Akuzat ndaj ministrit, Tahiri: I kërkova Llallës të nisë hetimet

September 7, 2015 17:11

Akuzat ndaj ministrit, Tahiri: I kërkova Llallës të nisë hetimet

Ministri Tahiri i ka kërkuar prokurorit Adriatik Llalla që të nisë hetimet për akuzat e ngritura nga ish-oficeri i policise Zagani. Ai i bëri apel politikës që të flasë pasi të flasin institucionet e hetimit.

Besoj e keni ndjekur të gjithë tollovinë e politikës me akuza dhe shpifje pa fund, qeveria është votuar nga qytetarët për të punuar. Unë nuk kam asnjë sekonde kohë për të humbur në llumin e shpifur të politikës së vjetër sa herë që duhet të instalojmë pandëshkueshmërinë. Erdha ti kërkoj prokurorit të nisë hetimet mbi gjithcka që është shpifur nag politika apo nga ish-oficerw policie. Ajo që më ineterson është që hetimi të bëhet nga institucionet dhe politika të flas pasi të flasin institucionet”, tha Saimir Tahiri.

 

September 7, 2015 17:11
Komento

5 Komente

 1. TJ September 7, 21:39

  Te lumte Tahiri!

  Reply to this comment
  • LOVE September 8, 12:41

   po ca i lumte se ?!
   TJ ,hetimet i ben policia gjyqesore ,qe eshte komplet ne varesi te MB …
   te ti lumtit qe thua ti me siper .
   dhe Sajmiu lan gojen me kerkesen per hetim

   gjithashtu per tu coroditur komplet eshte shprehja qe perdor Saliu
   “te jap doreheqjen se eshte diskretituar publikisht ”
   Perse Saliu nuk kerkon llogari ,perse nuk e permend asnjeher Llallen
   por kerkon dorheqje per diskretitim publik ???
   ne kemi 25 vjet qe e kemi mbyllur me gjyqet e keshillit popullor ku te denonte opinioni ??Pra perse komunisti i fundit rri larg nga te
   permendurit emrin e prokurorit ????
   kete duhet te ma spjegojne te majte e te djathte ……

   Reply to this comment
 2. fisnori September 8, 12:30

  INSTITUCIONET QE TI DIKUR VETE KUR ISHE NE OPOZITE I KE AKUZUAR SI TE PABESUESHME

  Reply to this comment
 3. besnik September 8, 12:31

  Tani qe e mori ne dore Llalla, kjo pune do sqarohet plotesisht

  Reply to this comment
 4. naimi September 8, 12:32

  shou dhe vetem shou
  edvini me shoket e tij mender rilindas jane arjan canet e politikes

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*