Aksident në Lezhë, çifti përplaset nga automjeti. Humb jetën burri

May 5, 2019 17:01

Aksident në Lezhë, çifti përplaset nga automjeti. Humb jetën burri

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur në afërsi të kryqëzimit të Gjadrit në Lezhë.

Mësohet se një automjet është përplasur me një motor, ku udhëtonte një çift bashkëshortësh dhe nga përplasja ka humbur jetën burri.

Njoftimi i Policisë

Në autostradën Lezhë-Shkodër, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Gjadrit”, mjeti me drejtues shtetasin A.H., 36 vjeç, banues në Shkodër është përplasur me një motoçikletë me drejtues shtetasin N.Gj., 76 vjeç, banues në Lezhë dhe pasagjere shtetasja N.Gj.,75 vjeçe, banuese në Lezhë.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë drejtuesi i motoçikletës shtetasi N.Gj, dhe ka mbetur e dëmtuar pasagjerja, e cila është transportuar në spitalin Rajonal në Lezhë ku ndodhet nën kujdesin mjekësor.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në polici dhe po punohet për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

v.l/ Dita

May 5, 2019 17:01
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim