Agim Bajko emërohet drejtori i ri i Teatrit të Kukullave

February 14, 2020 11:43

Agim Bajko emërohet drejtori i ri i Teatrit të Kukullave

Agim Bajko është do të jetë drejtori i ri i Teatrit të Kukullave.

Vendimi është marrë dje nga Këshilli i Ministrave, ndërsa propozimin për emërimin e tij e bëri Ministria e Kulturës.

Vendimi:

EMËRIMIN NË DETYRË TË DREJTORIT TЁ QENDRЁS KOMBЁTARE TЁ KULTURЁS PЁR FЁMIJЁ DHE TEATRIT TЁ KUKULLAVE

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikave 1 e 3, të nenit 9, të ligjit nr.10352, datë 18.11.2010, “Për artin dhe kulturën”, të ndryshuar, me propozimin e ministrit të Kulturës, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

Agim Bajko emërohet Drejtor i Qendrёs Kombёtare tё Kulturёs pёr Fёmijё dhe Teatrit tё Kukullave.
Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në “Fletoren zyrtare”.

O.J/DITA

February 14, 2020 11:43
Komento

5 Komente

 1. anticensurë25642654 February 14, 12:18

  punë shqiposh!!
  agim bajko është aktor dhe të luaj rrolet që ka profesion!!
  ai nuk është administrator!nuk është ekonomist,nuk është drejtues sipërmarje ekonomike!!
  nuk e di se çdo të thoshin amerikanët sikur të thoshte dikush se bred pit do të bëhet dejtor i brodueit??
  do ishin pshurr së qeshuri!!
  tek ne vihet aktori për të drejtuar teatrin dhe qeveritari na bëhet aktor,përveçzharravinsit që është si profesion,na bëhet ushtaraku,polic,e polici ekonomist!
  prandaj na shkojnë gjërat si mos më mirë!!

  Reply to this comment
  • Tani February 14, 15:14

   .Bajkos I vjen anash ti.Ne nuk u trembem per 30 vjet kur na drejtuan mekaniket,rojet,spiunet …. Broadway? Ule bishtin o dhi e zgjebosur.

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 February 14, 15:55

    mbaje se na vrave tano!!
    nuk e kam me bajkon e as me tajkon!!
    e kam me mentalitetin debil në të cilin ti je nga ata 100%shat!!
    largo gjuhën se ta zë bishti përfund o tano!!

    Reply to this comment
 2. Gzim Kulufi February 15, 19:36

  Emertimi i i drejtorit te Teatrit te Kukllave u benka nga Keshilli i Ministarve?!?! Atehere i bie, qe emertimi i aktoreve te ketij teatri u benka nga Ministri/a e Kultures. Ndersa pastruesja caktohet nga Zevensministri/a! Me sa punera te medha u merrkan zyrtaret e larte te shtetit!?!

  Reply to this comment
 3. Dhimbia e madhe Popull February 18, 20:36

  Ore ! KULUF.. do të mbetesh tërë jetën!?
  Suksese i ndeuari Agim Bajko.
  Qentë le të lehin karvani të eci ara…!
  Dhimbia e madhe Popull !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*