Akuza e PD për komisionerin e Vettingut, Prokuroria: Do verifikohet

July 30, 2018 18:04

Akuza e PD për komisionerin e Vettingut, Prokuroria: Do verifikohet

Pas akuzave të ngritura ditën e sotme nga Partia Demokratike, se komisioneri i Vettingut Lulzim Hamitaj ka falsifikuar dokumentet, ka ardhur reagimi i Prokurorisë së Përgjithshme.

Ajo është shprehur se e ka kërkuar vlerësimin e rastit, duke ia përcjellë Prokurorisë kompetente për verifikim.

“Prokuroria e Përgjithshme u njoh me parashtrimin e rastit të komisionerit Lulzim Hamitaj, me materialet dokumentare të publikuara nga subjekti politik Partia Demokratike. Prokuroria e Përgjithshme kërkoi vlerësimin e rastit duke ia përcjellë Prokurorisë kompetente për verifikim”, thuhet në reagim.

s.a/dita

July 30, 2018 18:04
Komento

4 Komente

 1. Xha Beqo July 30, 20:52

  Akuze e rende shume kjo e PeDes. E ka Anglishten niveli B apo niveli C? Kjo fare Pede eshte kthyer ne NGO. RIP PeDe per te gjithe “nismat e forta” qe ke ndermarre kunder Qeverise.

  Reply to this comment
 2. Martini July 30, 22:07

  Flet ENKELEJD A0LIBEAJ familja e.dyte ne shqiperi kriminele e lidhur me pushtuesit naziste
  Megjithate pervec te tjerave eshte realizuesi i ligjit per armatimet.Ideator Shkelzeni me Argiten perpunues Viktor Gumi dhe realizuesi kryesor agai i pojanit dhe Enkelejdi.E keshtu disa ligje kriminale me pasoja katastrofike per jeten e shqipetareve.
  Dhe ky birbo na can drrasa e na flet sikur ka futur okllaine ne bythe i shqetesuar per kategori e anglishtes te mbrojtur nga x.Jemi me te vertet vend qe prodhojme krfiminele superkaragjoze

  Reply to this comment
 3. alphade July 31, 00:59

  Ky Alibeaj ka gjak krimineli e sadisti. Isa Tosken,dajon e
  ketij Alibeaj e njeh tere Myzeqeja per gjemat e tij dhe si-
  .gurisht banda mafioze e Sali Vicidolit ka perzgjedhur
  pikerisht individe te tille qe ne momente te caktuara po te
  dalin nga “rreshti” t’i “bombardoje” me te gjithe arsenalin
  e shpifjeve dhe te vertetave. Shikoni c’po bejne me Safet
  Rustemin Bajri qe kerkohet nga Interpoli ia veshin gjoja
  sikur eshte njeriu i PS kur ne fakt vete personi i inkriminu-
  ar deklaron se ka bere fushate per PD. Njeriu diabolik e
  lunatik, kryekriminel e kryemafiozi i Vicidolit nuk le gure
  pa levizur kunder te gjithe atyreve qe nuk zbatojne tash-
  me urdherat e MAFIAS ,jane objekt i nje sulmi te eger ,si
  domos ata qe kane dale nga radhet e kesaj bande dhe
  po kerkojne shpetimin duke ikur si djalli nga temjani i
  Saliut. Keshtu po ndodh edhe ne krahun tjeter,me Lulzim
  Hamitajn, ia vune ” pvegjen” duke zhbiruar deri ne fund te
  dheut,por nuk e bejne nje gje te tille me te tyret,perkun-
  drazi kryemafiozi i Vicidolit i del ne mbrojtje sic ishte rasti
  Mulit ,i,lidhur me agjenturen millosheviciane dhe Monstra
  duke mbojtur Mulin mbron veten, si agjent me bordero i
  Milloshevicit . Koha shpejt do te flase per te gjitha keto,
  per takimet e tij te fshehta ne Shen Naum midis Millo-
  shevicit, Gligorovit dhe Berishes. Viktime e ketij konspi-
  racioni antishqiptar eshte Remzi Hoxha, i zhdukur drejt-
  persedrejti nga dora e zeze berishiane sepse,sqaroj R.
  Hoxha ishte deshmitar okular i keti takimi. Shume te ver-
  teta,mbase kurre nuk do te dalin ne drite. Sepse keshtu
  eshte ndertuar sistemi yne “demokratik”. Sali Berisha,
  ky taliban shqiptar vetem nese e merr Amerika dhe ta trajtoje si Talebanet e Guantanamos ose si Noriegen e
  Panamase do te nxjerri te gjitha poshtersite qe i ka bere
  popullit shqiptar,ndryshe nga ky perbindesht hetuesia
  shqiptare lesht ka per te nxjerre nga goja e malokut te
  pabese dhe kot lodheni me “cecua” e “stercecua” asgje
  nuk do te dale nga goja e tij, ashtu si veproi Milloshevici
  ne Hage, ashtu sic veproi Karaxhi ,etj. qe jane betuar qe
  asgje nuk do te dale nga goja e Mafiozit numur NJE te
  Shqiperise,numurin Dy ia leme Njeriut qe eshte ulur ne
  Kolltukun e presidences shqiptare per turpin e Shwiperise
  dhe turpin e botes.,,,!

  Reply to this comment
 4. POPULLI KATUNAR July 31, 10:56

  O Alibeja, o PEDE!!! VETEM AJO BUQJA QE PUNON NE KLD DHE QE BASHKEJETON TI, ESHTE E DREJTE?!!! O RRACE SPIUNI!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?