Aksion i FNSH-së/ Tentoi t’i largohet policisë, pranga 37 vjeçarit

October 21, 2017 16:00

Aksion i FNSH-së/ Tentoi t’i largohet policisë, pranga 37 vjeçarit

Arrestohet nga policia për armëmbajtje pa leje pronari i një lokali bastesh sportive në Shijak.

37 vjeçari Selman Krasniqi u kap gjatë kontrollit të lokalit që e kishte marrë me qira. Atij iu gjet një armë zjarri automatike tip “Scorpion”, me 20 fishekë.

Policia thotë se “Krasniqi në momentin që Policia po hynte për kontroll në lokalin e marrë me qira prej tij, ka hedhur armën e zjarrit në sheshpushimin e lokalit dhe ka tentuar të largohet me vrap, por është kapur nga FNSH-ja dhe Policia lokale.”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Policia lokale e mbështetur dhe nga Forcat e Policisë së Repartit të Ndërhyrjes së Shpejtë Tiranë ka ushtruar gjatë natës kontrolle të befasishme në akset rrugore, lokale e ambiente të ndryshme,

October 21, 2017 16:00
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?