Akuzat për aferën e CEZ, Meta flet nga Kuvendi: Operacion mafioz ndaj meje

October 1, 2015 10:53

Akuzat për aferën e CEZ, Meta flet nga Kuvendi: Operacion mafioz ndaj meje

Për herë të parë nga foltorja e Kuvendit, kryeparlamentari Ilir Meta ka sqaruar pozicionin e tij në atë që është cilësuar si skandali i CEZ, duke e quajtur gjithë për sa akuzohet një operacion mafioz, politik, mediatik dhe financiar ndaj tij.

“Kemi një muaj që po bëhemi dëshmitarë ët një operacioni mafioz politik mediatik dhe financiar për mashtrim që nuk mbështet në asnjë fakt dhe provë, përmes financimit mafioz të emisioneve dhe gazetarëve që fabrikojnë të pavërteta dhe të kolegëve të caktuar deputet që behen zëdhënës të tyre këtu e në media.

Lidhur me këtë histori që na ka nisur nga një agjenci serioze si BIRN dhe një kompani që e paska angazhuar qeveria aktuale dhe kjo rrit besueshmërinë lidhur me akuzat ndaj meje, mund t’u them se gjithçka është e qartë, cdo gjë ka qenë e studiuar mirë, sepse operacioni është i mjerë se bazohet mbi falsifikime”- tha Meta.

BIRN, vazhdoi me tej kreu i Kuvendit, ka përmendur emrin tim pasi i referohet raportit të studios e cila nuk është angazhuar nga qeveria aktuale, por nga ajo e mëparshme dhe firmosur sipas fakteve të pakundërshtueshme nga ish drejtori i OSHEE-së, Dollapi dhe kompania ka bërë shërbime të tjera për qeverinë e para qeshorit të 2013.

October 1, 2015 10:53
Komento

8 Komente

 1. Fieraku123 October 1, 11:01

  Duhet me rujt Tom Doshin se don me e vra Meta or Taj.At dhe Mhill Fufin don me i ekzekutue Ilir Meta.Hahahahahahahaha.Mbas shfryrjes se tullumbaces me Durim Bamin dhe videos skandalozete Tom Doshit, ku Durim Bami shfaqet me xhup te trashe dimri ne piskun e vapes u kalua ne nje skenar tjeter anti-Meta.Me regji te SHQUP-it dhe aktore kryesore Holliwudian Tom Doshin dhe Dritan Priftin.M.q.s Tom Doshi dhe Dritan prifti kane ndertuar sebashku nje pulari ne Shkoder filmi do te quhet.”Komploti i Kllufjeve”.

  Reply to this comment
 2. lis dushku October 1, 15:38

  92 miljon euro ju falen CEZ,800 miljon euro borxhe ju falen CEZ…Ore ku jeni ketu ne SHBA,apo ne Kine?800 miljon edhe tapa shishe te ishin kushtojne goxha!Permasat e vjedhjeve po kalojne kontinentin,Ne nje bythe Shqiperie,qe ta nxjerresh ne shitje nuk kushton 800 miljon euro.Tani keto vjedhjet me miljarda po zene shtresa,.Populli pas revoltave te fajdeve eshte mpire,sikur i kane bere gjylperen,.Beeni c`te doni !U lodhem.

  Reply to this comment
 3. Arben October 1, 16:02

  BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG

  DHE SEKUESTRIM PASURIE

  PER ILIR METEN DHE GJITHE LSI.

  Reply to this comment
 4. D October 1, 17:19

  Nqs ato lek nuk do ishin vjedhur,Shqipyaret do ja kishin futur dhe Zviceres.
  Po ne jemi Popull hajdut qe vjedh vetveten.

  O Like mo u merzit or bur,se tash fillon gjyqi i Almir Rrapos ne USA,dhe ne gjyq publik do dalin nga deshmite dhe emri yt,saliut,zenit,prandaj po behet dhe kjo loje,po ti mos u tut,si nga mali qe je,se burgjet ne USA ne fusha jane.!!!

  Reply to this comment
 5. Arben October 1, 20:13

  POR TI JE MAFIOZ VETE, PRANDAJ TE VIJNE SULME MAFIOZESH.

  Reply to this comment
 6. Ndoc Sukaj October 2, 08:05

  ,,Afera,, e CEZ po na qarteson enigmen se si u bene multi milionere(euro) te shume shqipetareve qe sot jane ne sallen e Parlamentit apo jashte saje.Ne kohen kure njerezit e zakonshem te lindur dhe rritur ne kete shtet luftojne per mbijetese politikane biznesmene dhe jo politikane kane transferuar pasurine e vene me ,,djersen,, e korrupsionit ne shume vende te botes per ta ruajtur ate nga ,,ringjallja e drejtesise,,.Do te ishte shume me e drejte te fillohej me sekuestrimin ne rruge ligjore te kesaj pasurie korruptive se sa te behej terror ne emrin e shtetit ligjore mbi shtresat e mesme dhe te varfera te popullsise shqipetare.Nese do te ndollte kjo shum kush do te gezohej per Rilindjen e shtetit dhe fillimin e vendosjes se drejtesise se munguar.Askush me pak shpirte dhe ndjenja njerezore nuk mund te gezohet per absurditetet tatimore dhe sekuestratore te administrates shteterore.Nje shembull mund ta marrim edhe nga fqinjet tane Greke qe megjithese me shtetin e falimentuar dhe te mbytur ne borxh nuk ben veprime ,,shqiptarce,, por po perpiqet te ndihmoje shtresat e varfera duke treguar humanizem shteterore dhe njerezore.Nuk eshte mire te kendohen kenge ,,patriotike,, dhe te biem te gjithe dakord per budallalleqe kolektive pasi koha ka treguar se cmimi i tyre do te jete shum i larte si ne planin aktual,afat mesem dhe afat gjate.Te fala Blushit (deputet) dhe atyre qe duan te bejne vertete shtet.

  Reply to this comment
 7. C.Rushiti. October 2, 08:29

  Ne ka shqiptare te “ndershem” ne Tirane,jane: saliu,meta,llalla,luli,peka,fevzoja,etj,,,,,,,,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim