“Air Serbia”, gati të nisë udhëtimet e linjës Beograd-Tiranë

August 9, 2014 19:31

“Air Serbia”, gati të nisë udhëtimet e linjës Beograd-Tiranë

Kompania shtetërore, ajrore serbe, “Air Serbia” parashikon që të tërheqë një numër domethënës të pasagjerëve tranzitë nga vënia në punë e linjës direkte Beograd – Tiranë.

Kjo linjë do të rinisë pas gjashtë vjetësh mungese , më 23 shtator të këtij viti.

Mësohet se operatori serb do të operojë me fluturime tre herë në javë me avionë 66- vendesh, duke u bërë kështu kompania e dytrë e ish – Jugosllavisë, pas Adria Airëays që do të operojë me shërbime në kryeqytetin shqiptar, raporton Monitor.

Përfaqësuesi i “Air Serbi”a, Dane Kondić thotë se:

Riprezantimi i shërbimeve të fluturimit në Shqipëri është një zhvillim shumë domethënës për gjithë rajonin tonë.

Shërbimet tona do t’i ofrojnë shqiptarëve më shumë mundësi udhëtimi, por edhe biznesi, sepse Serbia ofron arritje të shpejtë të 38 destinacioneve drejt Ballkanit, Europës dje Mesdheut. Fluturimet do të shërbejnë gjithashtu për rritjen e tregtisë mes Beogradit dhe Tiranës”, thotë ai.

Paraardhësi i Air Serbia, Jat Airëays, pezulloi fluturimet mes dy kryeqyteteve në vitin 2008 për shkak të shkurtimit të kostove, por edhe sepse nuk Shqipëria ishte një destinacion jo shumë fitimprurës.

August 9, 2014 19:31
Komento

7 Komente

 1. Pasquino August 9, 19:38

  Bravo..
  Te hapen dhe aeoroportet e vogla si ai Vlores, per fluturime

  Reply to this comment
 2. ALBANO August 10, 04:00

  shume mire ;;; te hapen linjat ;;;keshtu te kete konkurence dhe te paguajme me pak per udhetime ;;; dhe te vizitojme me shume vende ;;;; ;

  Reply to this comment
 3. beni August 10, 07:07

  bravo se me te vertete ishte e nevojshme kjo linje se per te vajtur ne Beograd ishte shume e lodhshme me pare.

  Reply to this comment
 4. Metodik August 10, 07:47

  Pas 6 vjetesh nderprere linja Serbi-Shqiperi ne kohen e qeverise se filo serbit Berisha, hapen keto fluturime per Beograd nga ” Air Serbia ” ne qeverisjen me anti serbe Rama. Ketu do kete dore dhe Fazllic, si ortak i ri i kesaj qeverie prej tenderit te interkonjeksionit te energjise.

  Reply to this comment
 5. DANI August 10, 08:16

  AEROPORTI I VLORES ESHTE PIKA STRATEGJIKE PER ZHVILLIMIN E TURIZMIT DETAR ,,DHE NJE FILLIM I MBARE PER GJITHE RESURSET E TJERA TE TURIZMIT NE SHQIPERI……..!!

  Reply to this comment
 6. krutani August 10, 11:51

  kur shkruani kete anglishten( emrat) e pershatur shqip, me vjen t’ju vjell ne mes te surrati o gazetare toca

  Reply to this comment
 7. I.Troplini August 10, 13:57

  E cfilitur nga luftrat, e bombarduar nga NATO, e izoluar nga embargot dhe sanksionet e perendimit,,, Serbia ka linjen e saj ajrore qe perfaqeson shtetin serb.
  Cfare ironije bastarde. Shqiperia jone, e pabombarduar nga NATO por e rrjepur dhe e cfilitur nga shqiptaret me pushtet, i tregon botes paaftesine e shqiptarit per shtetformim dhe organizim. Qytetareve te saj, do iu duhet te kerkojne shpetimin tek armiku i tyre i perjetshem.
  Fluturime te mbara me hasmin, o shqiptare. Shteti yne, me poture neper kembe, nuk eshte i zoti te na ofroje as karroca me kale,,, e lere me nje linje fluturimesh. Te na rroje shteti yne i tredhur.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim