Akuzat e mjekut amerikan: CoVid, një komplot botëror, kam emrat

April 19, 2020 17:15

Akuzat e mjekut amerikan: CoVid, një komplot botëror, kam emrat

Shiva Ayyadurai, i njohur nga të gjithë si Doktor Shiva, është një politikan dhe bio-inxhinier amerikan, me katër diploma nga universiteti MIT i Bostonit dhe aktualisht kandidat republikan për senatin e shtetit Massachussets, ka hedhur akuza të forta rreth së vërtetës së koronavirusit.

Dr Shiva, në një intervistë për “The Next News Network”, shprehet pandemia e koronavirusit, po përdoret sipas tij, nga disa elementë për të arritur kontrollin mbi njerëzit.

‘Përhapja e frikës së koronavirusit do të kujtohet në histori si një nga mashtrimet më të mëdha për të manipuluar ekonomitë, shtypur mendimin ndryshe dhe për të detyruar ilaçet e mandatuara’, shkroi në Twitter Dr Shiva në përgjigje të një postimi nga Presidenti i SHBA, Donald Trump, i cili thoshte se ‘Demokratët po e ndezin situatën për përfitime politike’.

Dr Shiva thotë se “firmat farmaceutike hasin shumë vështirësi për miratimin dhe prodhimin e ilaçeve dhe se duhet kohë dhe miliarda dollarë që të marrin miratimin”, ndaj sipas tij janë kthyer nga vaksinat.

Sipas tij janë emra të fuqishëm që po imponojnë frikë rreth kësaj pandemie dhe që duan ta shfrytëzojnë në favor të tyre, shkruan noa.al.

Dr Shiva përmend edhe emra.

“Politikanët Bill dhe Hillary Clinton, filantropi dhe themeluesi i Micrisoft, Bill Gates, Big Pharma dhe Anthony Fauci, imunologu i këshilluar nga Shtëpia e Bardhë. Që të gjithë duan të përfitojnë nga një vaksinë për të vënë botën nën kontroll. Janë këta emra që po e fshehin të vërtetën rreth koronavirusit”, shprehet Dr Shiva.

e.k. / dita

April 19, 2020 17:15
Komento

19 Komente

 1. Shiva April 19, 17:56

  Shiva eshte gjuha e republikaneve qe lepin bythen e Tramp.

  Reply to this comment
 2. Aleksander Thana April 19, 18:17

  Ky qenka me trap se lulushi, salushi dhe gjithe shpellaret te marre sebashku!

  Reply to this comment
 3. Lloshi April 19, 19:16

  Te shkretit Shiva i qenka merzitur jeta prej monotonise…,, por qe prej te nesermes do t’ia kaloje bkukur dhe lezetshem neper sallat e gjykatave Amerikane…

  Dhe kjo eshte me e pakta qe mund t’i ndodhe pas akusave qe ben Ai perkundrejt njerezve me peshe,,,,, sepse mund te perfundoje edhe ne ndonje kanal te tokave pjellore federale U. S. A. …..

  Reply to this comment
 4. Nje shqiptar April 19, 19:24

  Perfitim shume te madh sigurisht do te kene firmat qe do te prodhojne vaksinat dhe ilaçet per COVId-19. Ky me sa duket nuk eshte mjek dhe me pak shkencetar por sigurisht eshte nje spekullator i opinionit publik dhe militant i nje partije.

  Reply to this comment
 5. xyz April 19, 19:49

  Ore gabim e keni ,hkruesi i ketij artikulli duhet te jet Dash kolaci,ha,ha…..

  Reply to this comment
 6. Shiva -me duket quhet ajo Perendia Indiane e sexit me shume krah e duar ! April 19, 20:10

  Dhe e bukura ne cdo mashtrim eshte se,

  i pershtatin

  perfekt surratin e personit qe deklaron” sensacionin ” !

  Luhet aq bukur me psikologjine e maipulimit ne media

  Fake News qe kan ne Fokus pikerishte hedhjen e

  Shashkes ke Oborri Komshise duke drejtuar Gishtin

  ku i pelqen medies !

  analoge me Uzinat Atomike te sadamit nen shkrettiren

  Irakiane .
  Natyrishte qe se kush eshte Autori i Mortajes

  e dijne mir gjithe Qeverrite Pereendimore ,

  por si gjithmone “rrespektohet Codi i Heshtjes ”

  Bota nen Diktatin Tiranosaurit ne duart Satanit

  Reply to this comment
  • Thoti April 20, 14:21

   O trushplare, ne Irak nuk ka pasur uzina atomike ne shkretetire. Ishte pretekst per te pushtuar Irakun. E pushtuan dhe nuk gjeten gje uzina atomike. U pranua qe atehere ky muhabet. Dhe per sa i perket personit ne fjale, doktor Shiva, eshte personalitet ne komunitetin shkencor. Nuk mbeti t’i beni vlersimin ju te shkundurit e Rilindjes mavi

   Reply to this comment
 7. Lana Tirana April 19, 20:51

  Edhe mund te kete te drejte, pavaresisht kontekstit politik dhe frikes.
  Deri tani shifrat nuk e justifikojne gjithe kete qe po ndodh

  Reply to this comment
 8. Ergi April 19, 21:49

  Te dhenat tregojne se ne te gjithe boten kete vit ka 164 mije te vdekur nga Covid dhe 146 mije nga gripi stinor. Keto jane te dhena gjate ketij viti kur kemi Covid. Ne kushte normale gripi stinor merr me shume.

  Reply to this comment
  • Kushi April 20, 03:18

   O budall njeri po gripi stinor kap 50% te popullates boterore nese kovidi deri tani ka kapur 2 milion njerez ne bot beje vet tashi llogarit o budall

   Reply to this comment
 9. ganiu April 19, 23:11

  Për fat kemi pak të mënçur të këtij niveli. Doni i Trampëve, ky Shiva, Alfred Cako e pak të tjerë. Këta e shërojnë me avull, karafili.

  Reply to this comment
 10. EMANUEL April 20, 10:57

  I them mbare njerezimit dhe botes se semure, me fuqine e pushtetin qe Zoti me jep:
  S H E R O H U !

  Reply to this comment
 11. Aldo April 20, 13:30

  Shiva, perse duhet te besojme ty, kur nuk jep asnje fakt per nje strategji te tille. Eshte njelloj qe une te quaj Shulla ne vend te Shiva; e perse? Kot, mu tek.

  Reply to this comment
 12. Mal Uka April 20, 14:55

  Ky far shkulctari i paska lane trute ne
  livadh te bozhines ! Ani i permend emnat e te madhit Klinton dhe Hillari
  Po rrena e tij bjen ne vorr me kete pytje
  E si po behet testi dhe po del te disa
  se jan pozitiv me koronavirus e disa
  jo ? si pas keti karahajvani shkencor
  te gjitha laboratoret qenkan te manipulueme Edhe ai ne shqipri
  Athue cvfar kulije ka nane ky shkenctar zagare !?

  Reply to this comment
 13. Antibllof April 20, 16:14

  Shihni NE internet kalibrin e tij dhe me pas gogësini. ,(Kupto Jo të gjithe)

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim