Teatri, aktori përplaset me gazetarin e TV Klanit: Je gjitholog injorant, pronari yt rrafshoi Kinostudion dhe ju nuk e hapët grykën

May 21, 2020 13:10

Teatri, aktori përplaset me gazetarin e TV Klanit: Je gjitholog injorant, pronari yt rrafshoi Kinostudion dhe ju nuk e hapët grykën

Aktori Artan Imami ka “shpërthyer” ndaj gazetarit që drejton një emision në të TV Klan, Arjan Çani, i cili po shprehte pikëllimin e tij për shembjen e godinës së vjetër të Teatrit Kombëtar.

Ata janë përplasur me njëri-tjetrin, duke degjeneruar edhe në fyerje personale.

Imami i ka kujtuar Çanit zaptimin e ish-Kinostrudios, vend tek i cili pronari i TV Klan Aleksandër Frangaj ka ngritur disa televizone, madje një pjesë prej tyre i ka shitur pasi ka perfituar territorin nga shteti.

Aktori i ka kujtuar Çanit këtë skandal duke nënvizuar se asnjë prej tyre nuk ka folur duke e konsideruar si hipokrizi qasjen e sotme.

 

Pjesë nga biseda:

Arjan Çani: Mendoj se aty ka një interes të madh financiar

Artan Imami: Jo, jo nuk është ashtu dhe unë mund t’jua argumentoj por vazhdoni Çani, pasi të përfundoni ju

Arjan Çani: Ju lutem do i thoni Imamit të pushojë se nuk flas dot kështu

Artan Imami: Ahahahahhahaha

Arjan Çani: Jo po mos qesh se nuk flas dot kështu

Artan Imami: Ahahahahah

Arjan Çani: Ore s’jemi në studio ne dhe nuk funksionon kështu

Artan Imami: Do të doja të të kisha në studio dhe të flisja përballë me ty

Arjan Çani: Epo doja të shmangesha se s’dua të zihem me ty…

***

Artan Imami: Je injorant.

Arjan Çani: Mos më fyej

Artan Imami: Nuk është fyerje. Nuk di asgjë në këtë fushë

Arjan Çani : Në qoftë se nuk ke marrë gjë dhe bërtet kot qenke budalla. Je bërë gazi i botës, po qeshin njerëzit me ty.

Artan Imami: Mos bëj si gjithollog

Arjan Çani: Mos mashtro. Mos gënje publikisht.

j.l./ dita

May 21, 2020 13:10
Komento

12 Komente

 1. intelektuali May 21, 13:49

  EMISIONET TV “OPEN” TE ENI VASILIT SI NJE ESTRADE ENVERISTE E KOHES SE QEPES E PARTISE SE PUNES

  Po sa shpejt e kopjuat gazeten TEMA te Mero Bazes o gazeta DITA?

  sepse:

  Sapo u gadita te shkruaj nje koment ne gazeten TEMA per kete dacibao me kompromate enveriste te BOLES se paguar, Artan Imami qe hiqej si aktor, por me shume dukej si nje superinxhnier specialist i konstruksioneve te ndertimit ne studion rrumpalle te Eni Vasilit qe ja priste fjalen cdo kundershtari armik i Rilindjes,

  SA TE HAPESH DHE TE MBYLLESH SYTE, HOP!

  dhe doli ne gazeten DITA e njejta dacibao plot me kompromate enveriste, njesoj si ne Kohen e Qepes te Enverit kur Diktatori pyeti Injac Mazin ne Konferencen e Tiranes qe kerkoi shkarkimin e tij si nje Bos injorant, i lig dhe pa shkolle:

  PO PSE KISHE HYPUR TI NE VETUREN E AMBASADES JUGOSLLAVE, ARRESTOJENI KETE ARMIK!

  prandaj:

  Me thene te vertete kete prisja te ndodhte ne studion rrumpalle te Eni Vasilit, qe BOLJA e paguar Artan Imami te therriste:

  ARRESTOJENI ARIAN CANIN SE ESHTE ARMIK!

  Cfare estrade enveriste!

  Reply to this comment
  • fteri May 21, 17:47

   O’ intelektual mavria po përse ore sharlatan nuk u tregove kurr patëriot i ndeshëm për atdheun e popullin ,por sulmon Enver Hoxhën udhëheqësin legjendar që shqiprinë e mori si fise të egra dhe shëndrroi në shtet e kombë të qytetruar ,supërfuqi në ballkan .
   Po me Aktorin Artan Imami ,G.Dita dhe Tema ,çfar të gjeti ore mavri ?…Sepse ,Ato demaskojn skuadrat fashiste të reja që lindin si kërpurdhat pas shiut ,mbrojnë Dy vllezrit Budina gjoja se po mbrojnë teatrin por në thelb mbrojnë fashizmin me dy sëpatat e fashizmit vendosura në flamurin shqiptar si vend pa pavarsi. ,politike mediatike të pasardhësve të Musolinit.

   Artan Imami avokati i atdhetarisë dhe i lirisë demaskojnë PD-nëe dhe Lsi-në që mbrojnë tërthorazi teatrin ,kur vetë e kan masakruar qindra teatro e shtëpi kulture,e monumente historik heroish e dëshmorësh e kalashë në gjithë shqipërinë .

   Por me qëndrimin tënd o’ intelektual-fashisti -ballisti ,kondrabandisti ka vetëm një arsye:Baraka e teatrit fashistët e ndërtuan me matëriale skarco pipinot ,me afat 15 vjeçar ,më tej nuk ka garanci ,ajo paraqet rrezik.

   këto jan kushte shkencore rreziku , të gjithë larot duhet të mbyllin gojnë , Sali Berisha ,Ilir Meta ,Monika Kryemadhi ,L.Basha të mos të mashtrojnë më me teatrot e shtëpitë e qendrat kulturorie në gjithë shqiprinë ,jan këta varrhims 30 vjet që i kan masakruar teatrin e kulturën në shqipëri më shumë se pushtuesi huaj.

   Mos e kruani se shumë pak kani prekur lakrorin ,dhe i dolën menjëherë lakrat. Atëherë do përgjigjeni për masakrën katastosike që këta i kan bë gjithë institucioneve të teatrit ,kulturës në shqipëri,duke i shitur si mallë pa zot ,me qëllim që të gëzojnë lumturinë e pasardhësve të tuaj për 10 breza.

   Reply to this comment
  • P S E ? May 21, 22:08

   Epo me gomar se ty ,nuk gjendet kund ne Shqiperi ! Te ka mbetur ne goje dhe ne bythe vetem Enveri , sa here qe i drejtohesh kompjuterit , ate e ke fjalen e pare ! As enveristet me te thekur nuk e kujtojne kaq shpesh merhumin e larguar nga kjo bote 35 vjet me pare . Ti , duket se e ben me qellim , per ta mbajtur ne kujtese nga nostalgjia qe ke per te e per tallonat e ushqimit ! Budalla intelektual !

   Reply to this comment
 2. Jane rremujaxhinje e PD-se qe derrit i thone daje e te zezen e bejne te bardhe May 21, 14:46

  Sipas dokumentit te hershem italian, ana e djathte e kompleksit zbavites, pra salla e madhe e teatrit ishte ballroom ose salle vallzimi. Ana e majte, ku ishte teatri eksperimental sherbente si teater dhe kinema per fashistet, te cilet ketij vendi zbavites i kishin vene emrin Klubi italo-shqiptar Skenderbej. Nuk eshte habi qe aktoret jane ankuar se kjo salle nuk kishte akustike, pasi ishte projektuar si salle vallzimi.
  http://dspace.epoka.edu.al/bitstream/handle/1/1272/517-1441-1-PB.pdf?sequence=1&isAllowed=y)

  Reply to this comment
  • mirel May 21, 16:50

   O kafshe, po ke qene ne kete bordello ti, apo ka qene mami dhe gjyshja jote.
   Kete mban vetem ti, Bordellon?
   Tere Tirana shkonte ne Teater, kafshet e RIlindjes paskan shkuar ne bordello.
   Jane shkerdhyer ne ndonje haur, dhe i kane genjyer. U kane thene eshte Teater kjo pune.
   O kafshe. te kjo skena ka 60 vjet histori te kultures boterore. A e kupton fjalen Teater o mavri i Dule Ramutit.
   Juve vetem te shalet e keni mendjen, dhe vetem ate dini te beni. I hapni shalet ne Kuvend, ne mbledhjen e ligjeve, dhe kujtoni se arti eshte vetem shale. Tani po, mbase eshte shale, nje kohe ka qene art o qelbesira.
   Art qe nuk e mbani mend fare, e zhduket nga kujtesa dhe ju ka ngelur boerdellua ku eshte ju shkerdhyer gjyshja, rrace bastarde qe ju ve Dulja para

   Reply to this comment
 3. O president mblidh gruan se iku nga fiqiri May 21, 16:49

  Ku jemi katandis,karian cani nje cope rrugaci me nje emision surrugato,te jep mend….
  Sa me shume njoh muniken,mulin,vokshin,gjuzin e co aq me te zgjuar me duken pali hekurani,lenka e shoket e saliut e fahriut qe serviloseshin si uriah hiper

  Reply to this comment
 4. mirel May 21, 16:52

  Po ky Imami i Ramutit a e di qe projekti eshte Kulle?
  Perse nuk i qendron temes se diskutimit po zihet me Canin. A protestoi Imami te Kinostudio, apo meqe nuk ka protestuar te Kinostudio nuk ka pse proteston dhe per Teatrin.

  Reply to this comment
 5. loni May 21, 17:12

  Po o mirel po eshte kulla e sat’eme.

  Reply to this comment
 6. fteri May 21, 18:03

  Moderator kry detyrën mos harro komentet.Faleminderit

  Reply to this comment
 7. Tori May 22, 08:27

  Mire more Artan Imami ; Ata nuk protestuan kur u prish kinostudia,ti nuk kundershton kur prishet teatri (megjithse dhe atehere nuk ke kundershtuar ) ç’far ke qe i kundervihesh kolegeve te tu !Mos te kane premtuar ndonje post ne ministrine e kultures ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim