Aksident i rëndë në Itali, gruaja shqiptare në luftë me jetën

September 8, 2017 18:01

Aksident i rëndë në Itali, gruaja shqiptare në luftë me jetën

Një grua 49-vjeçare që jeton në Monza është shtruar në spital, dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve pas një aksidenti që i ka ndodhur sot në mëngjes.

Në aksident u përshi 49-vjecarja me origjinë shqiptare, identiteti i së cilës nuk bëhet i ditur, e cila po udhëtonte me biçiklete, kur është përplasur me një motor në të cilën ndodhej një burrë 42-vjeçar. Të dyja mjetet po udhëtonin përgjatë Mentanit, në drejtim të Piazza Castello, në të njëjtin drejtim udhëtimi.

Përplasja ndodhi pak pas orës 8:00, dhe një patrullë policore lokale erdhi së bashku me një ambulancë. Zonja u transferua në spitalin San Gerardo ku aktualisht, është duke marrë dhe ndihmën mjekësore.

Zyrtarët e policisë lokale nga Monza kanë bërë të ditur se po punojnë për zbardhjen e dinamikës së aksidentit.

September 8, 2017 18:01
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*