FOTO LAJM: Polici i jep përparësi mjeteve me semafor të kuq, shkakton aksident masiv te 21 Dhjetori

March 15, 2015 20:20

FOTO LAJM: Polici i jep përparësi mjeteve me semafor të kuq, shkakton aksident masiv te 21 Dhjetori

Disa makina janë përfshirë në një aksident automobilistik në kryeqytet.

Dëshmitarët nga vendngjarja bëjnë të ditur se aksidenti ndodhi mbrëmjen e së dielës në Tiranë, në vendin e njohur si “21 dhjetori”.

Shkak i këtij aksidenti të jetë bërë futja e makinave me semafor të kuq me urdhër të policit që ndodhej në kryqëzim, për ti hapur rrugën dy ambulancave në urgjencë.

March 15, 2015 20:20
Komento

14 Komente

 1. Korrupsioni March 15, 20:39

  Ku eshte faji i policit ketu?

  Reply to this comment
  • zani March 15, 21:21

   Aksident, po si nuk te shkon mendja more gazetar te thuash nese ka apo nuk ka te plagosur?

   Reply to this comment
  • Epiriíiiiiiii March 16, 10:53

   Kush e ka mar Patenten me Drejtesi, e Di shume mire qe Polici i Trafikut e Thyen Semaforin. LEXONI KODIN RRUGOR. Ska agje per tu Habitur po qe se nuk e ke Blerë Patenten

   Reply to this comment
 2. skifteri March 15, 20:54

  NE MOMENTIN QE KA URXHENCE SIRENE NE TE GJITHE BOTEN MAKINAT NDALOIN I HAPIN RRUGEN URXHENCES OSE ZJARREFIKSES,NE LONDER NE RASTE SE NUK I HAP RRUGE ZJARRFIKSES AJO TE SHTYNE ME FORCE DHE NUK MBANE ASNJE PERGJEGJESI LIGJORE ,QOFTE DHE SIKUR TE HUMBASESH DHE JETEN.URXHENCA KA PERPARSI TE GJITHA MJETET DUHET NDALOJNE.

  Reply to this comment
 3. Dori March 15, 22:59

  Rregullat e qarkullimit rrugor thone qarte se kur shfaqet polici semafori humbet vleren dhe polici merr perparsine. Fajin e kane shoferet qe skane pare policin.

  Reply to this comment
 4. Alban March 15, 23:09

  Ketu te ne ne BE nqs eshte nje polic ne kryqezim ai ka perparesi.
  Te gjitha shenjat e tjera nuk vlejne, as semaforet as tabelat. Veç policin duhet te shikosh çfare shenje te jep ai ate bej.

  Reply to this comment
 5. gjermani i fundit March 15, 23:18

  Edhe semafor edhe polic..!!!!!!!! Edhe ambulance me sinjal urgjence… Kete Ters nuk e zgjidh dot as Gjykata e Hages. Po ku shkojne psikopatet kur shohin ambulancen, besoj se polici u dha pwrparesi atyre qe bllokonin ambulancen, ka dashur pak mirekuptim I shkreti, por njerezit nxitojne per ne pune…si e djele qe eshte…Rrumpalle hesapi.

  Reply to this comment
 6. Kotuzi March 16, 04:16

  Urgjencat mjekesore respektohen ne te gjithe boten e qyteteruar, Drejtuesit e mjeteve, kur ka polic ne udhekryq duhet ta kene aty vemendjen….

  Reply to this comment
 7. DRENICA E KUQE March 16, 08:32

  Nuk ka faj polici kur menaxhon komunikacionin, sepse, ne gjithe boten, polici eshte me i madh sesa semafori. Prandaj duhet ndjekur shenja e policit dhe jo semafori i kuq a i gjelbert, qe, ne rastin konkret nuk eshte fajtor.

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 8. Korrupsioni March 16, 08:45

  Prezenca e policit ne kryqezim anullon funksionin e semaforeve dhe si rrjedhoje perparesine e jep polici dhe jo semafori.Kjo eshte e percaktuar me rregullore.Sipas kesaje rregullore perparesite ndjekin kete rradhe:Polici,semafori,tabela.D.m.th.aty ku ka polic nuk vlen semafori.Aty ku ka semafor dhe nuk ka polic nuk vlen tabela.Keto jane rregullat.

  Reply to this comment
 9. Mark uk March 16, 08:56

  Me vjen keq per aksidentin,po edhe per policin qe me siguri ka paguar parat per te hy ne pune.Nuk ka rendesi pervoja a arsimimi ne don me hy ne pune.Mjafton te jesh militant.Kjo eshte rilindja qe thonin ne fushat,nuk do futet njeri nepune si militant.

  Reply to this comment
 10. al-boston March 16, 09:25

  O mark uk,ata qe bejne aksidentet ne kete raste jane shoket e tu qe i hypet makines dhe ju dukej si “gomari” qe perdornit ne fshate.Ti leh gjithmon si kelysh i Sali Tritolit. Fatkeqesia e shqiperise ka ardhur nga raca juaj e gomereve.

  Reply to this comment
 11. Moni March 16, 10:12

  Po atje duhet te kete nje buton qe shtypet, i cili ben ndryshimin e kahut te levizjes. Nese kjo paisje eshte e montuar , faji eshte i policit.

  Reply to this comment
 12. Korrupsioni March 16, 10:55

  Per ta plotesuar.Aty ku ka polic nuk vlen semafori.Aty ku ka semafor dhe tabele ndaluese dhe nuk ka polic vlen semafori.Aty ku nuk ka as polic as semafor vlen tabela.Aty ku nuk ka asnje nga keto atehere vlen rregulli i krahut te djathte.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*