Aksidentohet presidenti moldav

September 9, 2018 18:42

Aksidentohet presidenti moldav

 

Presidenti moldav, Igor Dodon, ka mbetur i plagosur nga një aksident që pësoi në veriperëndim të kryeqytetit.

Mediat lokale raportuan se aksidenti ndodhi pasi një kamion që vinte në drejtim të kundërt goditi fillimisht një mjet tjetër dhe më pas u përplas me eskortën e presidentit.

Nga pamjet e publikuara dallohet që njëra prej makinave të eskortës është përmbysur. Presidenti Dodon u dërgua mejëherë në spital.


Ai ka pësuar disa dëmtime të lehta, por BBC shkruan se në gjendje të rëndë shëndetësore është nëna e tij.

43-vjeçari ka drejtuar ish-Republikën sovjetike që prej Dhjetori të 2016-s.

l.h/ dita

September 9, 2018 18:42
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*