Aktivisti i PD shpërthen kundër Bashës: Hidheni në Lanë maskarain!

October 4, 2018 12:38

Aktivisti i PD shpërthen kundër Bashës: Hidheni në Lanë maskarain!

Juristi Altin Goxhaj, aktivist i opozitës por kritik i Bashës në PD, shkruan se ky i fundit dhe Rama janë duke bashkëpunuar sipas tij që gjykatës në Strasburg, të vihet Drejtori i Reformës në Drejtësi të Fondacionit për Shoqëri të Hapur, Darian Pavli.

Në një postim në rrjetet sociale, Goxhaj shkruan se Basha  ka dhënë urdhër që të mos çohet asnjë letër zyrtare në emër të 2 përfaqësuesve të PD në Asamble, Oerd Bylykbashi dhe Tritan Shehu, pranë Partive Konservatore dhe atyre Popullore të cilët kanë 50% të votave në Gjykatën e Strasburgut.

Pjesë nga postimi i Goxhajt:

“A doni arsyen e 99-te se pse 1 ore e me pare duhet ta hidhni Lulin ne Lane?

Ne dt. 28 Shtator Komisioni i Asamblese Parlamentare (i perbere nga 10 deputete te djathte dhe 10 te majte) per zgjedhjen e gjykatesve te Strasburgut vendosi ti rekomandoje Asamblese Parlamentare te KE-se si anetar te Gjykates se Strasburgut Drejtorin e Reformes ne Drejtesi te Fondacionit Soros Darian Pavli dhe Lul Sorosi kishte dhene urdher qe te mos cohej asnje leter zyrtare ne emer te 2 perfaqesuesve te PD ne Asamble Oerd Bylykbashi dhe Tritan Shehu prane Partive Konservatore dhe atyre Popullore te cilet kishin 50% te votave ne Komisionin perzgjedhes per te denoncuar infiltrimin e minjve te Soros edhe ne Gjykaten e Strasburgut!!!

Argumenti qe duhet te jepte PD ishte shume i thjeshte: Se si Soros me ne krye Darian Pavlin do te perfaqesojne interesat e Soros ne Gjykaten e Strasburgut njesoj si ne Shqiperi!!! Se si cdo qytetar i BEse, edhe ata qe kane votuar partite popullore dhe ato konservatore ne Britani apo Hungari, Itali apo Austri, Poloni apo France do te gjykohen nga Soros duke i humbur Strasburgut totalisht paanesine! Do te mjaftonte tu dergonin nje link online qe ja kam dhene Lulit 1 vit me pare ku vete “Keshilltari i Kryetarit te Fondacioneve Soros” Johnas Rolett pohonte ne Neë York ne 29 Tetor 2013 se kjo ishte Qeveria e Soros.. Ne fakt kete s’mund t’ja conte Luli sepse ne fund te ketij dokumenti thuhej se Soros nuk kishte frike nga Opozita Shqiptare qe do ti kundervihej Sorosit sps i kishte marre masat paraprakisht jo si ne Gjeorgji ku e perzune pasi Opozita erdhi ne pushtet duke nxjerre jashte Sorosin!!!

Fati perfundimtar i Strasburgut do te vendoset nga dt 8-12 Tetor ku do te votohen kandidatura e Soros ne Gjykaten e Strasburgut dhe ku per te i bje qe te votojne edhe Oerd Bylykbashi dhe Tritan Shehu qe jane perfaqesues te perhershem te PD ne kete Asamble!

Ndaj miq kjo eshte arsyeja e 99-te se pse 1 ore e me pare duhet ta hidhni Lulin ne Lane! Ky maskara qe ben konferenca shtypi ne shqip dhe nuk kryen asnje veprim nderkombetar, qe nuk coi me urgjence qe ne Korrik kur u dorezuan zyrtarisht kandidaturat asnje person per takime urgjente per te lobuar kunder miut te Soros ne Gjykaten e Strasburgut sot njesoj si me Reformen ne Drejtesi (madje kjo eshte akti i fundit i Reformes) po i heq shqiptareve edhe te drejten e ankimit ne Strasburg!!! DEMOKRATE BASHKOHUNI NE TETOR PER TE PUSHTUAR SHQUP DHE HEDHUR LULIN NE LANE!”

a.k. / dita

 

October 4, 2018 12:38
Komento

10 Komente

 1. Ivan i madh October 4, 12:55

  Që kur nje jevge si ky Bledi Gonxhja është bere kaq i eger apo e la me gisht ne goje Lulushi dhe tani u hodh ne sulm. Me saduket dhe jevget pretendojne te behen qeveritare. Si thone kot gjeti jevga kos le që farmakosi po lehu dhe bythen. Apo jo o Bledi Jevga.

  Reply to this comment
 2. Tini October 4, 13:06

  Saliu eshte vene ne pozite me keta trapa e s’di ke te beje kurban per rezim te qeverise pasi ka shume trapa ne listen e PD e s’di ku te vere gishtin!Edhe Tini eshte nje i tille!Fat per qeverine se po ti kishte me pakice do kishte vendosur e do kishte bere ndonje katrahure siç di ai ti sajoje !

  Reply to this comment
 3. Adih October 4, 13:24

  Pse sot o moret vesh ju i nderuar jurist ,qe Lul Basha me Ramen skane qene as edhe nje here kundershtare .Ose me mire me thuaj , kur kane qene ndonjehre kundershtare . .Me falni vetem jane kundershtare te vertete ,kur i cenojne monopolet njeri tjetrit . Por kjo ska ndodhur e as do ndodhe ,jane xhentelmene ,me njeri tjetrin . Shifi programin te gjithe partive katovicare mbare , ,qe e kane pasur te njejte , nuk leviz as qimja e fkokut . Mjere populli ,nga keta bandite anti Shqiptare gjate gjithe ketij tranzicioni post komunist .

  PS::::Gazetar ::,Strasburg sic e shkruani ju eshte falsch,shkruat STRASBOURG:.

  Reply to this comment
 4. Dodona mbi Tomorr October 4, 17:23

  Ne qoftese eshte ” jurist i plepave ” apo edhe i atyre universiteteve qe i shisnin diplomat me domate e tranguj eshte i denje per te qene “aktivist” i PD , bile e meriton edhe antar i denje i saj e pse jo edhe funksionar i larte i kesaj partie!Por fatkeqesia eshte se ky ka drejtuar dhe nuk di ne se e drejton akoma nji shoqate”per mbrojtjen e konsumatoreve”;Te gjitha fondet e kesaj shoqate qe partia e tij ja jepte me shumice ai i perdorte ne sherbim te partise .Kishte dy godina tek pallatet Shallvaret ne Tirane te lyera jasht e brenda ne ngjyre blu dhe mbante nji personel jo te vogel prej kater -pese nepunesish dhe nji per sherbim.Me eshte dashur te provoi “ndihmen”e zyres se tij nja dy here dhe ai eshte mjaftuar vetem me shkresat me te cilat me njoftonte se ceshtja eshte ne ndjekje!Dhe kjo ndjekje vazhdoi deri sa une u binda qe ky i perdorte ankesat tona per tu bere presion atyre per te cilet ne ankoheshim per tu marre para qe i duheshin “per shoqaten”

  Reply to this comment
 5. Dodona mbi Tomorr October 4, 17:29

  Ne qoftese eshte ” jurist i plepave ” apo edhe i atyre universiteteve qe i shisnin diplomat me domate e tranguj eshte i denje per te qene “aktivist” i PD , bile e meriton edhe antar i denje i saj e pse jo edhe funksionar i larte i kesaj partie!Por fatkeqesia eshte se ky ka drejtuar dhe nuk di ne se e drejton akoma nji shoqate”per mbrojtjen e konsumatoreve”;Te gjitha fondet e kesaj shoqate qe partia e tij ja jepte me shumice ai i perdorte ne sherbim te partise .Kishte dy godina tek pallatet Shallvaret ne Tirane te lyera jasht e brenda ne ngjyre blu dhe mbante nji personel jo te vogel prej kater -pese nepunesish dhe nji per sherbim.Me eshte dashur te provoi “ndihmen”e zyres se tij nja dy here dhe ai eshte mjaftuar vetem me shkresat me te cilat me njoftonte se ceshtja eshte ne ndjekje!Dhe kjo ndjekje vazhdoi deri sa une u binda qe ky i perdorte ankesat tona per tu bere presion atyre per te cilet ne ankoheshim per tu marre para qe i duheshin “per shoqaten”.a

  Reply to this comment
 6. Po , Po October 4, 18:35

  Nuk kam pasur kurre asnje simpati per kete idjot !
  Ky ka qene dhe mbetet nje bandit i dhunshem , qe nuk e lidh asgje me demokracine dhe qe e ka vendin ne burg .Te tillet inkurajohen e stimulohen ne PD , sepse ajo eshte streha e llumit te shoqerise sone , tek naziskinet , qe duan te shiten si demokrate .

  Reply to this comment
 7. i durumi October 4, 21:41

  O zot kur i japin akses dhe kesaj nevojtoreje publike.Ky kelyshi i Enver Koxhajt kryetarit te deges se sigurimit te shtetit ne ministrine e perbrendeshme.

  Reply to this comment
 8. i durumi October 4, 21:41

  O zot kur i japin akses dhe kesaj nevojtoreje publike.Ky kelyshi i Enver Koxhajt kryetarit te deges se sigurimit te shtetit ne ministrine e perbrendeshme.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim