Ahmetaj-Blushit: Varfëria nuk luftohet duke emocionuar të varfërit

April 14, 2016 13:05

Ahmetaj-Blushit: Varfëria nuk luftohet duke emocionuar të varfërit

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj në përgjigje të deputetit Ben Blushi tha se ekonomia në Shqipëri është rritur në krahasim me gropën ku ishte në vitin 2013. Ahmetaj duke iu drejtuar Blushit tha se varfëria nuk luftohet duke emocionuar të varfërit.

Kreu i Financave tha gjithashtu se pa miratuar reformën në drejtësi nuk mund të kemi një ekonomi spektakolare.

” Nëse nuk e kalojmë reformën në drejtësi Shqipëria rrezikon hapjen e negociatrave. Hapja e negociatave mund ti rikthehet pas 4-5 vitesh. A ka individe apo forca politike që interesohen për këtë? Reforma në drejtësi nuk ështrë më një reforemë që i përket ketyre tryezave por është një e mirë publike për qytetarët” deklaroi ministri i Financave.

April 14, 2016 13:05
Komento

1 Koment

  1. info analitike April 14, 17:05

    Ky eshte mesuar te vjedhe me cinizem e pa u emocionuar fare. Ku e di Ahmetaj hajduti se cfare eshte emocioni dhe varferia. Ketij i pelqen te flase per ekonomi spktakolare njesoj si Termeti i fitores publicitare.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim