Drejtori i Shërbimeve Mbështetëse në portin e Durrësit dorëhiqet pas akuzave të PD

March 24, 2014 15:00

Drejtori i Shërbimeve Mbështetëse në portin e Durrësit dorëhiqet pas akuzave të PD

Dorëhiqet pas akuzave nga selia blu drejtori i Shërbimeve Mbështetëse në Portin e Durrësit, Fisnik Myrtezaj. Myrtezaj tha se akuzat e hedhura sot nga PD në adresë të tij janë të pavërteta. Ai theksoi se nuk ka asnjë problem me drejtësinë dhe për të vërtetuar këtë disponon dokumentet e nevojshme. (Foto: Myrtezaj, fotografuar në zyrën e tij dje nga Mark Brunga)

 Akuza të reja nga PD: Në krye të portit Durrës një ish-i dënuar

Partia Demokratike vijoi sot akuzat në adresë të qeverisë lidhur me emërimet e reja në krye të institucioneve. Në një deklaratë për mediat, zëdhënsja e PD-së, Laura Vorpsi, tha se në krye të një drejtorie në Portin e Durrësit është emëruar një person me precedentë penalë.

“Edi Rama ia ka besuar shërbimet më të rëndësishme të Portit më të madh në vend, një personi që në janarin e vitit 2011 u arrestua nga policia për trafik kokaine. Gjykata e Durrësit, 3 vite më parë, e ka shpallur Fisnik Myrtezajn fajtor me akuzën e prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, duke e dënuar me tre vite e gjysmë burg.  Po kjo nuk është pengesë për Edi Ramën që ta bëjë atë drejtor të shërbimeve mbështetëse në Portin e Durrësit”, tha Vorpsi.

Ajo kërkoi që kryeministri të përgjigjet për emërimin, ndërsa shtoi se heshtja e bën edhe më përgjegjës atë për inkriminimin e posteve kyçe të administratës.

 

March 24, 2014 15:00
Komento

25 Komente

 1. kurva e shkodres March 24, 10:56

  ik moj budallic ata i fusin ne pune per me than sikur opozita po punon halabake faceboou s te vjen marre atkje kecet tritoli e ju nuk flisni majmune lavire hahahahahahaha

  Reply to this comment
  • zamo March 24, 15:54

   hahhahah ske faj laura ti lexon ato qe te shkruan arben ristani kur eshte tap hahah

   Reply to this comment
   • Ermal March 25, 10:14

    Mire ben PD-ja qe i denoncon nese kane precedente penal edhe pse nuk e kane moralin e duhur ta bejne kete, pasi ne 8 vjet pushtet nuk lane qen e mace pa punesuar, vetem pse ishin militante te Partise-Shtet.

    Ndersa per qeverine e sotme duhet t’i permendim se kemi votuar Rilindjen per te ardhur ne krye te shtetit njerezit me te mire dhe jo riciklim figurash dhe njerez te inkriminuar. Neper rrethe emerimet e drejtuesve te institucioneve kane qene skandaloze, meritojne kritika. Jam i sigurte qe pjesa me e inkriminuar vjen nga zgjedhjet e LSI-se, por PS-ja nuk duhet te beje sehir ne raste te tilla.

    Reply to this comment
 2. Arben March 24, 11:18

  O Laura, po pse nuk veproni juve me perpara po gjeni cdo menyre per te diskretituar qeverine pasi kjo i ka marre vendimet. Dergoni qeverise listen e te gjithe te denuarve per droge, ushqime fallco, a burgaxhinjve dhe thoni qe keto nuk duhet te behen drejtora ! Kaq mjafton. E mjaft me llafe se po beheni bajat.

  Reply to this comment
 3. Horri i Bulevardit March 24, 11:39

  Lauresha, formoni qeverine ne republiken e Vucidolit dhe emeroni cuna qe ju pelqejne, xhelin e keni falas.

  Reply to this comment
 4. gegetoske March 24, 12:37

  kjo thote …….i denuar me vendim gjykate……..! Po qe se eshte e vertete……eshte skandal! Kryeministri duhet te reagoje urgjentisht! Nuk duhet te bie ne GRACKEN qe mund ti ngrene bashkepunetoret e …… nuk po i them emrin se me ndyn duart ajo fjale!

  Reply to this comment
  • Horri i Bulevardit March 24, 12:58

   Kush eshte denuar, sduhet emeruar, kjo eshte mese e drejte, por pikerisht PD-ja me gojen e kesaj laureshe me faqe te zgerdhime, ne konference per shtyp, tundte ne dore nje leter, qe sishte vendim gjykate, por nje akuze nga shpellaret dhe gerthiste se ja vendimi i gjykates qe tregon se nje drejtor ne Kavaje, eshte denuar, por lauresha me urdher te shpellarit, nuk e beri publike ate cop leter qe ja tnde kamerave, ta filmonin dhe te tregonin se cfare eshte.
   Sot kjo berishiane na tregon nje fotografi ne nje mbledhje, cfare ka aty, le te tregoje vendimin e gjykate ku i akuzuari nga kjo eshte i denuar.

   Reply to this comment
   • DREAM March 24, 19:30

    qa thote kjo ,mor Horri , qa thote
    po ai kish fituar dhe konkursin 🙂
    konkursi titullohej
    “Malli me cilesor per rrrrrrrrrilindasit ”
    ahahhahahahahhahahahahhahahahhha

    Gazeta ,po ndonje emer te atyre shtazeve qe jane
    te burimet njerezore
    ata qe duhet te kontrollojne certifikata penale ,nuk nxirrni ndonjeher ??????
    Apo do shume shkolle kjo ??
    Apo per kta nuk funksionon fare ky dikaster ,kta kane dhene ca pak milione te kokaines per partine ne fushae dhe direkt ,automatikisht behen drejtora ???
    Sa pyetje qe kam ,po na qartesoni me ndonje shenim

    Reply to this comment
    • Horri i Bulevardit March 24, 20:03

     O Dream, mshele at goj, o burr i dheut, mje qep si m..i mas kpuce, boj pak muhabet me Mark Ukun, se o gjynof ka met vetem.

     Reply to this comment
     • toni March 24, 21:54

      o horr miku,,mark.uku eshte ty mjel deshet tani se delet e shqup-it i moli serbo-malazezi sali,,gjynof i shkreti mark.uku eshte bo per kurim me haloperidol si gjyshi i vet ,ai qe rrin me tespi gjith diten ne shqup,,,,tung….

 5. Mitati March 24, 12:47

  Ilir Hotin te denuar me 6 vjet per korrupsion e keni ne nje pozicion te rendesishem ne Universitetin e Durresit. Kete nuk e emroi Edi Rama por Sali Berisha. Prandaj fol edhe per keto raste moj Laureshe

  Reply to this comment
 6. Aedinse March 24, 12:59

  Kjo thote me vendim gjykate!!!!!!!
  Edhe nji djale i ri me vendim gjykate po rri i ngujuar se s’ka EURO me dhene me u liru se pronarin e vertete te droges (A.M.) e vrau djali i deputetes (L..H.) dhe fakiri rri i ngujuar nga gjoja DREJTESIA SHQIPTARE (qe eshte PADREJTESIA SHQIPTARE).

  Reply to this comment
 7. Ada March 24, 13:27

  Po ky Iliri kerkon edhe nga 200-300 euro per provim nga studentet

  Reply to this comment
  • nendetsja 105 March 24, 15:06

   Nga studenteshat Ilir Arsid Hoti (ceshtja e famshme Arsidi) pranonte jo vetem euro,por edhe pagesa ne natyre. Fatkeqessisht pas operacionit per kancer kerkon vetem pare sic duket nuk ka me mundesi per pagesa ne natyre.!

   Reply to this comment
 8. Ilir March 24, 14:07

  JEPI RILINDJA, …KETIJ POPULLI.

  Reply to this comment
 9. P.A.B March 24, 14:32

  Kjo ceshtje duke se ka “shume vrima” ndoshta detajet vijne me vone. I denuar me 3.5 vjet (2011) sot individi duhej te ishte ne burg. Doli per sjellje te mire? Mori pafajsi ne apel? Ne “thirrore” del si Drejtori i Portit, ne artikull eshte “drejtor i sherbimeve mbeshtetese ne Port” Nejse…

  Qeveria po shkakton kriza ndermjet institucioneve per nje “certifikate sigurie” besoj e kuptojne se pak Objekte jane te Sigurise se Vecante sesa nje Port. Nuk kemi centrale berthamore, as baza ushtarake; e nese kjo ceshtje nuk zgjidhet shpejt…ekspozon nje Hipokrizi e hapur. Ne nje rradhe Korrekte te gjerave; sot, para ores 4-pasdite; Qeveria e Koalicionit duhet ta nxjerre zoterine para kamerave per sqarim me letra ne dore; ose te jape doreheqje deri ne sqarim.

  Kjo eshte Transparence
  Per kete i dhame voten.

  Reply to this comment
  • edwin March 24, 23:35

   SI THATE JU PAB-i PAPIT BERISHA ?
   TE JAPE DOREHEQE QEVERRIA ? KERKON TI TE SHOFESH LETRAT NE DORE ?
   TE TREGOHEMI TRANSPARENT ?
   ASNJI PROBLEM TE PREMTOJME SE DO TA BEJME TY REALITET DESHIREN . DO JEMI SHUME TRASPARENT

   Reply to this comment
 10. spitallsi March 24, 15:09

  Nuk ka faj PS-ja per kete emerim, madje edhe Belortaja drejtor i LSI-se e emroi nga halli. Ky drogaxhiu eshte njeriu i Nar Kokes, bashke conin me kile ne Itali mallin e bardhe te kartelit te Khalit, qe e importonte me kuintal burri i Monikes, para meselese se Almir Rrapit kuptohet.

  Reply to this comment
 11. Mark uk March 24, 15:28

  Me vjen keq qe tregoheni injorant.Ata i kan caktuar kastile se e ksan ditur se apozita do reagoj.Per tu treguar se ja cfar bejn kur apozita kundershton me baza.Per te hyre ne pune te tilla duhet te marri leter nga prokuroria a ka qene apo eshte ne ndiekje penale.Edi Rama nese done te jet ne krye te detyres duhet te zbatoj vendimet e qjygjsorit.Nejse pune militantesh mercenar.

  Reply to this comment
  • indrit March 24, 16:09

   mark.uk te pershnes robt e shpise ka ti keshe e si ti keshe,dhe sa per injorant me full injorant+anadollak si ty nuk ka,o sllav po mesoje shqipen mire qe ta shkruash sic duhet analfabetist dhishe dava plere…

   Reply to this comment
 12. Pëllumb zaimi March 24, 15:31

  Ka treguar qytetari me dorëheqjen ky fisnik myrtaj. Por n.q.s del që nga ana tjetër kemi të bejme me shpifje atehere doreheqja dhe penalizimi duhet të jetë nga ana pëdëiste!? Të shohim a do të ndodhë? Por nuk e besoj. Shpifja është në plan të parë në politikën e kësaj partie shpifesish. Fisniku nuk duhet të tërhiqet por ta cojë “lojën” deri në fund. Ne ,opinioni duhet ta dimë kush është i ndoturi në këtë mesele. Mbulimi me heshtje i të vërtetës do te jetë gjëja më e keqe që mund të bëhet për edukimin e opinionit publik.

  Reply to this comment
 13. inf March 24, 15:56

  perderisa ne qeveri eshte sheiku Meta kjo qeveri nga krahu i Met Bllokut do kete pa limit hajduter bagabonda rrjepacaker njerez te hurit e litarit
  kjo nuk eshte Rilindje kjo eshte ti vesh minat shtetit me liken e mones nuk ka Rilindje me Ilir Meten ka vetem Hajdutllik e poshterim
  kjo eshte e verteta Meta po shkatrron Shqiperine bashke me berish kriminelin pik.

  Reply to this comment
 14. Labi March 24, 23:06

  E KA FAJIN EDI RAMA PASI RILINDJA E BYTHES PO VENDOS GJITHE ALABAKET NE POSTE DHE MIQTE DHE SHOKET E MINISTRAVE QE SKANE ASNJE LLOJ FORMIMI.
  Ja psh: arben ahmetaj krye legeni i ministrise se ekonomise ka vendosur ne poste drejtorash shoket e tij te qe ka lozur kalceto apo te tjera si keto qe skane lidhje me rilindjen , ata qe e shikonin 21-Janarin nga televizori apo te tilla si keto.
  Kane rregulluar njehere miqte e familjes se tyre qe jane te kamur dhe fukarenjte rrine e presin pas dyerve si kafshet neper takimet me deputetet qe tallin menderen me keta mjerane qe presin nje rroge per te jetuar.
  Po keshtu ne inspektoriatin ndertimor eshte drejtor Pal Doçi me diploma 8 vjecare dhe te mesme te blera ne fshatrat e Tepelenes. Nga nje kuzhinier ne kohen e monizmit dhe ish militant i flakte i PD ne 1996 ku ka mbrojtur me pistolete ne dore vjedhjen e votave per hesap te Saliut duke perdorur edhe renean kunder socialisteve ne jug te shqiperise . Nderkohe ka qene drejtor i varrezave ne Sharre dhe sot eshte bere drejtor i rilindjes pa kurfare konkursi qe sdi as te perdor sistemin kompiuterik dhe shprehja e tij sa here qe e pyesin:- ckemi o Pal? Ai pergjigjet:- asgja te veqant , veq nje vile 150 mije euro ne Laprake dhe ca te thata ne banke. Ku i gjeti ky Pali keto pare me rroge shteterore apo bashkie?!
  Kur ishte militant i Saliut sa here e ngacmonin ai pergjigjej: kush ma ngacmon mue … Kam numrin e tel te Saliut. Erdhi qeveria e Nanos po te njejten pergjigje jepte:- kush me ngacmon mue kam numrin e Nanos. Tani me siguri qe keshtu thote dhe per Edin. Ta gezoni Rilindjen ! Por me duket se do ta hani sa krahu ne zgjedhjet bashkiake nga Ilir Meta po vazhduat me kete sjellje kundrejt bazes se socialisteve. Te gjithe do ju ikin nga LSI. Prandaj Edi behu thirrje ministrave te nderrojne taktike se baza do ju ndershkoje njesoj si ne france. Keni per ta pare. Nje pordhe e madhe ka kapur ministrat tuaj. Kujdes ! Me kembe ne toke!

  Reply to this comment
 15. viktor June 10, 12:59

  po ku i nje njerazit ti ku e nje ti pal docaj keshtu qe ti sdi as gje dhe per te mos thyer etiken e komunikimit ne kete koment me siper ky tipi ha ka fut kot pa lidhje ti sdi as gje ca ka dhen pal docaj per ps,as skollimin e tij po vetem ke genjyer pa kriter dhe pa lidhje ku e di ti pasurin e ketij individi prandaj mos u perfshi fare ne keto komente dhe llafe grash
  un jam viktor todhe dhe te bej thirje mos u perfshi se se ke mir kaq te them

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim