Fyerja e gazetarit Çani ndaj çamëve dhe sarandjotëve, reagon Aleanca Popullore: Autoritetet shtetërore të zbatojnë ligjin

May 10, 2015 18:00

Fyerja e gazetarit Çani ndaj çamëve dhe sarandjotëve, reagon Aleanca Popullore: Autoritetet shtetërore të zbatojnë ligjin

Lidhur me deklaratat e Arian Çanit ka reaguar edhe Partia Aleanca Popullore.

Partia Aleanca Popullore dënon me forcë deklarimet e gazetarit Arjan Cani në Tv Klan. Deklarime të tilla janë sa banale, ashtu dhe të dënueshme nga kodi i etikës, por dhe nga Kodi Penal. I bëjmë thirrje autoriteteve shtetërore të bëjnë detyrën në zbatim të ligjit“, thuhet në deklaratë.

Gjatë emisionit të së premtes ku ishte i ftuar këngëtari Arjan Koka për të promovuar një këngë për Çamërinë, moderatori i emisionit Zonë e Lirë në TV Klan Arjan Çani tha se “çamët dhe sarandjotët edhe t’i vrasësh e kanë pak”. (!)

Deklarata skandaloze e përsëritur dy herë ka ngjallur reagime të shumta në rrjetet sociale.

 

May 10, 2015 18:00
Komento

13 Komente

 1. xhateli May 10, 19:13

  ALEANCA: organet shteterore nuk merren me drejtesine jane organet e Drejtesise ato qe merren me kete pune. Mos hezitoni, dergojeni padine ne prokurori dhe beni detyren tuaj, sa me parw!

  Reply to this comment
 2. xhateli May 10, 19:15

  “Dita”
  Lutem, kete koment ta botoni si Shenim.

  Deklarata e ketij te lajthituri eshte shume e rende dhe shpall hapur lufte nderkrahinore vellavrasese, ndaj duhet bere urgjent objekt i prokurorise.
  Sigurisht, nese ka drejtesi ne kete vend.
  Ne kete falsedemokraci, ku na kane futur ca politikane bandite dhe ku shijne leme vagabonde bandite, si ky Cani, jane akuzuar dhe kane perfunduar ne burg qytetare te thejshte, qe vetem perse kane botuar ne gazete nje interviste, ku kane bere thirrje per tolerance, per lufte te rrepte te shtetit kunder fenomenit te gjakmarrjes, por edhe ku kane dhene mendimin e tyre si qytetar te ketij vendi. Por, paradoksalisht, vetem pse kishte permendur terma te tille si “te mundurit”, “banda vandaliste”, “vegla qorre”, te cilat nje prokuror zarfesh na i quajti “fyerje ndaj grupeve te ndryshme shoqerore apo shteterore”, i intervistuari u akuzua per veper penale, sepse, sipas prokuorit, ai na paskej prishur paqen publike dhe kishte nxitur urrejtjen kunder pjeseve te popullsise…
  Dhe gjyqtaret e ZARFAVE e denuan ate me burg,
  Por te gjithe e dime se ai u denua vetem e vetem se eshte djali i Enver Hoxhes.
  Se ku ishin prishja e paqes dhe nxitje e urrejtjes ne ate interviste, vetem nje koke si ajo e atij prokurori, qw sot eshte kthyer ne avokat ZARFASH DHE merr ne mbrojtje deri edhe kriminele, dhe kokat e urdheruesve te tij mund te pjellin akuza te tilla te paqena.
  Pas kesaj te gjithe benin pyetjen:
  Perse kjo falsedrejtesi nuk akuzoi dhe nuk denoi autoren qw ne nje interviste televizive deklaroi hapur se pushteti duhej te kishte bere disa vrasje politike, perse nuk e mori ne hetim ate qe, ndryshe nga ai i denuari qe permendem dhe u akuzua dhe u denua thjesht per FYERJE, ajo nuk fyen, por ben nje deklarate puro KRIMINALE, flet hapur per VRASJE, per PLUMBA ballit, per te VRARE politikane te larte ne mes te sheshit, jo me deklarata politike, por me plumba ne rreze te veshit?
  Te gjithe e kemi akoma ne veshe deklaraten naziste te Topallit, qw, pa pikw turpi, si spikere e Kuvendit, guxon tw thotw te Fevzoja se Berisha beri gabim qw nuk u dha Gjinushit e te tjereve plumbin ballit. Cfare priti drejtesia qw ta ndalonte kete spikere, e cila ne gjuhen e saj ka shprehje te tilla naziste si “plumbin ballit”?
  Ai qytetari i thjeshte na u denuaka per fyerje, kurse kjo flet per plumba, per likuidim fizik personash pa gjyq dhe… nuk i hyn gjemb ne kembe.
  Drejtesia e kuletave milionaeuroshe, e vilave, e oreve e aksesoreve prej floriri, heshti, nuk veproi ndaj saj, por merret e denon qytetaret e pambrojtur dhe qe nuk kane ZARFE pwr t’i dhwnw!!!
  Edhe sot pyesim me indinjate te thelle: cfare pret drejtesia jone e ZARFAVE tw veproje pa asnje hezitim kundrejt vrasjeve te popullsive masive, si Cameve e Sarandioteve nga gazetari Cani, tw cilit i perhapet fjala ne eter ne te gjitha hapesirat ku ka shqiptare e me gjere?
  Cfare duhet te thote tjeter ky anticam e antisarandiot qe te arrestohet?
  Cfare duhet te beje tjeter ky qw tw arrestohet? Te lihet te dale me kallash ne rruge dhe te vrase came e sarandiote, sic thote ai publikisht pa te keq?!
  Po te ndodhe kjo, atehere drejtesia jone e ZARFEVE, behet bashkepunetore ne krim.
  E shihni c’po ndodh ne Maqedoni? Po vriten shqiptare nga pushteti i nje etnie tjeter.
  Ky Cani kerkon te vriten popullsi te tjera te ketij vendi, sikur ata te jene miza.
  As Zerva qw i vrau dhe i preu camet nuk pati guximin te fliste me kete gjuhe.
  Ndaj ka ardhur koha te veproje urgjenT drejtesia, qw t’u vihet fre qendrimeve te tilla kriminale, si kjo e fundit e Canit,
  Prokuroria te mos beje shurdhin, se camet e sarandiotet e degjuan dhe nuk i durojne keto thika ne kocke. Ndaj, vepro drejtesi, HIQ DORE, vetem nje here nga ZARFI dhe vepro ndah ketij banditi vrases, qe te mos kete vetegjyqesi, e cila, per faj te kursanteve te plepave, ne keto dekada, nga mungesa e ZARFEVE, eshte ulur kembekryq ne shoqerine tone.
  Drejtesia duhet t’ia tregoje urgjent Canit thanen ku e ka kufirin “Zona e tij e Shqyer”, se po behet jo vetem turpi i ketij kombi, por edhe kriminel, edhe vrases, pasi, deri sa e shpall hapur, do te thote se e ka ne vetedije keinib per te vrare.
  Prandaj ai duhet parandaluar, duke e marre nga bordelloja e tij ne KLAN e te mbyllet nw njw hapsane.
  Me respekt
  XHATELI

  Reply to this comment
 3. erla May 10, 19:47

  po qani eshte koqe kanari me i peshtire se qani, eshte drejtori i tv klanit, nje imoral dhe njeri pa as edhe nje vlere . ka tv qe e ka mbrojtur me para te pista mire te na behet.

  Reply to this comment
 4. Ilir Adili May 10, 20:41

  Percartjet delirante te Canit, eshte perbuzja me e rende e deklarates per te drejtat e njeriut. Toleranca dhe i indiferenca e shoqerise civile dhe institucioneve shqiptare ndaj ketij qendrimi, eshte Turp Kombetar.

  Reply to this comment
 5. Bujari May 10, 21:11

  Nje Kongresman Amerikan i zemeruar me klintonin per shkak te anullimit te nje

  fondi per Ohio doli ne public dhe tha.: Edhe ta vrasesh e ka pak.

  tha kongresmani dhe me e bukura , nuk ishte as opozite me Klintonin, ishte mik i tij.

  Eshte pak ta vrasesh eshte = ska asnje mundesi te ndodhe edhe pse shprehet.

  Zone e lire emision qe te shprehesh , pa menduar, pa kujtuar, pa kuptuar,

  ku dhe serioziteti me i madh behet shaka ku askujt te mos i mbetet qejfi.

  Moj Sarande , Moj Delvine, s’ta prish askush Bukurine.

  Ne rast se dikush te zona e lire do thoshte se Saranda “nuk” eshte e bukur ,

  askush nuk do e merrte seriozisht sepse vet saranda eshte nje Bukuri qe te “vret”.

  E#dhe une po e them me keq se gazetari Cami “sarandiotet e kane pak ti vrasesh”

  qe po jetojne ne vendin me te bukur te botes.

  Shqiperia Krenohet me Saranden dhe Sarandiotet.

  Reply to this comment
 6. Tekila May 10, 21:27

  Te gjithe gazetaret shpifin, mashtrojne .

  xha Braho Shpif, mashtron trondit.

  Vasili shpif,mashtron , trodit .

  Likja verdalliset me bllok ne dore dhe pret ne shtepi per bisedime Arjan Canin.

  Mos u lodhni me gjyqe per Canin eshte mik i Likes dhe Mones.

  Ajo fjale per sarandiotet dhe camet eshte gatuar ne Guzhinen e Likes.

  Reply to this comment
 7. Zogu May 10, 22:33

  Prokuroria i ka tashme te gjitha mundesite per te filluar nje hetim kryesisht. Nuk ka asnje arsye se pse te prese,ja tek ka edhe nje reagim zyrtar te nje force politike.

  Reply to this comment
 8. komandant dafuti May 10, 22:33

  gezohem se ne ket vend paska shume e shume perkrahes te partise komuniste dhe te shokut te lavdishem Enver,ja keshtu them edhe une ta arestojme dhe ti internojme familjen ketij mikroborgjezi,ketij armiku te kllases,ja mbeshtes deri ne reze komisar xhatelit ne ato qe thote.

  Reply to this comment
 9. mandi May 11, 00:23

  Meti ja ka nxirë syte ketij çanit dhe na doli te zona e dhirë me syze të errëta. Do ta grushtojne perseri, mos u merzitni. Çani eshte plehre e degjeneruar

  Reply to this comment
 10. Gerald Braho May 11, 06:30

  Cani i ka te perseritura thirrje te tilla monstruoze.Ne qofte se nuk ndalet nje dite do marre denimin e merituar !!!

  Reply to this comment
 11. malsori May 11, 07:41

  O Arjan ,qe je pak budalla e psikopat kjo duket ska nevoje te mendosh shume ! Por qe je dhe nje frankofoles i degjeneruar perseri dallohet .Degjo or ti mashkullorit une qe te shkruaj jam lab dhe po eshte thare rrapi i Mashkullores do t’a gjejme nje dru te shtrember te te varim per te te ber sunet publik.Mashkullora ka pat e ka burra por ka dhe ndonje mbeturine publike si puna jote .

  Reply to this comment
 12. shpatar May 11, 08:18

  Mire Saliut ,Lulit ,Bodes dhe gjithe hajdutve me imunitet nuk i denoni; po kete majmun bastarde pse nuk e qethni kare ?????.Nese mbas zgjedhjeve te 21 Qershorit nuk vihen pikat mbi Drejtesine qaheni per se gjalli Shqiperine .

  Reply to this comment
 13. Agim May 11, 15:19

  Po sikur e ka pjelle Saliu kete moster te degjeneruar,bastarde dhe bicim psikopati,rrugace ordinere..rrace e mutit..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*