Ahmetaj: Programi ekonomik ktheu vendin në binarët e duhur

September 12, 2017 12:02

Ahmetaj: Programi ekonomik ktheu vendin në binarët e duhur

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka hedhur poshtë pretendimet e kreut të PD, se programi ekonomik i qeverisë “Rama 2” është i dështuar.

“Programi do të çojë përpara transformimin rrënjësor që ka nsiur në çdo sektor. Është një program që i përgjigjet sfidës për të qenë pranë besimit të qytetarëve shqiptarë, që dhanë një votë plebishitare më 25 qershor”, ka deklaruar Ahmetaj.

Ahmetaj ka theksuar se programi ekonomik është i fokusuar tek rritja ekonomike e qëndrueshme dhe favorizimi i klimës së biznesit për investimet e huaja dhe të brendshme.

“4 vitet e kaluara nuk kanë qenë të lehta. Shqiptarët sakrifikuan që vendi të kthehej në binarët e duhur nga rruga ku ishte degdisur. U detyruam të ndërmerrnim reforma të rëndësishme, të dhimbshme e të domosdoshme, që kthyen Shqipërinë në rrugën e normalitetit. Askush nuk harron borxhet e trashëguara nga qeveria e kaluar. Dhe pas këtyre reformash, sot kemi një realitet të ri. Pas 4 vitesh Shqipëria ka një rritje ekonomike 4 herë më të lartë se ajo që gjetëm”, ka shtuar Ahmetaj.

September 12, 2017 12:02
Komento

16 Komente

 1. xhoni September 12, 12:14

  nuk i intereson asnjerit nga ktyre se sa e veshtir eshte. neve na intereson qe tkemi lek cdo dit per tdal me pi kafe e me dal me ndonje fundjav tshkojm te folia. nuk mendojm per te ardhmen me pak fjal.

  Reply to this comment
 2. Jonidi September 12, 12:18

  A jeni ne gjendje ti permbaheni programit dhe te beni me teper?

  Reply to this comment
 3. rona September 12, 12:42

  Urime dhe suksese,… per detyren e re fisnike qe ju eshte ngarkuar z.Ahmetaj, shume respekte per ju.

  Reply to this comment
 4. ledia September 12, 12:44

  Vleresime per ju pasi me te vertete keni treguar me te miren tuaj ne mandatin e kaluar. Ka ende shume problematike me fushen ekonomike, por kam besimin se do beni me te miren tuaj, duke ndryshim per vendin dhe xhepat e qytetareve.

  Reply to this comment
 5. korab September 12, 12:47

  Shume suksese z.Arben vazhdoni me te njejtin ritem, deri tani jeni te vetmit qe keni treguar se dini te bei shtet te gjithe te tjeter vecse e kane genjyer kte popull, urime

  Reply to this comment
 6. Megi Shaqelli September 12, 12:51

  Rritja ekonomike eshte e dukshme. Borxhet qe la PD me kompanite private dhe kontratat e paplotesuara me to e kishin futur Shqiperine ne nje qorrsokak qe veshtire te nxirrej. Juve ia keni dale keto 4 vjet te lani keto borxhe dhe te rritni mireqenien. ka akoma shume pune per te bere por juve jeni ne rrugen e duhur. Bravo dhe suksesi z. Ahmetaj

  Reply to this comment
 7. klementin September 12, 12:55

  Nje nga me te miret e qeverise Rama, vendi ka nje sere problemesh qe nuk zgjidhen me nje apo dy mandate duhen vite per te arritur standartin e botes, kam besimin tek se ka vene ne vije shume gjera qe calonin deri me pare reforma qe asnje nga qeverite e meparshme nuk kane marre mundimin te benin asnje reforme reformuese

  Reply to this comment
 8. Lule Plaku September 12, 12:55

  Mendoj qe eshte kohe e humbur te merreni me Bashen. ka shume pune perpara per te bere dhe arritjet qe ju synoni te arrini meshume se gjithcka i tregojne veprat dhe i vleresojne njerzit me vote. vota u eshte dhene juve dhe jo me kot. suksese kete 4 vjecar minister.

  Reply to this comment
 9. festim September 12, 12:59

  Bravo ju qofte, pa lere ca thote PD, LSI-ja, militantet e verber…. PD-ja ishet plote 8 vite pa llogaritur me para dhe ne fund nuk u solli te mire asgje shqiptareve u pasuruan vetem te tyret… pastaj me ate kryetar qe ca thote sot e thote neser nuk do i vinte ndonje gje e hajrit shqiptareve, prandaj jeni mo te miret e mos e vrisni menjen ca thone palacot

  Reply to this comment
 10. festim September 12, 13:36

  Bravo ju qofte, pa lere ca thote PD, LSI-ja, militantet e verber…. PD-ja ishet plote 8 vite pa llogaritur me para dhe ne fund nuk u solli te mire asgje shqiptareve u pasuruan vetem te tyret… pastaj me ate kryetar qe ca thote sot e thote neser nuk do i vinte ndonje gje e hajrit shqiptareve, prandaj jeni mo te miret e mos e vrisni menjen ca thone palaçot.

  Reply to this comment
 11. deni September 12, 13:53

  Deri tani keni bere nje pune te shkelqyer beno. Pavarsisht gojeve te liga ne po e shohim se ca ndryshimi ka patur nga koha juaj e deri tani. Po thuaj qe ne i duam leket sot per neser, por ne momentin qe keni per te lene detyren dihet se gjer ather ka per tpasur nje ndryshim drastik nga ca e more dhe ku do e lesh. Suksese

  Reply to this comment
 12. Korabi September 12, 14:19

  Shum urime per ty minister. Ekonomia eshte dhe do vazhdoje te jete ne rritje nqs vazhdomi keshtu.

  Reply to this comment
 13. Erjona September 12, 14:20

  Keto rezultate pozitive qe dalin jane fale punes tuaj te palodhur. Pune te mbare dhe mandatin e ardhshem…

  Reply to this comment
 14. Erjona September 12, 14:21

  Keto rezultate pozitive qe dalin jane fale punes tuaj te palodhur. Pune te mbare dhe mandatin e ardhshem…

  Reply to this comment
 15. Crusader September 13, 00:43

  Sa here qe botohet ndonje artikul per theniet e keti ahmutit; dalin dhe komente qe te hapin barkun. Tani ose komenton vete ahmuti ose ju thote sekretareve te komentojne.

  Reply to this comment
 16. Crusader September 13, 12:28

  O dita paskeni vendosur qe te botoni vetem komentet personale te Benit? Po tonat. Po si nuk ju vjen turp. Na hapet barkun. Kjo eshte hera e fundit ae e hap kete faqe. Me falni per shprehjen po ju kam dhjere mu ne portal. Maskarenj!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*