Aksident në SHQUP, dhjetra të plagosur mes demokratëve

January 10, 2016 17:19

Aksident në SHQUP, dhjetra të plagosur mes demokratëve

 

 

 

 

 

 

Incidenti në SHQUP, dëmtohen në vrap e sipër për të diskretituar Ramën

 

 

Pritej vërtet një situatë e tensionuar politike këto ditë, pas krizës me reformën e drejtësisë. Por askush, as gojët e liga dhe as analisti i pavarur Robërim Çeka, nuk e kishte parashikuar rrjedhën dramatike të ngjarjeve. Dhe konkluzioni nuk vonoi të bëhej publik për gjithë shqiptarët: Pjesa dërrmuese e deputetëve dhe funksionarëve demokratë u paraqitën në spitalet publike e private, si dhe pikat ambulatore më të afërta, për t’u kuruar nga dëmtimet, përdredhjet, gërvishtjet dhe shembjet në pjesë të ndryshme të trupit.

Historia, e sqaruar më pas me ndihmën e kamerave të sigurisë në selinë e PD, nisi me kritikat e deputetes Jozefina Topalli ndaj kolegëve të vet dhe drejtuesve të partisë, se nuk po tregohen agresivë sa duhet ndaj mazhorancës së majtë. “Ju jeni lepuj, ju s’bani nji lek, marre ju kjoftë”. Kaq mjaftoi që një stuhi e djathtë të sulej drejt foltores në sallën e konferencave të PD për të kapur mikrofonin. “Sa isha duke e kapur me dorë podiumin, dhe do ta bëja leckë regjimin autokratik të Ramës”, do të pohonte më pas Gent Strazimiri, “kur ndjeva një dhimbje të mprehtë në pulpën e djathtë. Më kishte shkelur Edi Paloka, ndërsa në nofull më erdhi një bërryl i Albana Vokshit”. Rrëfime të ngjashme kishin edhe Edmond Spaho, Oerd Bylykbashi, madje dhe Ridvan Bode. Dikush pa dy dhëmbë, një tjetër me sy të nxira si arushët panda, një i tretë duke çaluar, por të gjithë me një refren në gojë, “Ah Edvini i krimit, ç’më bëre. Tani të erdhi fundi”.

Mësohet se në kohën e dyndjes së deputetëve nëpër spitale, mjekët kishin në duar disa të aksidentuar nga aksidentet rrugore, një grup nxënësish të dëmtuar nga rënia e tavanit të ri, dhe disa gjimnazistë, autobuzi i të cilëve përfundoi nën urën e sapondërtuar nga firma 3Y. Sigurisht që ata u lanë mënjanë dhe mjekët iu përkushtuan parlamentarizmit.

January 10, 2016 17:19
Komento

2 Komente

 1. Davidi January 10, 23:58

  Hahahah, po vete shqupi eshte komplet aksident

  Reply to this comment
 2. Mendo January 11, 00:25

  O rubrika, beni edhe nje variant qe shqupistet shqyejn njoni tjetrin ne vrap per t’iu lepi doktorrit

  Reply to this comment
 3. tradita November 22, 10:50

  LHa …. ha… sa e rende. Kolonjaret
  t per here te pare votojne te majten… sae rende.. humbje e madhe per Pd. O ju shperlafte mortja.

  Reply to this comment
 4. Tahir Gashi November 22, 14:02

  Ulu mor ti nejun!
  Te qita prej leckash!
  Goja ham shpina dap!
  Ju jeni lepuj, marre ju kjofte !
  Ta bajme Shkoder lucen si Venecien!
  Do bana Parlamentin 500 milion euro, ma te bukrin e botes!

  Reply to this comment
 5. Ky November 22, 17:32

  Turpi i kombit…Jozefina Topalli dhe jarani i saj plak…

  Reply to this comment
 6. info analitike November 22, 19:18

  Shoke, po tani qe Saliu nuk ka gjasa te denohet a do te dorhiqet zysh Arta? Mori nje vendim solemn tere seriozitet Arta po me duket se po ia ben me keq se Jozefina.

  Reply to this comment
 7. alphade November 24, 05:41

  E pashe ne fotografi baxhellen e Shkodres dhe me neve-
  ti pamja e saj prej plake por me e keqja vjen tani: kjo, ne
  i thencin femer, sepse si femer s’ka asgje te perbashket
  me to, perdor nje fjalir shkerdhate ne parlamentin e Ilirit.
  Realisht parlamenti duhet te ishte vendi i njerezve te kul-
  turuar,por kjo nuk ndodh ne parlantin shqiptar,perkundra-
  zi aty jepen shembujt me negative te sjelljes se deputete-
  ve . Dje psh. Kaci Zi-sterre me fjalorin e tij katran ofendoi
  pa te drejte Ministrin e jashtem shqiptar ,pa permendur
  ketu qendrimet e fyerjet skandaloze te Bumces ndaj mi-
  nistrit te jashtem pikerisht dje ne seancen e komisioneve
  Eshte turpi botes t’ i drejtohesh ministrit me kete fjalor prej rrugacesh . Dje keta deputete te opozites e treguan
  veten se cfare bande ka futur ne parlament opozita,qe per mendimin tim dhe shumices derrmuese te shqiptare-
  ve kjo nuk eshte me opozite por thjeshte nje bande haj-
  nash qe eshte caktuar ne parlament vetem e vetem per
  te mbrojtur Saliun dhe dinastine e tij, per te mbrojtur veten keta deputete nga hajnite qe kane bere gjate 25 vjeteve te sundimit berishian.

  Reply to this comment
 8. alphade November 24, 16:08

  Fytyra me e urryer ……! Te fala Jozit !Fizit. ,!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim