoni, Ten Hsiao Pini… jane vetem shkollepaka para Petrit Vasilit e compani !
  E shpalli veten kryeminister te Shqiperise pa u caktuar ende data e zgjedhjeve…
  Shkollepaku Edi Rama dy metra burre i duket si nje liliput, nje hic …
  Aq hic sa gjashte thirrjeve telefonike te kryeministrit qe e kishte per detyre shteterore e ligjore diten e komplotit te madh ala Lul, Mehdihoxhe e co. si duket I kishte dehur avulli i rakise se Dashi Shehut, as i begenisi fare…
  Si mundej ta ulte veten ne nivelin e nje shkollpaku si Edi!?
  Larg qofte !
  U fut ne sallen e Konferences se Mukjes si Profesor, si Gjeneral, si Mareshall numer 2, si shkolleshumi i politikes !?
  Si doli !?
  Si nje qen i rrahur kur shkollepaku Rama i futi krahun Lulushit dhe gishtin ne bythe
  shkolleshumit Vasili!
  Petrit Shkolleshumi u fut ne salle si Ptoleme
  E doli prej saj si dru me pre!
  Preludi i disfates te sukseshme te Petrit Vasilit 25 qershorit 2017 qe ia hoqi jo vetem kryeministrine por edhe Tepsine !
  I iku kryeministria !
  E mosomakeq !
  Cofi dhe Tepsia !
  Po vjen drejtesia !
  Ndaj eshte terbuar PD- LSI-a !
  Ndaj si asnjehere me pare ne politiken shqiptare dhe historine moderne nje parti e majte ka shkalluar ne ate fare feje sa do ti marre Tepsine edhe se djathtes si lidere e saj, duke bere edhe protagonistin edhe zjarrmetarin e nje zjarri qe me se shumti po e do ta demtoje Shqiperine.
  Humbameno!

  Reply to this comment
 7. Arber Iliri January 30, 19:57

  Monika po me fakte moj grua jo me llafe pa buke.Ti e sulmon Ramen se ndjehesh mire qe nje cun tirone dhe denbabaden me renje merret me nje sharabajge dibre.E di sa don ti me ardh ke Rama, nja 6 breza pas teje.Kjo eshte fakt te duhen 7 breza me u be qytetare e ke ne ADN katunarllikun.Goja e madhe nuk do te thote qytetari, po te ishte keshtu Zenepja nga FusheBardha e Matit duhet te ishte Kryetare Partie para teje.E kam komshije,” mos hysh ne goje te Zenepes” thone gjithe mehalla.

  Reply to this comment
 8. alphade January 31, 00:09

  Zili ! Etje per pushtet ! Gjithecka per te shpetuar lekuren
  dhe pasurine nga drejtesia dhe ligji i Vettingut qe tashme
  ka hyre “Shtepine e Madhe” qe quhet Shqiperi dhe haj-
  nat,kriminelet, plackitesit dhe mafiozet jane tmerruar dhe
  po dridhen nga verdikti i popullit shqiptar : trinomi : Beri-
  sha,Basha,Meta nuk i shpetojne drejtesise.
  Pastaj me peshkaqenet e tjere le te behet kiameti : Do
  zoti qe burgu i Recit te mos kete vend me per keta HO-
  RRA qe perbejne fatkeqesine me te madhe te popullit
  shqiptar …!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim