Aksioni për hidrokarburet, Gjiknuri: Ndëshkime për ata që abuzojnë me çmimin

May 1, 2015 12:52

Aksioni për hidrokarburet, Gjiknuri: Ndëshkime për ata që abuzojnë me çmimin

 

Ministri i Energjetikës Damian Gjiknuri paralajmëroi se të gjithë ata që do abuzojnë me çmimin e karburantit do të përballen me masa shtrënguese.

Gjiknuri tha se deri më tani janë penalizuar 75 subjekte.

“Sfidë e vërtetë për kontrollin. Detyrimet që ka Shqipëria do bëjë të mundur që ky kontroll të jetë i rreftë dhe masat ndëshkuese do jenë të mëdha dhe kudo që do operojë në vend do ta ketë të vështirë, janë penalizuar 75 subjekte deri tani. Pse kërkojmë t’i ashpërsojmë më shumë? Kjo është një sfidë më e madhe dhe ky është qëllimi i operacionit. Nga ana tjetër, dua të them diçka për hidrokarburet. Ka pasur probleme për ata që prodhojnë naftë dhe shtetit.”, ­tha ministri.

May 1, 2015 12:52
Komento

13 Komente

 1. deni May 1, 13:02

  ju lumte do ja dilni m3e sukses deri ne fund edhe ktij operacioni , m,os lejoni ta xhvasin me shqiperine perfituesit dhe opurtunisett

  Reply to this comment
  • fatjona May 1, 13:21

   Ndeshkime e te kthejne nje me nje leket qe u ka renduar buxhetin te shqiptareve, se rimbursimet e subvencionimet i duan keta, po ama si p ergjigjen ndaj konsumatorit?
   reforma duhet te vijoje dhe duhet te jete e ashper, njesoj si me luften ndaj informalitetit te energjise, te korrupsionit, te tregut te zi.

   Reply to this comment
   • gentjani May 1, 13:28

    Duhet jo vetem te denoni te gjithe abuzuesit, po t’i beni shembull e t’i njohim e te mos i besojme me, kjo nderhyrje ishte me se e nevojshme, vetem vijoni me reformen deri ne fund, te palekundur se e dime qe keta do fillojne t’ju sulmojne mediatikisht e do t’ju kercenojne, por nuk duhet te bini pre e tyre.

    Reply to this comment
    • olalala May 1, 13:31

     o po si nuk paska funksionuar asgje ne kete vend, ka 2 vjet qe vetem luftohet informaliteti dhe s’paska te mbaruar?
     e ku paskerkesh qene kjo ekonomia te dytet pas gjermanise? ne perrallat e gjyshit sali?
     cmime stratosferike te produkteve baze, te mallrave te konsumit te perditshem, te ilaceve, duke i rene me koke shqiptareve te shkrete.

     Reply to this comment
     • ketrina May 1, 13:33

      Ndeshkimi eshte shume pak, por tu mbyllen bizneset mashtruesve e te dembshperblejne per gjithe demin e shkaktuar nder vite, se nafta nuk eshte mall luksi, por eshte mall i konsumit te perditshem, se pervec cmimit stratosferik, ka pas cilesi skandaloze, duke u prish motorat e makinave perdite.

     • qamil May 1, 13:48

      Ndeshkim me gjobe, me mbyllje biznesi, me burg, mos te keni aspak tolerance dhe meshire per maskarenjte qe na rropen xhepat ne tere keto vite.
      Sikur s’kishin fitime keta te pangopurit, qe mos u ngopshin, se nafta eshte nje nga produktet qe ka tregun me te sigurte.

 2. ana May 1, 13:08

  shume mire beni qe po i ndeshkoni kta tregetaret e karburante boll bene qefe dhe vodhen popullin me naften e tyre te dobet dhe te piste

  Reply to this comment
  • zami May 1, 13:30

   do ishte super po ti shkonit deri ne fund jane bo bosa duke vjedh parate e qytetareve vetem se ska kontrroll shtteror edhe ja fusin si dun vete per cmimin dhe cilesine

   Reply to this comment
   • lindi May 1, 13:32

    lajm shume i mire pasi ky sektore eshte ne nje kaos total dhe do te ishte shume me vend nje nderhyrje shteterore ne menyre qe ti jepeshin fund abuzimeve njehere e pergjithmone

    Reply to this comment
    • endrit May 1, 13:35

     forca vazhdoni keshtu sic e keni nisur jeni ne rruge te mbare sektoret ne fjale kane nevoje per me shume mbikqyrje dhe kontroll

     Reply to this comment
 3. asli May 1, 14:30

  industria e naftes ne shqiperi eshet problematiek en fakt. cilesi e dobet dhe cmime shume et larte nderkohe qe ne bursat neper bote cmimi i saj ka rene ndjeshem. Shyqyr u kujtua nje qeveri edhe i ktheu syte dhe nga kjo ceshtje.

  Reply to this comment
  • dorina May 1, 14:32

   ne cdo happ dhe reforme qe ndermerr qeveria bindem edhe nje here se sa poshte na ka cuar qeveria e kaluar. Bravo Rama per gjithe reformat qe ke bere. qeveria e shqipetareve.

   Reply to this comment
 4. sula rudina October 19, 08:26

  qytetin e rrogozhines karburantet punojne akoma tu mbushur bombolat e gazit pa asnje lloj norme teknike dhe sigurie duke shkel te gjitha paremetrat ligjore merni masat ligjore qa ashte kjo krueministri I beri reformat pse nuk zbatohen ju faleminderit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*