Ahmetaj: Nga sot nisim një ‎kapitull të ri për Shqipërinë

May 23, 2017 11:59

Ahmetaj: Nga sot nisim një ‎kapitull të ri për Shqipërinë

 

Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj, thotë se nga sot për Shqipërinë nis një kapitull i ri.

Votimi i Komisioneve te Vettingut eshte nje hap tejet i rendesishem dhe i domosdoshem per rrugen tone drejt se ardhmes, Bashkimit Europian dhe Shqiperise qe duam.

Efektet pozitive te zgjidhjes se krizes se Partise Demokratike mund te shihen ne cdo aspekt, por vecanerisht ne nje prej tyre, qe per ne eshte thelbesor: ekonomia.

Sipermarrja e pershendeti dje perpjekjen tone per te ruajtur stabilitetin e vendit, nje parakusht i rendesishem per nje klime biznesi te shendetshme.

Dhe ashtu si kemi bere ne keta kater vjet, ne jemi‎ te lumtur te vazhdojme bashkepunimin tone intensiv me ta, per me shume mundesi per te bere biznes, per me shume mundesi punesimi ne Shqiperi.

Ashtu sic luftuam per Vettingun, ashtu do te luftojme edhe per me shume vende te reja pune per qytetaret shqiptare. Ky eshte drejtimi per Shqiperine qe duam”, shprehet Ahmetaj në një postim në Facebook.

May 23, 2017 11:59
Komento

5 Komente

 1. alda May 23, 12:22

  Bravo z.Ahmetaj per mesazhin qe percjell vertete, ka ardhur koha per te lene teatrin e partive politike te cilat duhet te ndergjegjesohen me tej duke u bere bashke per ceshtje me interes madhor ne kuader te procesit te anetaresimit ne Bashkimin Eropian.

  Reply to this comment
  • klementin May 23, 12:56

   Padiskutim votimi i ligjieve me rendesi sjellin nje impakt pozitiv per vendin, votimi ligjit te vettingut eshte nje gje madhore bravo subjekteve politike qe kemebngulen dhe cuan perpara kete reforme, normal qe kjo reforme do sjelli nje permiresim ne perballjen e qytetarve dhe institucionet e ligjit.

   Reply to this comment
  • fatri May 23, 13:01

   shume vleresime per performacen tuaj gjate ketij mandati dhe nje bravo te madhe per mesazhin kaq pozitiv qe percillni ajo qe vlen me shume eshte stabiliteti i vendit si e mira me e madhe publike

   Reply to this comment
 2. gjergji May 23, 12:28

  padiskutim qe votimi i ceshtjeve madhore si Refoma ne Drejtesi dhe shume reforma te tjera madhore injektojne nje klime besimi ne ekonomi, tek invetsitore vendas dhe vecanerisht te huaj duke parandaluar skenar per perkeqesimin e performances fiskale

  Reply to this comment
 3. C'a bohet kshtu May 23, 16:16

  Arben ta rrasi Rama Rama sa krahu i perthyer dysh mbylle sqypin, te gjithe jeni gogla para Ed Bojaxhiut nje psikopat i lindur.
  Nje Z/ Kryeminister, 6 Ministra, 5 Drejtore te rendesishem te Administrates Publike nuk vleni me shume se nje kafe qe piu Ed Droga per 3 ore me Lul Shalengjiturin kriminelin e 21 Janarit etj etj, lerini denglat, hajdute te shpifur, pisa.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*