“Ti je qen i zgjebur… Kush jam unë e di gjithë Kukësi”

October 3, 2016 13:11

“Ti je qen i zgjebur… Kush jam unë e di gjithë Kukësi”

Ditën e djeshme Sali Berisha bëri denoncimin e radhës nga “qytetari dixhital”.

Ai ka nxjerrë një mesazh në Facebook ku fliste për ara me kanabis të “kryetarit të PS së Kukësit”.

Sipas Berishës, Gëzim Omuri është kryetar i socialistëve kuksian dhe mbjell kanabis.

Në fakt Gëzim Omuri jo vetëm që nuk është kryetar për PS-në e Kukësit por s’ka qenë as kandidat.

Në një reagim për DITA ai përgënjeshtron Berishën duke e cilësuar “qen të zgjebosur” dhe e fton të bëj denoncim në prokurori.

 “Zoti Berisha, nuk kam ndërmend të merrem me ty se të njeh gjithë populli shqiptarë e sidomos tani që ke ngelë si “Qen i zgjebur”. Se kush jam unë më njeh i gjithë Kukësi.

Denoncimi i Beishës

Denoncimi i Berishës

Nëse ke dhe pak burrëri, gjë të cilën nuk e ke pas kurrë në jetën tënde, për këto që shkruan të ftoj të bësh denoncim në prokurori por nuk ta mban se je vetë shpiksi dhe fabrikuesi i këtyre shpifjeve.

Së fundi të garantoj që ashtu siç e more përgjigjen në Dibër do të ta japim dhe në Kukës por me një ndryshim; se do të jetë më i thellë.

Përgjigjen po e merr dhe nga komentet që po bëjnë  qytetarët kuksian në fb. Faleminderit të gjithëve”. Gëzim Omuri.

October 3, 2016 13:11
Komento

9 Komente

 1. Shqipe October 3, 13:20

  O SaliQëni, mos e befsh piken e ajrit, ti qe je bere gangrena e ketij vendi.
  O katran me boje, u plake por nuk u lodhe duke i bere gjemen shqiptareve. Zoti, qe ti i pafe e permend kur uron “Zoti e bekofte Shqiperine”, me ate goje te ndyre qe shan edhe ne parlament me fjalet me te ndyra, qe nuk i perdor as nje rrugac, do te ta beje gjyqin. Zoti vonon, por nuk harron. Ne zjarrin e ferit do te perfundosh, si vrases, si mashtrues, si i pabese dhe i pafe.

  Kur shikon këtë manipulues te llahtarshem shqipfoles, qe pergjerohet per ”sovranitetin”(renegati qe shiti detin e shqiptareve te greku!), ”Kushtetuten”(antishqiptari qe e ka anatemuar dhe nuk e votoi kurre!), si dhe per ”te drejtat e njeriut”(qëni i luftes qe vrau ne Gerdec dhe para kryeministriae), habitesh se si “standardet” e hipokrizizë te kesaj ”mostre” nuk paskan kufi…….. . Edhe ”diktatori me i eger i Europes” duket amator ne kete ”art te piset”, krahasuar me kete ”manjak paranojak dhe delenxhi”, i cili eshte edhe ”shqiptari(?)”-MË ANTISHQIPTAR I TË GJITHA KOHËRAVE.

  Per ata qe skane as sy, as veshe dhe as tru:

  -Së pari, njeriu që u përdor si “mishi i dhisë” në lëvizjen studentore dhe më pas në partine demokratike, u kthye më pas në “ustai i mishit të dhise” në demokracinë shqiptare, ka një ngjashmëri të çuditëshme me personazhin më negativ të Charles Dickens-it në novelën e tij David Copperfield(1849)-Uriah Heep, të cilin “mishi i dhisë” duhet ta këtë lexuar, si tifoz i letërsisë që prezantohet sa herë ka rast.
  Uriah Heep – Është Arkitipi i hipokritit, fillimisht një njeri i përkushtuar deri në pështirosje, si sekretari i Z.Wickfield dhe dalë nga dalë ortak i tij, ai gradualisht zbulon karakterin e tij të dobet dhe të dyfishtë të një njeriu të paskrupullt, arrogant dhe shpirtzi, deri sa mbasi falsifikon dokumentat, përvetëson pasurinë e tij dhe familjes së tij. Përfundimi? Shumë i thjeshtë. Mbasi zbulohen fallsifikimet, ai përfundon në burg.

  -Së dyti, këtu është me vend referimi tek një pasazh nga nga fjalimi i Fan Nolit për moralin dhe patriotizmin, në Parlamentin e Shqipërisë(1923):
  -Anarkia morale: Këtu qeni nuk e njeh të zonë, këtu karakteret dobësohen, qullosen dhe ndërrojnë formë e ngjyrë dita me ditë si në kaleidoskop. Këtu ambicjet janë pa fre e pa kufi, këtu i padituri i di të gjitha dhe i pazoti është i zoti për të gjitha.

  -Anarkia patriotike: Këtu brenda një dite si me magji tradhëtori bëhet patriot dhe patrioti tradhëtor. Këtu shohim përpara syve tanë të kapërdisen si patriotë të mëdhej ata që kanë luftuar për harfet dhe për flamurin e babës, që kanë djegur Shqipërinë e Mesme ose ata që janë puthur me andartet e i kanë ndihmuar te shenjtërojnë anë e mbanë Toskërinë. Këtu si më thoshte një mik është më mirë që njeriu të jetë tradhëtore të shikojë interesat e tij sepse kështu do të jetë i sigurtë që të nesërmen do të prokllamohet patriot i madh.

  -Së treti, me “bëmat” e tij, “qëni që të ha tinës”, justifikon edhe përcaktimin e Fan Nolit(1924), dhe eshte perfaqesuesi tipik i pjeses me te padenje te asaj krahine, sikurse ndodh ne çdo krahine tjeter :
  A të duhen sharlatanë,
  Që të lëpihen në çdo anë,
  Që të përçajnë vatanë,
  Ke sa të duash Tropojanë.
  Noli kete percaktim nuk e ka per te gjithe tropojanet(por vetem per bastardet), mbasi ai ka shkruar edhe Elegji per Tropojanin Bajram Curri, Dragoin e Dragobise-trim tribun i vegjelise, qe u vra nga forcat zogiste dhe agjentet serbe te prire nga Ceno beg Kryeziu, ne vitin 1925 ne Dragobi.

  Litari po mblidhet, ngadale-ngadale por pa ndaluar. Drejtesia do te vendoset. Minjte po dalin nga “galeria”. I uroj “mareshallit antishqiptar” te jetoje sa me gjate qe te provoje 313.
  Me pas, ky i pa fe, ka gjyqin e fundit, para Zotit.

  Reply to this comment
 2. Katunari digjital nga qivryma October 3, 15:24

  Turp per kete qe e quan saliun qen te zgjebosur. Saliu mund te jete i zgjebosur ose ka qene i zgjebosur kur ka qene ne tropoje po si qen nuk me ngjan fare.

  Reply to this comment
 3. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... October 3, 16:24

  Vetem plumbi ne goje ndaj ketij kelyshi serb i shpeton shqiptaret.

  Reply to this comment
  • SHPRESE HUMBURI October 3, 17:13

   Duhet nxjerre sa me pare nga burgu “Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u …” , i cili i bie ne shenje problemit
   mbi nje cerek shekullor shqiptar . Ado eshte alternativa
   me e logjikeshme , ndonse e vonuar .

   Reply to this comment
  • SHPRESE HUMBURI October 3, 17:14

   Duhet nxjerre sa me pare nga burgu “Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u …” , i cili i bie ne shenje problemit
   mbi nje cerek shekullor shqiptar . Ajo eshte alternativa
   me e logjikeshme , ndonse e vonuar .

   Reply to this comment
 4. Lal Prenga October 3, 16:49

  Kafsheve do ju vinte turp te krahasohen me Doktor Mortjen!
  Turp te kesh Gezim Omuri, qe ben nje krahasim te tille! Nuk e di cfare niveli je, po dukesh injorant fare! Po cfare na bene qente ne?!
  Ky Doktori eshte moster, nje nga personazhet e Hollywood tashme quhet Doktor MORTJA , me ze e figure si i biri i Sheqeres!
  Askush nuk e permend me, por mendoni pak, mbi nje milion emigrant qe lane vendin e nuk kthehen me, se Doktor Mortja jua dogji vendin e te pareve!
  Mendo prinderit e ketyre emigranteve, te cilet po kalojne pleqerine vetem e pa perkrahje, pa gezimin e niperve e mbesave, mendo te afermit qe rriten e jetojne pa njeri tjetrin prane!
  Ate qe Serbia desh me e realizu ne Kosove, Doktor MORTJA e realizoi ne Shqiperi!
  Doktor MORTJA !

  Reply to this comment
 5. Bushi October 3, 18:14

  Qeni eshte me i mire se Saliu se eshte besnik,por Berisha i hengri shqipetaret fshehurazi nga prapa.Saliu t’i marin te keqen qenit,se ai ruan nje kope me dhi,kurse Saliu nuk e bene dote kete.Ai nuk ruan dot mbesen e tij qe bredh neper europe,dhe jo te ruaj dhite.Dikush tha me larte per Salin i biri Sheqeres,po,ashtu eshte,se babaj tij eshte nga Karaxhiçet,dhe jo Ram Berisha.Ju keshilloje;mos ja vini re lajthitjet e Saliut,se ai e ka marre rrugen,mendja e ka lene,nuk di çfare flete,e ka nga mosha.

  Reply to this comment
 6. demo October 4, 08:35

  S`e doni ju,por e do Veri.Veri ka nje llagap me Berishen,ka prishur tre vetura pas Berishes dhe kur e pa qe nuk e ndiqte dot,bleu nje lap-top dhe e ndjek me video-game.
  S`e doni ju,por e do Majlinda,se plaku i sjell lule,i thote lule;te tjeret i thone VROME..
  S`e doni ju,por e do Ciljeta,ja tund siset malokut si sheik Harabie.Tani qe maloku ka kaluar dixhital,ka vendosur te zvogeloje gjoksin se s`ja nxe ekrani.
  s`e doni ju,por e do greta koci,qe sapo ka mbushur 17 vjec dhe aty ka ngecur.Maloku po lexon veprat e Mao-ce Dunit,qe ne moshen 70 vjec mesoi dancin me adoleshente dhe theu recordin e notit ne lumin Jance.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*