Aksidenti/ Prokuroria urdhëron lirimin e deputetit Rakipi, hetohet në gjendje të lirë

August 12, 2017 16:09

Aksidenti/ Prokuroria urdhëron lirimin e deputetit Rakipi, hetohet në gjendje të lirë

Pokuroria ka urdhëruar lirimin e deputetit  Aqif Rakipi.

Sipas prokurorisë, deputetit i’u pre rruga menjëherë nga viktima dhe nuk kishte mundësi të reagonte për të frenuar.

Deputeti do të hetohet në gjendje të lirë.

Deputet i PDIU-së, Aqif Rakipin, aksidentoi për vdekje mëngjesin e sotëm shtetasin Seit Sorra, 54-vjeç në autostradën Tiranë Durrës.

Rakipi menjëherë pas aksidentit është paraqitur vetë në Komisariat, duke rrëfyer të gjithë ngjarjen.

 

August 12, 2017 16:09
Komento

8 Komente

 1. XXXL August 12, 16:43

  Viktima i ka prere rrugen….. po Qifja me cfare shpejtesie e ngiste makinen?

  Reply to this comment
 2. ,Monika Kryezeza ish prostitute tani shtetare e gazetare August 12, 17:10

  DEPUTETI I XHIXHILESE KA QENE O I DROGUAR O I RRUMBULLUAR DHE SHQIPETARI I ERSHTE DUKUR ‘SORRE’!Kandidat per president jo i ‘koke palareve’ po i ‘Sorrave’

  Reply to this comment
 3. perkthyesi August 12, 17:31

  E pata theksuar ne nje koment, po ne kete gazete qe, kane per ta liruar! Pavaresisht se cili e ka patur fajin, ky nuk ndeshkohej, pasi eshte DEPUTET, dhe kane imunitet (paprekshmeri) te plote! Sa me jemi qe jetojme ne Shqiperi!

  Reply to this comment
 4. perkthyesi August 12, 17:32

  E pata theksuar ne nje koment, po ne kete gazete qe, kane per ta liruar! Pavaresisht se cili e ka patur fajin, ky nuk ndeshkohej, pasi eshte DEPUTET, dhe kane imunitet (paprekshmeri) te plote! Sa me fat jemi qe jetojme ne Shqiperi!

  Reply to this comment
 5. Aldo August 12, 18:25

  Po te kishte qene ndonje njeri i thjeshte, do te qe ne burg pa afat. Z. Rakipi ( ne qofte se ka qene ai drejtuesi i mjetit ?! ) duhet te qe proceduar penalisht menjehere per aksident me pasoje vdekjen, mosdhenie e ndihmes se pare viktimes, largim nga skena e vendngjarjes. Ai duhej ti jepte ndihmen e pare dhe te njoftonte urgjencen dhe policine dhe duhej te priste ardhjen e tyre dhe jo tja mbathte kembeve. Me ate demtim qe ka pesuar automjeti i z.deputet nga perplasja me viktimen ka qene shume here me shpejt se sa 90 km/h. Por keto jane te tera supozime dhe Mjere ai qe humbi jeten qe mediave tona ju deshen 13 ore per ta thene si quhej. Shprehja “Ligji eshte i barabarte per te gjithe ” vlen vetem per sllogan.

  Reply to this comment
 6. Goni August 12, 19:19

  Ai duhet të jape doreheqjen si deputet….kjo eshte me e pakta sinqerore qe mund të beje.
  Të tjerat I ka ne dore ligji

  Reply to this comment
 7. biku August 12, 21:05

  drejtesia te veproje pa nje anshmeri,por me vjen keq
  se me situaten qe jemi vdekje te tjera do te kemi,mbikalimet ne rrugen tirane Durres ja jasht rregullave te sigurimit teknik eshte e pafaleshme qe nuk jan caktuar vend ndalimet per mikrobuzat ose te ndalohet qe neser qarkullimi i tyre ne autostrade duke lene e marre pasagjere,nuk di si ta trasmetoj kete thirrje ne gazete e prokurori por ky rast do te perseritet dhe ne nuk do kemi mundesi ti kthejme jeten njerezve te pafajshem ,por mund te ja mbrojme jeten po te marrim masa qe sot,jan masa pa investime por duan pak dashuri per punen,po patet interes vihem ne dispozicion qe sot te ju jap projektin.

  Reply to this comment
 8. Arben August 13, 06:48

  LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI

  KY BEN PUNE NE SHQIPERI.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*