Aeroporti më i rrezikshëm në botë

October 31, 2014 21:07

Aeroporti më i rrezikshëm në botë

Aeroporti “Paro” në Butan është i vendosur në një luginë të thellë pranë lumit “Paro Chhu”.

Majat që rrethojnë këtë luginë janë rreth 5500 metra të larta (!).Vetë aeroporti është rreth dy kilometra mbi nivelin e detit.

Sikur mos mjaftonte kjo, pista është tepër e shkurtër.

Është kaq i vështirë dhe i rrezikshëm, sa pilotët duhet të kenë certifikatë të veçantë për ulje në këtë aeroport.

Këtë e posedojnë vetëm disa prej tyre.

October 31, 2014 21:07
Komento

2 Komente

  1. igli November 1, 08:53

    kujdes mos rrezikoni nese nuk eshte e nevojshme.

    Reply to this comment
  2. gjermani i fundit November 1, 22:00

    kishim dhe ne nje ne Divjake por e mbyllen se ngecte rrota ne rere,hahhahahaaaa

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?