Aksident në Fier, përplasen dy trailera

October 3, 2019 19:11

Aksident në Fier, përplasen dy trailera

Një aksident ka ndodhur kete pasdite, në rrugën Levan-Fier, në vendin e quajtur ‘Fabrika e Bukës”, në lagjen  1 Maji, ku trailera janë përplasur me njeri-tjetrin.

Përplasja ka qenë shumë e fortë, por fatmirësisht nga ky aksident nuk ka patur asnjë person të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Ndërkohë policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po heton për zbardhjen e plotë të saj. Nga dyshimet paraprake thuhet se shkak i këtij aksidenti është bërë lagështia në rrugë.

 

l.h/ dita

October 3, 2019 19:11
Komento

1 Koment

 1. anticensurë25642654 October 4, 10:30

  nga përkëthimi
  del se “trailer”=”rimorkjo”!
  kjo shkurt e shkurt,por në rastin tonë shpjegimi në anglisht është ” një mjet pa fuqi lëvizëse i tërhequr nga një mjet me fuqi lëvizëse”!!një herë e një kohë i kemi thënë maune!!
  tashti na vijnë me fjalë anglisht!!gjynof se pas nja 10-20 vjet duhet me ja fillu me kinezçe!!
  unë po rri tek maunja!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim