Akuzat e PD për Dzanashvillin, reagon stafi i Veliajt: Ajola Xoxa nuk e ka pasur asnjëherë klient personin në fjalë

June 6, 2015 12:33

Akuzat e PD për Dzanashvillin, reagon stafi i Veliajt: Ajola Xoxa nuk e ka pasur asnjëherë klient personin në fjalë

Stafi i kandidatit për Bashkinë e Tiranës hedh poshtë akuzat e PD-së se bashkëshortja e Erion Veliajt, Ajola Xoxa ka punuar për biznesmenin gjeorgjiano-izraelit Amiran Dzanashvilli.

Përmes një deklarate për mediat, sqarohet se në atë kohë, Ajo Xoxa nuk ka pasur një studio të vetën ligjore.

“Ajola Xoxa nuk ka pasur asnjëherë klient personin në fjalë, nuk e pengon dot PD-në të shfryjë dëshpërim. Nga viti 2012 deri në vitin 2014 zonja Xoxa ka qenë avokate e asociuar pranë studios ligjore “Tashko Pustina”. Ajo nuk ka patur asnjë klient të vetin dhe asnjë marrëdhënie financiare me asnjë klient. Zonja Xoxa është paguar nga studio “Tashko Pustina” si të gjithë juristët e tjerë të asociuar me këtë studio. Zonja Xoxa ka ushtruar detyrat e saj profesionale për studion ligjore dhe klientët e studios ku ka qenë vetëm një juriste me rrogë fikse”, thuhet në deklaratë.

June 6, 2015 12:33
Komento

22 Komente

 1. maksi June 6, 12:40

  po cti thuashe berishes se ato jan shume te ulet dhe vetem shpikin se gje tjeter skan cbejn !! kan inat te madh se erion veliaj eshte drejtimi i duhur dhe tirana eshte shume e lumtur qe ka nje kandidat si ai

  Reply to this comment
  • sonja June 6, 12:59

   Berisha & co jane po te njejtet po te njejat taktika e teknika qe lejne per te deshiruar. deklarata e zyres eshte me shume se sa e qarte dhe e faktuar eshte mire qe keta te plasin syte e te lexojene mos dalin et brockullisin me

   Reply to this comment
  • Ranheim June 6, 12:59

   Po si nuk ju vjen zor ketyre te Partise Demokratike, vetem te shpifin dine. Tentojne te perbaltin me pa te drejte Ajola Xoxen. Duhen derguar ne drejtesi te gjitha ato persona te cilet shpifin pafund. Kesaj praktike i duhet dhene fund njehere e mire.

   Reply to this comment
   • Ergysi . June 6, 15:20

    TE gjithe te votojme Erjonin .
    Me parrullen :

    E duam pensionin sa Mamaja e erjonit .
    Ja pse do te votojme Erjonin :
    1- djale i Ri
    2- Eshte 99 ç
    3 .- Di te shese fIq

    Reply to this comment
  • doktori June 6, 13:00

   goditje e ulet kjo ne politik demokratike !! ajola eshte nje person qe seshtee perfshire fare ne politik dhe ju e perfshini me zor me shpifjet e tuja !! turp tju vij!! vetem parti demokratike sjeni ju edhe pse emrin e keni te atille !!

   Reply to this comment
  • ben June 6, 14:31

   Askush nuk e di te verteten.
   Mos te behemi tifoza.
   Me mire do te ishte te hetohej dhe nese seshte e vertete te shpallej,me pas mund te tifozonim per Veliajn apo anen tjeter.
   Per mua propogande e dyanshme.
   Abuzim me shpirtin e vrare dhe mendjen e shkateruar te shqiptareve te thjeshte,qe hallakaten sa tek njera kuti apo tjetra,por mbeten perfundimisht te varfer dhe pa perspektive.Asnje kompani e madhe dhe serioze nuk ka ardhur gjer me sot te bej nje investim serioz.Vetem disa investitore private,mashtrues dhe te piste,qe kerkojne te lavatricojne parate dhe te vazhdojne te kultivojne ryshfetin.
   Eshte pere te ardhur keq,por e ardhmja eshte e ndere dhe ka per te qene e tille dhe per shume kohe.
   U gatua keq,vazhdon te gatuhet keq dhe nuk ka nje shprese se do te ndryshoje.
   Po ndryshon vetem per ata qe mendojne shkurt dhe kane interesa fitimi.
   Fatkeqesi!

   Reply to this comment
 2. agim June 6, 12:46

  tani ne e dime te gjithe qe pd vetem shpiff dhe hedh balt mbi kundershtaret u duket zgjidhja e vetme sepse ata jan njerz qe meren vetem me fjal dhe hedhin balt mbi punen e palodhur te kualicionit te majt. zonjusha nuk e ka pasur asnje her klient Dzanashvillin dhe lulushi me shok vazhdojne te shpifin pa lidhje tipik njeri hipokirit i shpifur dhe kriminel qe i ka lyer duart me gjakun e popullit shqiptar..

  Reply to this comment
 3. gasa June 6, 12:49

  po si nuk u lodhen keta te pacioe siiiii , ngeken duke u marre me mijra budallalliqe , kerkojne te mbulojne diellin me shoshe se kane lene kokerren e namit vete

  Reply to this comment
  • juana June 6, 12:52

   po keta tipat e pd jane te paskrupuj , si nuk lodhen duke u marre me familjet. po eshte fare e qarte strategjia duke qene se nuk kane asgje per te qene per te thene per kandidatin merren te shpifin per familjare

   Reply to this comment
   • juana June 6, 12:55

    Eshte me shume se sa e turpshme menyra e funksionimit te ketyre palacove te shqupit , e vetmja gje qe kane bere gjithmone e me kedo eshte te vjellin vrer

    Reply to this comment
 4. erion June 6, 12:49

  keto jane shpifje qe vetem me mjeshtrin e Shqupit mund t marin keto permasa, le ti kujtojme pak shqupit qe jane pergjegjes per vdekjen e 26 personave te pafajshem ne gerdec. te 4 te tjerve ne mes te tiranes , per vjedhjen e rruges se kombit qe jane jo me pak se 230 mln euro. keto jane krime ooo shquppp sepse zonjusha ne fjale nuk ka fare lidhje me ate dhe jane vetem shpifje dhe shpifje nga shqupiii

  Reply to this comment
 5. vera June 6, 12:50

  si nuk u lodhen nje here keta te PD me lloj e soj shpifjesh e historish??
  nuk e kuptoj,nuk e shtyjne dot diten pa nxjerre ndonje gje te re nga fantazia e tyre per ndonje nga personat perkrahes te PS,mire keta po tani kapen dhe me familiaret e tyre..lane nam!!

  Reply to this comment
 6. Andos June 6, 12:55

  Partia Demokratike moto te sajen qe ne gjeneze ka patur” shpif shpif se dicka do mbetet”. Lidhjet e Argites dhe Shkelzenit me cdo investitor te huaj dihen boterisht. Cdo biznesmen i huaj duhej te kalonte te zyra e Argites e cila kerkonte pjesen e saj, ne te kundert ishte e pamundur te beje biznes ne Shqiperi.

  Reply to this comment
 7. ermir June 6, 12:58

  po mir me deputetet e PS apo me persona te tjere te lidhur me PS qe degjojme cdo dite fantazite e berishes madje po presi serine e rradhes te telenoveles berisha…po me familiaret e tyre ckane??
  taksirati i tyre qe duhen te degjojne cdo dite trillime te PD,degjojne per vete gjera qe as ata vete nuk i dine

  Reply to this comment
 8. esmeralda June 6, 13:05

  si nuk u lodhen duke hedhur balt keta te pd mor vllezer, keta mendojne se shqiptaret jane bidona dhe nuk kuptojn? por e kane shum gabim shqiptaret jane te zgjuar inteligjent dhe i kan syt e hapur dhe ashtu si me 23 qershor 2013 me 21 qershor 2015 do i denojn perseri me vote kto genjeshtrat e pafundme te shqupittt

  Reply to this comment
 9. lili June 6, 14:12

  Ajola xoxa ka vetem nje faj:ka zgedh me punuar si avokate e asociuar me nje studio ligjor qe bene pastrim parash.Edhe si avokate nuk i ka treguar as organeve kompetente te Shteti shqiptar as burrit te saj ,hiç ma pak seminister i Républikes se Shqiperise, per kete pune shume te dyshimte qe po e ‘detyrojne’ me bâ n’a te studio ligjor!…
  Ajola e shkrete eshte detyruar me ‘shit’ nderin e saj si avokate nga ky studio ligjor,apo Jo?per nje rroge mujore!
  Sikur per fustanin e Nuses e shkreta u detyruar nga burri i saj me marr me ‘qira’ te Geraldina fustanin e dites se saj ma te gezuar se burri nuk kishte pare me ia ble!

  Reply to this comment
 10. lili June 6, 14:15

  Tash e ka nje studio Zoja? Nuk ka konflikt interesi ketu alla Argita?

  Reply to this comment
 11. Dn June 6, 14:27

  Akuzat Jane te Shteti ruman kunder nje qytetaret te saj qe paret e fituar nje zot e di si,i ka sjelluar ne Shqiperi,e jo te PDse…

  Aty ku eshte skandali eshte tek puna zyrtare ne kete studio ligjor qe perdorin juriste si Ajola xoxa per te vu ne jeté nje skeme pastrim paresh tipike. Edhe skandali ma i madh eshte se ne qytetaret e ketij shteti presim qe bashkshortet e ministrave tone apo cdo pushtetari tjeter kur Kane dijeni per nje krim-pastrimi i pareve eshte nje Krim i denuar nga kodi pénal i Shteti tone-te informojne organe kompetent siç e kerkon ligji e jo te heshtin apo edhe ma zi te organizojne kete pastrim qofte vetem si avokate e asociuar!Krim eshte Krim,te jesh avokate ne studio private apo ne studio si avokate e asociuar,ore ju keshilltaret e staffit te kandidatit erion Veliaj!
  Edhe turpi eshte turp,asociuar a jo,turpi per nje ish minister qe puneson gruan tek nje studio me klientet boss te prostitutionit sipas vete Shteti ruman!

  Reply to this comment
 12. Mark uk June 6, 18:31

  Mos e pranoni kurrsesi.Edhe pse faktit nuk keni nga ti ikni.

  Reply to this comment
 13. Darius June 7, 00:20

  Ate e di Taulant Ballai nga katuni,ay tha ndryshe.

  Tash e di ELjoni apo Ballai???

  Reply to this comment
 14. Lexuesi. June 7, 07:03

  Te gjithe e dine se genjen Sal-uk-ari-trapi,te cilin e ndjekin pas majmunet qe bredhin dege me dege tek rrapi.Kete monster, vetem per shpifje,fyerje e genjeshtra e brene meraku.Ai mezi pret te enjten te beje punen e telallit ne foltoren e sherrxhinjeve te djallit,duke derdhur ulerimat e shpellarit, per te mbuluar korrupsionin e shqup-isteve te tij,te dhendrrit,te vajzes dhe te djalit. Me hunden e varur, me veshtrimin e çjerre, flet si nje i perdalur dhe largohet i permjerre.Ky Sal-uk-ari-trapi eshte monstra perbindesh e Albanistanit qe zbriti nga shpellat e malit dhe ushqehet me mend e me shpirt prej ISIS e Xhihadit,prandaj vrau njerezit e pafajshem ne mes te bulevardit.Ky shkaterroi ndermarrje, institucione, pyje, pemetore, e ktheu vendin ne nevojtore.

  Reply to this comment
 15. e verteta June 7, 07:45

  Zyra thote se Arjola Xoxe, nuk e ka patur asnjehere kliente kete cifutin….zyra thote keshtu po Ariola cfar thote? kjo eshte ceshtja, cfar klienti e ka patur Ariola kete cifutin se nuk shkohet deri ne Dubai per te pushuar me cifutin duke mos e patur kliente……nuk habitem me avokatet e arioles ketu me siper por habitem me ambasaden amerikane qe shqetesohet per kandidatin e Kelcyres dhe jo per kete mashtrues, tani familjarishte i tille, qe vetem vilat i bejne gadi 1 miljon E, sikur integrimi yne fillon apo kalon nga Kelcyra……..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin