Aksident në Lezhë, i moshuari përplas me makinë një grua

March 14, 2019 13:40

Aksident në Lezhë, i moshuari përplas me makinë një grua

Një tjetër aksident ka ndodhur sot ne mesdite, me pasoje një grua te aksidentuar rende. Mesohet se ngjarja ndodhi rreth orës 12:30, në autostradën Lezhë – Milot, në vendin e quajtur Kryqezini i Spitenit.

Policia bën me dije se shtetasi Z.M. 72 vjeç, duke drejtuar mjetin e tij tip Opel, ka aksidentuar shtetasen këmbësore L.N 70 vjeçe, e cila është dërguar në spitalin e Lezhës dhe ndodhet nën kujdesin mjekësor.

Njoftimi i policisë

Sot, rreth orës 12:30, në autostradën Lezhë – Milot, në vendin e quajtur Kryqezimi i Spitenit, shtetasi Z.M. 72 vjeç, duke drejtuar mjetin e tij tip Opel, ka aksidentuar shtetasen këmbësore L.N 70 vjeçe, e cila është dërguar në spitalin e Lezhës dhe ndodhet nën kujdesin mjekësor.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e Policisë, për veprime të mëtejshme hetimore proçedurale.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës Parë Lezhë, po kryejnë veprimet në vendngjarje për sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit.

l.h/ dita

March 14, 2019 13:40
Komento

1 Koment

  1. Taraboshi March 14, 18:43

    Spiteni ka qene gjithemone afer rruges se makines.dhe kjo drua akoma nuk ka mesuar se nuk pritet rruga ne cdo vend.apo kujton se se rruga eshte e saj.I uroj sherim sa me te shpejte.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim