“Air Albania” fillon fluturimet për herë të parë në Qershor

May 13, 2018 18:12

“Air Albania” fillon fluturimet për herë të parë në Qershor

Kompania shqiptare “Air Albania” pritet të fillojë fluturimet nga Tirana drejt destinacioneve kryesore në Europë në fund të muajit qershor.

Tv Klan ka mësuar se fillimisht “Air Albania” do të fluturojë drejt Romës, Stambollit dhe Londrës, për t’u pasuar nga një program akoma më i plotë, i cili do të ketë si destinacione edhe Brukselin, Athinën, Milanon, Mynihun dhe Barcelonën.

Ajo që përbën një surprizë të vërtetë është se në muajin e fundit të vitit avionët transoqeanikë do të lidhin me një fluturim të drejtpërdrejtë Tiranën me Nju Jorkun.

Kjo kompani fluturimesh duket se do të ndjekë kombinimin e biletave ekonomike, dhe do të ketë një klas biznesi që pritet të jetë i standardeve tepër të larta.

Pavarësisht klasit të biletës, në të gjitha fluturimet e “Air Albania” do të ofrohet falas ushqimi, si dhe nuk do të mungojnë pijet freskuese e alkoolike.

Ekuipazhi i shërbimit të “Air Albania” momentalisht është  duke u trajnuar, megjithatë burime nga kompania japin detaje edhe për flotën e avionëve, të cilët do të jenë “Airbus 320” për fluturimet brenda Europës dhe “Airbus 330” për fluturimet drejt Amerikës.

Avionët që fluturojnë sot nga Shqipëria janë mbi 18 vite të vjetër, por avionët e “Air Albania” do të jenë jo më shumë se 10 vite të tillë, gjë që do të sjellë shndërrimin e kësaj kompanie në një nga më modernet jo vetëm në Ballkan, por edhe në Europë.

s.a/dita

May 13, 2018 18:12
Komento

11 Komente

 1. Dhe cilat do jen Cmimet e Ticket's ?! May 13, 18:23

  Rreshtoni cmimet per vendet perkatese .

  Reply to this comment
  • ganiu May 13, 18:40

   Si fillim çmimet,më pas duhet me pyet sa sa do të fitojë bamirësi sulltani i ndritshëm? Vëlla e kemi fakirin duhet ta ndihmojmë të forcojë diktaturën e ndritshme osmane. Bile po pati mundësi ta shtrijë dhe nga në, se na mbyti liria.

   Reply to this comment
  • korçari May 13, 20:28

   Per gjithe komentuesit ketu poshte qe si sorrat vetem dine te shajne ,nxijne,kritikojne por harrojne se do te perfitojne shqiptaret dhe i ziu qytetar nuk di nga t’ja mbaje hall te kete nje kompani shqiptare hall te mos kete.Vetem plehra qe qelbin çdo gje ne vend te urojne dhe te gezojne,keqardhje per INTELEKTAUALESHIN&Co per plehra te tilla te pariciklueshme gjithmone ka patur me shumice ne Shiperine e vuajtur.

   Reply to this comment
 2. Spinoza May 13, 18:35

  Pastrim parash Rama-Meta-Berisha &Co

  Reply to this comment
 3. Zaranika May 13, 18:48

  Turq ishin ata qe falimentuan kompanine “Albanian Airlines”.
  Turq jane edhe keta te sotmit qe krijojne “Air Albania”.
  Turq jane ndertuesit e Aeroportit te Vlores.
  YXHYM !!!!
  Akoma skemi marre vesh pronarin e vertete te Aeroportit Nene Teresa.

  Reply to this comment
  • Allahile ! May 13, 21:12

   Qeka shndru Shqypnia ,

   ne Hesap Turku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Reply to this comment
  • Alex81 May 14, 08:34

   Aeroporti „ Nené Tereza“ menaxhohet nga Kinezet por Firma Gjermane HOCHTIEF qe e ndertoi ka akoma te derjta mbi aeroportin. Madje keto dite eshte dhe nje grup Gjerman ne Shqiperi i cili po bisedon me Kinezet qe kane ne perdorim Aeroportin Nene Tereza mbi çmimet e larta te diletave qe kete vit ishin shume me te larta se ne te gjithe vitet ne kalim.

   Reply to this comment
 4. intelektuali May 13, 19:01

  O SA MIRE ME KEN SHQYPTAR!

  Aeroplana AIR-BUSA sa te duash nga te gjitha anet qe te sheh syri,

  por:

  KU DO T’I GJEJE LAKAT EDI RAMA?

  sepse:

  Dihet qe Linjat Ajrore Kombetare jane nje detyre e rende per t’u zgjidhur nga shtete shume me te fuqishme qe duan shume leka menaxhimi, Hungaria i mbylli linjat e saj ajrore kombetare MALEV megjithese ishte ne nje pozite gjeografike me te favorshme se Shqypnia, Italia me ALITALIAN eshte ne grahmat e fundit, Franca gjithashtu po gulcon me AIR FRANCE, qe te mos flasim per shtete te tjera me te vogla qe u dorezuan ne raundin e pare kur ra Muri i Berlinit dhe u pa qarte se shteti duhet t’i kishte “Bolet deri ne toke” qe te mbante “gjalle” linjat kombetare ajrore.

  C’A KA BO VAKI KESHTU ME RILINDJEN?

  sepse:

  Kjo do te thote qe ose Edvini eshte lajthitur plotesisht si Saliu ne Rrugen e Kombit madje akoma me keq,

  ose:

  JA KA FALUR SHTETIN TONE ME KONCESION MIKUT TE TIJ ERDOGAN ME NJE POROSI TE POSACME NGA PUTINI

  Qe thjeshteson shume spjegimin pse erdhi ne Tirane Kryepeshkopi Kirill (Cirill po deshet) qe e mundoi dhe e zoriti shume analistin Arturo Zheji per te zbuluar qellimin e vizites se tij.

  Reply to this comment
 5. intelektuali May 13, 19:01

  O SA MIRE ME KEN SHQYPTAR!

  Aeroplana AIR-BUSA sa te duash nga te gjitha anet qe te sheh syri,

  por:

  KU DO T’I GJEJE LEKAT EDI RAMA?

  sepse:

  Dihet qe Linjat Ajrore Kombetare jane nje detyre e rende per t’u zgjidhur nga shtete shume me te fuqishme qe duan shume leka menaxhimi, Hungaria i mbylli linjat e saj ajrore kombetare MALEV megjithese ishte ne nje pozite gjeografike me te favorshme se Shqypnia, Italia me ALITALIAN eshte ne grahmat e fundit, Franca gjithashtu po gulcon me AIR FRANCE, qe te mos flasim per shtete te tjera me te vogla qe u dorezuan ne raundin e pare kur ra Muri i Berlinit dhe u pa qarte se shteti duhet t’i kishte “Bolet deri ne toke” qe te mbante “gjalle” linjat kombetare ajrore.

  C’A KA BO VAKI KESHTU ME RILINDJEN?

  sepse:

  Kjo do te thote qe ose Edvini eshte lajthitur plotesisht si Saliu ne Rrugen e Kombit madje akoma me keq,

  ose:

  JA KA FALUR SHTETIN TONE ME KONCESION MIKUT TE TIJ ERDOGAN ME NJE POROSI TE POSACME NGA PUTINI

  Qe thjeshteson shume spjegimin pse erdhi ne Tirane Kryepeshkopi Kirill (Cirill po deshet) qe e mundoi dhe e zoriti shume analistin Arturo Zheji per te zbuluar qellimin e vizites se tij.

  Reply to this comment
 6. Arben May 13, 19:44

  Dhurate nga Turkish Airlines

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*