Aksidenti i deputetit Rakipi, reagon PDIU: PD në mjerim, bën politikë me një ngjarje tragjike

August 12, 2017 12:28

Aksidenti i deputetit Rakipi, reagon PDIU: PD në mjerim, bën politikë me një ngjarje tragjike

Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU) ka reaguar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku një 53-vjeçar mbeti i vdekur pasi u përplas me makinë nga deputeti Aqif Rakipi.

Përmes një deklarate për mediat, PDIU teksa i shpreh ngushëllime familjes së të ndjerit, i përgjigjet edhe akuzave të Partisë Demokratike, e cila kërkon që të zbardhet ngjarja, duke shtuar se Rakipi është mik i Ramës dhe se ka qenë me shpejtësi kur ka përplasur 53-vjeçarin.

Sipas PDIU, Partia Demokratike kërkon të bëjë politikë e opozitë me një aksident tragjik.

REAGIMI I PDIU
PD, në mjerim, kërkon të bëjë politikë e opozitë me një aksident tragjik e nuk sheh që është ende në qeveri; është për të ardhur keq që përpiqet mjerisht të abuzojë me raste aksidentesh e fatkeqësish. PDIU i kërkon Prokurorisë dhe Policisë të mos ndikohet politikisht në zbardhjen e kësaj ngjarjeje tragjike.

I shprehim ngushëllime familjes së të ndjerit për këtë fatkeqësi tragjike.

August 12, 2017 12:28
Komento

1 Koment

  1. Arben August 13, 06:52

    LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*