Aksident në rrugën e Kombit, një e plagosur

June 9, 2019 23:18

Aksident në rrugën e Kombit, një e plagosur

Një shtetase kosovare është plagosur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të diele në rrugën e Kombit.

Sipas informacionit të policisë,  automjeti i markës “Volvo” me targa të Kosovës, i drejtuar nga shtetasi S.S., është përplasur me trafikndarësen dhe si pasojë ka mbetur e plagosur bashkëshortja e tij.

E plagosura është dërguar në spitalin rajonal të Kukësit dhe sipas informacioneve ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

 

Informacioni i Policisë për median:

Më datë 09.06.2019, në aksin rrugor Kukës-Morinë, shtetasi kosovar S.S., banues në Prishtinë, duke drejtuar mjetin tip “Volvo”, ka humbur kontrollin e mjetit, ku për pasojë është përplasur me trafik ndarësen.

Për pasojë është dëmtuar pasagjeria shtetësja F.S., (bashkëshortja e drejtuesit të mjetit).

E dëmtuara është dërguar për mjekim në spitalin e Kukësit, dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor dhe Policia Rrugore po punojnë për shkaqet e aksidentit dhe dokumentimin e ngjarjes.

e.ll./dita

June 9, 2019 23:18
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*