Agimi i Artë, thirrje: “Një shqiptar një plumb”, video me breshëri armësh

March 18, 2014 17:10

Agimi i Artë, thirrje: “Një shqiptar një plumb”, video me breshëri armësh

Një video shokuese e Agimit të Artë është hedhur në internet, ku një breshëri plumbash me disa armë vjen pas thirrjes “Një shqiptar!”. Thirrja është bërë në kohën kur në Greqi, parlamenti po zhvillon procedurat për heqjen e imunitetit të deputetëve të partisë “Agimi Artë”, është publikuar një tjetër video tronditëse kundër shqiptarëve, ku protagonistë duket se janë sërish anëtarët e kësaj partie.  Videoja u gjet në kompjuterin e zëdhënësit të “Agimit të Artë”, Ilias Kasidiaris.  Në imazhet duket një person i maskuar dhe i armatosur, që bën qitje me pistoletë duke dialoguar me dikë tjetër. Ndërkohë që personi i dytë bërtet: “Një mace!” i armatosuri qëllon me revole, por kur thirrja shndërrohet në: “Një shqiptar!”, atëherë shfaqen disa persona që qëllojnë me breshëri, me pistoletë, pushkë e armë të tjera.  Kjo video është pjesë e dosjes që inkriminon anëtarët dhe deputetët e “Agimit të Artë”, të cilët akuzohen për krijim dhe drejtim të organizatës kriminale. Ndërkohë komisioni parlamentar i Etikës votoi dhe rekomandoi sot për heqjen e imunitetit të kreut të partisë, Nikos Mihaloliakos, deputetit Kristos Papas dhe Nikos Lagos, të cilët ndodhen në burg në pritje të gjykimit./ A. Jole

 

 

March 18, 2014 17:10
Komento

10 Komente

 1. Shqipetar i vertet March 18, 20:56

  Mos u kruani me ne se do tu dali pak gjak….hahahahaha

  Reply to this comment
 2. mazllemi March 18, 21:08

  Po ku e quajne veten fashista dhe keta zhabzinjte e Greqise

  Reply to this comment
 3. shqip March 18, 21:46

  Kur u bete dhe ju nazista ju boothq!rt e Botes ,qe veni ne gjermani dhe rrini si ai qeni para shqiptarit yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy ju q!sha robt o pederatset e janulles . Ju ngallen morrat ju pelerave aty ,vllezrit tuaj po zvarriten si qener europes dhe e shikojn mire se kush jemi ne Shqiptaret . sekur te takonim ndonji nga ju or man ahh korifillakt e kurves janulla

  Reply to this comment
 4. sa komqesh March 18, 23:40

  Kan dal kurvat e greqise te bejne video me arme. Mire e keni cupka, xhironi se mamkat edhe motrat qe keni lene sot ne shtepi jua shtypin pikerisht ata alvanoset qe permendni ju.

  Reply to this comment
 5. enisa March 19, 07:52

  Manipulimi i fundit. nga u gjeten ato krisma,, ato vinin direkt nga kompiuteri,, kishte edhe revole me llastik, dhe cifte, qe te benin te degjoje nje beteje ne Siri. ai me maske as nuk u duk te theksonte asnje germe. nje aventure qe behet ne cdo mixash kompiuterik.

  Reply to this comment
 6. kurva e shkodres March 19, 08:38

  un them nje grek nnji moter se keshtu ju gamisim motrat

  Reply to this comment
 7. drini March 19, 09:07

  Ekane provuar shume here keta qe nuk e di se kush jane qe edhe vete nuk e dine se kush jane se po ta dine nuk mbulohen me maska.

  Reply to this comment
 8. Lejleku March 19, 09:34

  Ata kane varre ne token tone…..Te vdekurit tane prehen te qete ne Greqine e sotme ne token e tyre.
  Provojeni o rrjepacake !
  Ne kemi e dhe nje tradite qe jo vetem te vrasim por edhe ta pjekim mishin e ta h……me, po na preke.E nuk lehim si qen si puna juaj tere kohen .
  O Agimi i Arte jeni bere si GORE…..Ju doni hurin nga gryka e tju dali tek fundi i kurrizit….
  Perkethejani kush e din mire gjuhen dhe dergojani .
  Nga nje Alvanos !

  Reply to this comment
 9. beni March 19, 09:35

  Nuk do te ishte keq,qe kto ryma ti perplasim njeher me lazaratin?
  Te shohim kush do te fitoje!
  Aman or bylmeza se keshtu dilet nga kriza ekonomike!
  Niseni njehere se mbase ju ndihmon bota e civilizuar!!!!!

  Reply to this comment
 10. Pëllumb zaimi March 19, 11:50

  Qentë që lehin nuk të kafshojnë? Palikarë trima me shqiptarët mos e kruani se 500 grosh ju duket e miut…,vrima! E ka thënë shpirtndrituri këtë dhe besoj ju kujtohet? Trima katundi,brënda kafeneve se… Po dolët jashtë e dini biçakun shqiptar ju ? Zgjebanikë!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*