Ish-ministri flet për Sorosin: Çështje kohe marrëveshja me PD-në

July 6, 2019 12:21

Ish-ministri flet për Sorosin: Çështje kohe marrëveshja me PD-në

Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj ka folur rreth debatit të hapur nga Meta mbi ndikimin e miliarderit Xhoxh Soros në qeverinë dhe institucionet në Shqipëri.

Duke folur për “invencione” dhe “asociacione” deputeti socialist tha se kjo është “tendencë për të gjetur armiq të jashtëm”.

“Këto janë janë ca invencione artificiale të grupimeve për të gjetur armiq. Influenca e Soros është invencion. Pse Soros do ndikojë në Shqipëri? E kapin me idenë që të asociohen më idenë e Trump, nuk janë teori konspirative. Nuk ka asnjë iniciativë të Soros për të kapur drejtësinë. Ne kemi SHBA e BE në monitorim të drejtësisë, si ta kapi Soros?”- tha ish-ministri

Ai tha gjithashtu se Rama e Basha do ulen “herët a vonë në dialog” sipas tij.

“Jam i bindur se ka vend për dialog, ndoshta jo herët, por jo edhe aq vonë, do ketë dialog. Nëse Basha nuk bën dialog me kryeministrin legjitim, Rama nuk ikën. Kryeministri ynë i ka ftuar nuk ka fyer as njërin as tjetrin, Basha bën vetëm akuza dhe fyerje. Kryeministri ynë bën ironi politike, ama është lutur për dialog dhe lutje të sinqerta madje dhe direkt tha jam gati të dialogoj për të ardhmen e vendit”- tha Ahmetaj.

b.b/dita

July 6, 2019 12:21
Komento

7 Komente

 1. Taku July 6, 12:36

  Fondacioni i Sorosit esht hap me iniciativen e Berishes qe ne fillim te viteve 90. Diku ktij si pelqeu Sorosi se po
  i nxirrte te palarat prandaj vendosi qe ti kundervihej Sorosit dhe te shpifte e te njolloste figuren e tij.

  Reply to this comment
 2. Benelux July 6, 12:42

  Arben Ahmetaj dhe Damian Gjiknuri, akuzoheni se jeni bere pengese se bashku me disa oligarke qe ju jeni ortake, per kompanite e huaja prestigjioze qe te futen ne shqiperi.
  Per keta gje , eshte njoftuar edhe departamenti perkates ne BE.
  Keni mashtruar, keni fallsifikuar dhe keni kerkuar rryshfet paradhenie.
  Edhe burgun, pak e keni.

  Reply to this comment
  • Sillo July 6, 20:02

   Lesh me qime. Sorra ka qe ne kohen e qeverrise se ismail qemalit, ai e ka fajin per mos hyrjen e shqiperise ne Europe. Ju nuk keni rrjedhur po pjerdhur me pak llafe

   Reply to this comment
 3. elton July 6, 13:24

  Pse duhet te iki?Sepse ka vjedhur si i babezitur,apo sepse ka tallur menderen me popullin ne emer te nje grupi qe ka gjithcka.Bajga

  Reply to this comment
 4. Mersin July 6, 13:44

  Mbi Lulin rendojne tre akuza dhe mbi baze te tradites qe kemi, qe kush vjedh me shume duhet te rrije dhe te behet kryeminister jemi ne rregull. Rama akuzohet vetem politikisht dhe kuptohet qe po sherben si barke shpetimi per Lulin.

  Reply to this comment
 5. Magjia e Gonxhe Bojaxhi tek varri i ZOGISTIT Enver eshte shpetimi July 6, 14:17

  Ka thene te vreteten.
  Shqiperia eshte koloni dhe cdo gje eshte SKENAR dhe zbatohen urdhra.
  Basha dhe Rama jane NJE.

  Reply to this comment
 6. operacioni zjarri July 6, 19:38

  Soros eshte nje rrezik real per Shqiperine. Nje nga qellimet e tij eshte perzierja e popullsise. Ky plan u vu ne zbatim fillimisht ne disa vende te Europes me mesymjen e arabeve. Hungaria e kuptoi kete dhe u vuri bllok ketyre emigranteve. Tani po zbatohet plani per Shqiperine. Po zbrazet nga shqiptaret dhe do te mbushet me emigrantet arabe. Shume shpejte do te shikoni nje ligj te ri per marrjen e nenshtetesise shqiptare ku mjafton te kesh qendruar 10 vjete ne Shqiperi dhe ta gezosh nenshtetesine.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*