Agon Channel: Shteti po na sulmon

June 8, 2015 21:27

Agon Channel: Shteti po na sulmon

Pas publikimit të akuzave për pastrim ndaj pronarit Francesco Beccheti, nënës së tij Liliana Condomitti, financieres dhe një punonjëseje banke ka ardhur edhe reagimi i televizionit Agon Channel.

Në emisionin e gazetares Sonila Meço kjo padi është konsideruar një sulm nga shteti dhe pa bazë ligjore. I ftuar në studio ishte ish-Prokurori i Përgjithshëm Theodhori Sollaku që tashmë në rolin e avokatit tha se organi i akuzës në këtë rast nuk ka mundur të faktojë që paratë e investuar nga italiani në Shqipëri kanë burime kriminale.

Sipas tij edhe vendimi i gjykatës që ka vendosur sekuestron nuk jep asnjë dyshim për paratë e investuar nga Becchetti.

June 8, 2015 21:27
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim