Agron Duka: Rama do të zgjedhë guvernator një benjamin të tij

September 11, 2014 09:33

Agron Duka: Rama do të zgjedhë guvernator një benjamin të tij

Deputeti i Partisë Republikane, Agron Duka, thotë se kryeministri Rama do të vendosë si guvernator, një njeri të besuar të tij.

Ai thotë se guvernatori i ri do të jetë i varur direkt nga Rama.

“Unë do të them që njeriu që do të vendoset Guvernator, do të jetë njeri që do e vendosë Rama dhe do të jetë “benjamin” i Ramës.

Të thotë sa të dojë ai që do ta vërë të pavarur nga politika, por do të jetë direkt i varur nga Rama.

Jam i sigurtë se nëse do të dekretojë presidenti një njeri, pa e aprovuar parimisht këta, do ta hedhin poshtë dhe do të provojnë një person tjetër që do t’i shkojë përshtat”, tha Duka për Ora News.

Ndërkohë, në lidhje me bojkotin e Kuvendit, ai ka thënë se është vendimi më i mirë që ka marrë opozita.

September 11, 2014 09:33
Komento

16 Komente

 1. Shtyllasi, fshati i internuar edhe në demokraci September 11, 10:00

  I nderuar Zoti Kryeministër perse fshatit Shtyllas e keni shpronsuar me Çmim qesharakë .Ky çmim është qesharak pëR Shtyllasin , Levani i populluar nga “agallarët” e rinj, të ardhur nga zonat e Jugut, e ka çmimin për 1600 lek m2, Shtyllasi 299 lek m2 lekë, Pojani 868 lek m2 lekë; një diferencë kjo e madhe për të njëjtën tokë.

  Reply to this comment
  • Lulzim Bitha September 11, 13:23

   Gono, samari te mungon dhe vertet eshte gjynaf kjo mungese per koqe si puna jote. Kujdes se te merzitet vellai i gruas dhe jep doreheqjen, e pastaj te treve bashke me Armandon ju pret vrima e miut. Hahahaha Gono.

   Reply to this comment
   • GOME ARI September 11, 14:54

    Eh…….
    Ka qene nje kohe qe gomeret ne kete vend ishin pa samar ..
    Ishte koha e lirise se tyre… Pastaj erdhi diktatura dhe me ndihmen e vellezerve, miqeve, kusherinjeve internacionaliste ndertoi FABRIKEN E SAMAREVE.
    Qe ate dite gomeret nuk jane me te lire.
    Shpresa nuk humbet kurre dhe besoj se REVOLUCIONI I GOMEREVE PO AFRON

    Reply to this comment
  • Arben September 12, 05:51

   Ashtu sic babai i tij ju mori floririn dhe ju internoi ne Shtylla , edhe i biri ju rrjep cfare perfituat 24 vite.

   Kjo eshte e thjeshte, nuk e kupton vertet apo ben sikur.

   Reply to this comment
 2. Roni September 11, 10:01

  U bere i gjalle Agron!Te paskan ardhur informacionet se rradha per biruc eshte e Armandos,mafies ne Federaten e Futbollit.Prit se nuk ke par gje akoma….

  Reply to this comment
 3. Shqiptari September 11, 10:24

  Nuk te beson njeri ty mor Gon Duka, je nje imoral nga te gjitha anët.

  Reply to this comment
 4. Pëllumb zaimi September 11, 10:24

  Siç ka bërë gjithmonê? Mundësisht të mos jetë majtist por i stanit të shoqëriçkave,miqësiçkave,fëminiçkave dhe kryesorja, të jetê vogëlush që do firmosë borderonë për herë të parë si guvernator? Tung!

  Reply to this comment
 5. SEKRETARJA ..me floke te palara September 11, 10:32

  aahahahahhahahahaahhah
  o Dita ,po shkruani Partia e Gerdecit ,cfare na ngatrroni me republikane
  Shoku Duka ,kujdes me Ramen …do dali Lefteri dhe do shaheni nga …motra
  opozitar ~ vellezer ~kuneter

  e di cfare te besh ,hajde ktej nga kta dhe ti ,se ju familjare keni qene ,dhe ti lolo i Rames ke qene …po dhe kunatin ketej e ke …keshtuqe ngeleni brenda …asaj shtepise publike qe vetequhet politike .
  Plehre ,o pis i Gerdecit ,po cfare na del dhe ne gazete ,kujt i tregon moralin dhe bojkotin ?

  Reply to this comment
 6. doni September 11, 11:04

  o goni ik pi raki se per ate pun je ti gomar ke qen gjithmon

  Reply to this comment
 7. lejleku September 11, 12:00

  O Gon, Rama do te marre mendimin e jo vetem eksperteve me te mirefillte te kesaj fushe brenda e jashte vendit por edhe ate te njerezve te thjeshte e te ndershem te ketij populli qe i besoi , prandaj mos fol brockulla kot se koti , apo teston inteligjencen tende ne publik …
  Fjale profetike na ke thene ….

  Reply to this comment
 8. adriatik xhafa September 11, 12:28

  shume mire ben kryeministrin provoje vere ne banken eproves ti enjeh mire prandaj besimi eshte imadh vetem ne dore te presidentit mos eler urime

  Reply to this comment
  • Bureto September 11, 13:41

   Kam besoj se kete rradhe nuk do te jete I askujt, se paku Jo I nanos dhe berishes,shkaketaret e shqiiperise qe po shohim. A do kete pelqimin e a tyre qe Kane pushtetin, sigurisht qe po, se nga hena nuk do vije. Ai qe do jete inshallah eshte ai qe do hape petet e lakrorit qe gatuan nano&berisha. Pritshmerite jane shume te larta.

   Reply to this comment
 9. Jimi September 11, 12:31

  Po pse c’ mendon ti more Gone prandaj ja dhame pushtetin te majteve, qe te vene perseri ne pushtet beniaminet e te djathtes e te qoftlargut?Dhe qe ta bejne kete vende pershesh sic edhe e bene deri me sot?

  Reply to this comment
 10. Biku September 11, 12:47

  Gjon Duka

  – shume inteligjent

  – shume i afte kudo ku ka punuar

  – Te gjitha partite ku ka qene i a kane pare hairin

  – Sa kenaqem kur i shoh te gjithe keta si puna e Gjon Dukes, te ulen e te lepijne Berishen pasi s u ka lene gje pa thene bile me liber shptepie

  Pse kaq te perulur? Sepse………..

  Reply to this comment
 11. Mahmuti September 11, 14:16

  Ne fakt Goni e njeh mire punen e Guvernatorin se ish Guvernatorit Ard Xhyherin e ka mik,, dhe ja di rendesin burses dhe BSH -se

  Reply to this comment
 12. nendetsja 105 September 11, 16:54

  O Gono e marr vesh qe Sala te ka premtuar te te kandidoje ne emer te PD-se per kryebashkaik kundra Dakos se Durresit. Me mire do ishte qe yt kunat Nari ti fuste nje tjeter ngjale Rames te Gjiri i Lalzit ( si Teri plakave te Triestes inesit psh. ne vitn 1991) dhe te kandidonte z. Lefter per Kryebashkia ne Durres nga e majta PS+LSI, apo jo?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim