Rama për Metën: I ka vjedhur Doktorresha e Shkencave pasuordin

January 11, 2019 09:54

Rama për Metën: I ka vjedhur Doktorresha e Shkencave pasuordin

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur akuzave të presidentit Meta se po kërcënohet nga kreu i qeverisë pas refuzimit të kandidaturës së Gent Cakajt për ministër të Jashtëm.

Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur Doktorresha e Shkencave passwordin e faqes zyrtare ose pastaj eshte ne ate fazen kur i ben thirrje popullit per te marre armet, ngaqe s’di si te dale nga gropa qe i hap vetes! I çova provat e mekatit ndaj Gentit dhe vuan tani🤔

o.j/dita

January 11, 2019 09:54
Komento

22 Komente

 1. Lymi Tutit January 11, 10:02

  Duhet pranuar.Ne debat publik,Edi eshte gjithenje “tre shkalle” me lart ! Nese kjo sjell pasoja,ne mund te “flasim” vetem ne Kutine e Votimit” dhe askund tjeter ! (Natyrisht komente bejme,dhe te ndryshme).Lymi Tutit

  Reply to this comment
  • Fatos January 11, 10:27

   Edi eshte trap mendo se mund te bej cfare te doje

   Reply to this comment
   • Populli shqiptar si Lymi i Tutit January 11, 11:46

    keshtu thoshte shqiptari per Enverin, keshtu tha per 25 vjet edhe per Saliun dhe rezultatet fatale i pesuan te gjithe, tani shumica thone te njejten gje edhe per palloshin qe kohet e fundit eshte duke dhene numrat e ka dale fare nga binaret, fb e beri cope, twiterin po ashtu, i ka shpallur lufte “presidentit me te mire te historise” qe sipas tij duhet te ishte si ato rojet e fabrikave, te hidhte vetem firmen, sepse te tjerat i di vetem i biri i Kristaqit, burre i nderuar ky, ndryshe nga i biri.
    E keshtu nder shekuj shqiptaret do bejne eksperimente mbi lekuren e tyre, femijve e niperve.
    Vari karin kjo gjendje.

    Reply to this comment
 2. Hosteni January 11, 10:03

  Ai nuk ka nevoje qe t´i beje thirrje popullit qe te marre armet. Si President eshte edhe Komandant i Pergjithshem i Ushtrise. Ti qe po prekesh kaq shume tani si nje femije tekanjoz kur i marrin lodren, pse nuk prekesh kur miliona shqiptare te kerkojne te mbash premtimet e dhena? Ti nuk je gje tjeter, vetem nje cope muti si Meta, Berisha, Basha dhe disa mijra shqiptare qe mbrojne dhe mbeshtesin keta mutra. Gjithashtu plehra edhe ata.

  Reply to this comment
 3. nora January 11, 10:38

  META BERISHA E KEQJA E MADHE QE NA RA NE PJESE…O TMERR

  Reply to this comment
 4. Socialisti i Ndershem January 11, 10:41

  Studentet jane Ngelesa.
  Gazetaret jane Kazan.
  Profesoret jane Mjerane.
  Akademiket jane te Mykur.
  Opozita eshte Kriminele.
  Presidenti eshte Miop.
  Europa eshte Shtrige.
  Fat i madh qe kemi Ramen dhe Ballen keta dy yje qe ndricojne qiellin e zi te Shqiperise.

  Reply to this comment
 5. Vatra January 11, 10:44

  Mirë ja bajnë se pranoi kompromise me të komprimituarit se zbatoi ligjin për ndēshkimin e të korruptuarve dhe prite bumerang tani

  Reply to this comment
 6. Kali January 11, 10:50

  Likja shkoj ne origjine edhe me ndihmene e dr.shkecave.Turp ….

  Reply to this comment
  • Artemisa January 11, 11:04

   Po o Gomari.
   Likja shkoi ne origjine me ndihmen e dr. shkencave kurse Rama shkoi ne origjinen e Psikopatise me ndihmen e votuesve idiote si puna jote.
   “Fati” i Shqiperise u vendos nga kokepalaret dhe prandaj bie ere te ndyre nga jugu ne veri.

   Reply to this comment
 7. Kali January 11, 11:22

  Artemisa (Buçe) paske qef me sh.gomarin se kalin .Kjo tregon se je fsha.

  Reply to this comment
 8. Vasili January 11, 11:40

  Por kur do te veprosh,mor legen kryeminister ashtu si ta lejon ligji:
  Kete hale katundi qe e ulet,ne ate karrige,ligji ja heq te drejten,per te aprovuar ministra,nga ana tjeter,klani juaj i ps,i bashkohet funderrinave te medias,duke i dhene nje vemendje te pamerituar,ketij karikature nga trute dhe nga trupi,qe po ben rrush e kumbulla milionat e eurove te shtetit,duke bredhur neper bote ,kur ata qe e takojne zene hunden me dore.

  Reply to this comment
 9. Zigur Qarri January 11, 11:42

  Kjo gjuh mirkuptimi si asnjehere me pare ndermjet Kryeministrit dhe Presidentit,eshte nje avantazh i madh per bisedimet
  ndermjet Shqiperise dhe BE-s ne Qershore te 2019-tes.Kundershtite e vendeve më skeptike qe kushtezojn bisedimet per
  antaresimin e Shqiperise ne BE,nuk do te jene më pengese tani e tutje.Ju lumt Z.President dhe Z.Kryeminister qe nuk na
  zhgenjyet.Faleminderit Z.President qe e justifikuat besimin dhe rrespektin e Z.Rama qe deklaroi se : “Ilir Meta presidenti
  më i mirë që kemi pasur deri më sot, nuk ka gabuar kurrë”!!!Faleminderit Z.Rama qe mundoheni te mos prodhoni konflikte
  te panevoshme ndermjet institucioneve,per te miren dhe begatine e popullit tone.Thone…thone,nese grindet nje budalla
  dhe nje i mençur,faji eshte i te mençurit,dy te mençur nuk grinden kurre,por kur grinden dy skizofrene si Meta dhe Rama,
  faji qenka i te dyve!!!Prandaj mos i ndani,ashti siç u shpreh edhe Z.Kryeminister per njerez te tille,”hengshin koken e njeri
  tjetrit”.

  Reply to this comment
 10. uskania January 11, 12:06

  Kokëlopa në konsultim me Kryemadhen= LesheLi.

  Reply to this comment
 11. Sulo kapedani January 11, 12:34

  Kur me hoqe ,tepsine,me dergove nè çmendinè,dhe tani qe jam i pare,do te bej me ty pazar,ne se ti nuk me degjon ,une jap urdher dhe bej si dua ,kete minister ma jep mua se keshtu do Salmona,eshte grua si DOSTEMONA hyp ketu e hop atje se ushqehet posi dhi ,i do punet si me magji,enderron mbretereshen,mbasi vodhen aq sa deshen.

  Reply to this comment
 12. alphade January 11, 13:27

  Ky presidenti yne,mos qofte, kerkon te marre atributet qe
  nuk imtakojne. Shqiperia nuk eshte Republike Presiden-
  ciale,mire do te ishte te ishte e tille,idem SHBA,por nuk
  eshte e tille,prandaj Presidenti ka betem nje rol simbolik,
  konsiderohen si faktor i unitetit te popullit. Dhe kaq. Sigu-
  risht i jane dhene disa ketenca te kufizuara,ku i dergohen
  disa “firma” por asgje me teper. Fuqine ne nje Republike
  Parlamentare,fuqine reale e ka Parlamrnti dhe qeveria,pa
  varesisht se i pelqen apo jo metajve,berishajve dhe dy bandave mafioze te kryesuar nga ky binom. Ne kete kua-
  der kushtetues, presidentit i mbetet pak hapesire per te vepruar. Shikoni se c’ndodhi me LLeshin, M.B. e refuzoi
  fillimisht Presidenti. Sa beri zallamahi e zhurme kot se koti per te treguar “gjoksin”si skraparlli qe eshte dhe ne
  fund si ceco e firmosi. E c’doli nga ky veprim i Presidentit,
  asgje,thjeshte nje “vrime ne uje”,vecse presidenti e diskre
  titoi veten si njeri tekanjoz qe don vetem me u dukur por
  qe ne dore ka “vetem celsat e ‘mullarit’ te barit apo si i
  thone ndryshe “celsat e kashtes” ! Por nga ana tjeter mire
  t’i behet ketij kryeministrit aktual sepse vete e zgjodhi pre-
  sident te Republikes dhe tash po ja sheh hajrin. Dhe nuk ka pse zemerohet e trufulline. Kryetari aktual i parlamen-
  tit ja tha dikur qe te mos e zgjidhnin socialistet kete presi-
  dent sepse e njihte si njeri te telasheve por me sa duket
  presioni i K/ministrit beri qe ky te zgjidhesh ne ate post,ne
  vend qe te perballohej me Drejtesine per nje mal me hajni e prapaskena kriminale qe rendojne mbi te. Keshtu
  po ndodh me hajnat si Ridvan Bode,i zgjedhur ne bordin
  BSH pikerisht nga ky K/minister , gafat e te cilit nuk nu-
  murohen ne raport me qendrimet politike brenda dhe ne
  arenen nderkombetare. Ndersa situata ekonomike eshte
  per t’u vajtuar. Nje shishe uje te gazuar ne muaj po rrit
  pensionet e pensionisteve, mezatarja e pensioneve te te
  cileve,mezatarisht eshte 100,nje qind, Euro !!! Kjo eshte
  “rritja e ekonomise” per te cilen flasin “kopetentet” e kesaj
  qeverie ! Pika qe s’ju bie ! Dhe si perfundim, kot lodhet
  Presidenti yne, i ” nderuar”, per te penguar emerimin e
  Ministrit te Jashtem,Cakajn, Ai do te vihet Minister do apo
  nuk do sepse ketu nuk behet fjale per kapricot e krekosjet
  e Presidentit por per ate qe ka vendosur qeveria sepse
  keto kopetenca ia ka dhe parlamenti duke qene,sic kam
  thene me lart se ky ven gezon “statusin e Republikes
  Parlamentare”,i pelqen apo nuk i pelqen ketij presidenti.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*