Akuza e Bashës: Habilajt po zëvendësohen me klanin Xhafaj

January 17, 2018 14:23

Akuza e Bashës: Habilajt po zëvendësohen me klanin Xhafaj

 

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është duke vazhduar turin e tij të takimeve me qytetarët.

Basha ftoi qytetarët të marrin pjesë në protestën e 27 janarit për të bërë të mundur heqjen e pengesës së fundit për integrimin europian të vendit, Edi Ramës.

Në një takim me aktivin e degës 7 të Tiranës, kreu i opozitës përmendi kushtin kryesor për hapjen e negociatave, që Edi Rama nuk po e përmbush.

“Prej Edi Ramës nuk po luftohet krimi. Prej Edi Ramës nuk po vihen dot para drejtësisë edhe ata që janë kapur me presh në duar, si Saimir Tahiri. Prej Edi Ramës nuk kapet “Eskobari i Ballkanit”, i cili bredh i lirë nga Tirana në Sarandë dhe nderohet në vend që të arrestohet nga policia dhe oficerët e korruptuar të policisë, që sot e kësaj dite ndodhen në kupolën e saj.

Edi Rama është pengesa kryesore për Shqipërinë europiane. Për ambicien e tij, për pushtetin e tij, për frikën e tij, për lidhjet e tij me krimin, e ka bërë kurban Shqipërinë europiane. Europa ia ka bërë të qartë, se pa luftuar drogën, nuk ka dhe nuk mund të ketë Shqipëri në Europë.

Ndërsa Edi Rama me Fatmir Xhafën, tallen dhe zëvendësojnë klanin e Habilajve me klanin e Agron Xhafajt. Me Edi Ramën, policia dhe krerët e policisë janë kthyer në trafikantë dhe shitës kokaine. Bashkohemi aty sepse aty zëri i gjithësecilit kumbon dhjetëfish më shumë. Martin Luther King thotë: Mund të mos jesh përgjegjës për gjendjen për të cilën ndodhesh, por bëhesh bashkëpërgjegjës nëqofëse nuk reagon, ndaj ne do të çohemi, do të reagojmë me zë të lartë, do të bashkohemi, do të marshojmë për vlerat tona europiane”, tha Basha.

January 17, 2018 14:23
Komento

9 Komente

 1. Hajdut dhe Tradhetar January 17, 14:58

  Byzylyqet ne duar do te ti vere Xhafaj o Kriminel ordiner, meritat e tua per kryetar partie jane vjedhja e rruges kombit, vrasja e 21 janarit dhe shitja e detit Shqiptar

  Reply to this comment
 2. nyc January 17, 15:51

  Si mut ke per te ngelur ne 27 Janar. Vetem ti me Monen do protestoni, te shtyni sa me shume kohen e prangave ne duart tuaja.

  Reply to this comment
 3. Izeti January 17, 20:20

  Do vene dhe nja dy muter te tjere,,,,Ben Balushi,,,Koqo Kokedhimi,,,,Kac I Zi,,,,,,

  Reply to this comment
 4. Deno January 17, 22:38

  Po lere xhafen se po godet te vetmin qe po ben pune o budalla qe na turperove partin as opozit nuk di te besh.

  Reply to this comment
 5. Ardian Hoti January 17, 22:38

  Hajde basha hajde kshu do besh opozit ti mo?

  Reply to this comment
 6. Marina Kosta January 17, 22:38

  Po ka njeri qe i beson me kto?

  Reply to this comment
 7. Edi matoshi January 17, 22:39

  Cna felliqi ky ne demokrateve te thjesht pz

  Reply to this comment
 8. Geni Hasa January 17, 22:40

  Kisha tjeter mendim kur saliu vuri kte kryetar partie po me kto gomarlleqe qe ben ky tregon qe me posht do shkojm. Nuk fiton pike kshu o budalla

  Reply to this comment
 9. edi January 17, 23:49

  basha eshte thjeshte nji prostitute nderkombetare ,
  e gateshme ne cdo kohe ti sherbej ne te njeten kohe disa antishqiptareve

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim