Aksidenti, Aqif Rakipi kërkoi të merrte pjesë në varrimin e 53-vjeçarit

August 13, 2017 15:01

Aksidenti, Aqif Rakipi kërkoi të merrte pjesë në varrimin e 53-vjeçarit

 

Deputeti i PDIU-së, Aqif Rakipi ka tentuar që të negociojë me familjen e viktimës së aksidentit që të shkojë në ceremoninë e varrimit.

Këtë gjë e konfirmon vëllai i Sait Sorrës për mediat.

Ai thotë se familjarët e deputetit Aqif Rakipi kanë tentuar të hyjnë në negociata që të marrin pjesë në ngushëllime e varrim, por deri tani nuk u kanë kthyer përgjigje.

“Ata na kanë sjellë fjalë, por ne ende nuk kemi pranuar asgjë. Duhet të konsultohemi fillimisht me njëri-­tjetrin”, shprehet ai.

Të afërmit thonë se nga i njëjti furgon nga ku ka zbritur Sait Sorra, kanë zbritur edhe dy kushërinjtë e tij.

Ata kanë kaluar në anën tjetër të rrugës, ndërsa Saiti nuk arriti të kalonte pasi u përplas për vdekje

August 13, 2017 15:01
Komento

9 Komente

 1. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. August 13, 15:18

  Poshtrimi dhe cudija e rradhes e ketije palo deputeti,derdhe lot krokodili per te mashtruar dhe shqyer prene e rradhes,pra popullin dhe popujt.Mjaft me,vetem nese kjo moster nuke do te largohej me nxitim nga vendi i krimit,atehere ky palodeputet do te kishte moralin te shkonte tek familja e viktimes.Famijlaret duhet te protestojne per lirimin e kesaj mostre qe abuzoi mbi ligje nga fuqia e pushteteve,ndryshe do te thote perdhosje e viktimes dhe nje krim ne vazhdim,qe jo vetem duhet protestuar,denoncuar,dhe hetuar ,por dhe kerkuar te ndeshkohet me tere fuqine e ligjeve.Para LIGJIT te GJITHE JANE te BARABARTE,thote KUSHTETUTA.

  Reply to this comment
  • Dielli mbi Korab August 13, 18:05

   Largimi nga vendi i ngjarjes eshte AKT KRIMINAL dhe duhet te denohet me ligj,po qe se ka shtet.
   I fuqishmi i Elbasanit eshte tregu BURRACAK duke mos u ndalu dhe dhane ndihmen e pare..

   Reply to this comment
   • Raimond vlonjati August 13, 20:20

    Duje mos u denuar ky depudet batakci qe shtypi tjetrin
    sepse ishte shum shpejt ,
    saqe makina e tij ishte defirmuar komplet , tregon se Vetingu esht nje loje qesharake e Timonierit te madh
    qe do perdoret kunder kundershtareve te tij politike

    Reply to this comment
   • Raimond vlonjati August 13, 20:55

    Ku depudet nuk ka faj hic , biles ky duhet dekoruar ,

    Se ky depudet prandaj iku pasi e shtypi viktimen , qe te lajmeronte sa me shoejt ne polici lol

    Ndaj ky nuk ka faj fare , biles duhej te shtupte nja 5 veta dhe atehere edhe mund ta fajesonim ndonjecike fare

    Se keshtu e ja Vettingu , i faneshem i Timonierit te madh ,
    nuk duhet te veproje kunder njerezve tane

    Reply to this comment
 2. MH August 13, 17:03

  Me vjen keq po ky deputet kenka nji rrote budallet qe ne pamje.
  Per cfare don te marrin pjese ne varrim.Pse i bani ndere qe e hoqi te ndjerin viktime nga kjo dynja.Komplet hipokrit i ndyte.Te mos ikte po te qendronte ne vend dhe te kerkonte me urgjenc policin dhe ndihmen mjekesore.Si deputet do iu pergjigjeshin urgjent.Vetem ne keto kushte do te mund te merrte pjese ne varrim.
  Deputetit duhet ti thuhet:Larg duart e krimit ne ngushllim.Dhe mos ta hapin aspak gojen per kete ngjarje.
  Ne si komentator.
  Jemine pritje te vendimit gjyqesor.

  Reply to this comment
 3. emigranti August 13, 19:05

  Deputeti nuk ka faj per motivin se ai ka qe ne ne superstrade.1)Do te kishte faj Kur ta shtypte ne vizat e bardha.2) Ne qoftese do te kishte kaluar shpejtesine e caktura nga tabela, atehere do te ishte fajtor.I vetmi gabim ishte qe ishte larguar nga vendi i ngjarjes.Kerkesa per te ngushelluar apo per te mare pjese ne varim tregon dhimbje po ashtu eshte njeri me zemer te madhe.Shoh nje gje jo demokratike po ashtu jo te drejte se 140 deputetet shihen me urejtje,Kjo gje nuk eshte umane eshte e pa drejte.Me e keqja eshte kur trajtohet politikisht.

  Reply to this comment
 4. emigranti August 13, 19:08

  Deputeti nuk ka faj per motivin se ai ka qe ne ne superstrade.1)Do te kishte faj Kur ta shtypte ne vizat e bardha.2) Ne qoftese do te kishte kaluar shpejtesine e caktura nga tabela, atehere do te ishte fajtor.I vetmi gabim ishte qe ishte larguar nga vendi i ngjarjes.Kerkesa per te ngushelluar apo per te mare pjese ne varim tregon dhimbje po ashtu eshte njeri me zemer te madhe.Shoh nje gje jo demokratike po ashtu jo te drejte se 140 deputetet shihen me urejtje,Kjo gje nuk eshte umane eshte e pa drejte.Me e keqja eshte kur trajtohet politikisht.Per kete ngjarje nuk kam komentuar dhe natyrisht nuk eshte dublikate,pershendetje

  Reply to this comment
 5. Ben August 13, 21:09

  Vetem akti i largimit cilado qofte arsyeja, tregon se ai eshte fajtor ! Me ligj ai eshte i detyruar te qendroj aty te theras ambaluancen, policine, deri ne mbritje dhe pritje te hetimit paraprak ! Te jap ndihmen viktimes dhe te mos largohet nga vendi i ngjarjes ! Deputet maskara ! i FELLIQUR kerkon te marr pjes ne ngushellim dhe per cfare ?!!! Me fal se te vrava ?!!! Kriminel katundar lopcar budalla ! idiot ! Triko leshi !

  Reply to this comment
 6. Arber I August 13, 22:48

  Ky qenka deputet i vertet: e shtypi tjetrin pa meshire, iku dhe tani qan me lot krokodili. Keta jane politikanet tane: te vrasin naten dhe te qajne diten. Po te kishte qendruar ne vend dhe t’i jepte ndihmen e pare viktimes se tij, nuk do te qe deputet. Larg qofte qe deputetet tane te behen njerez.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim