Akuzat për drogën, Basha: Më të mirët e PD në komisionin verifikues

April 28, 2014 14:11

Akuzat për drogën, Basha: Më të mirët e PD në komisionin verifikues

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha sot se do të angazhohen deputetët më të mirë në komisionin hetimor për verifikimin e akuzave që vetë opozita ka hedhur për përdorimin e infrastrukturës ushtarake në trafikun e drogës.

“Do të angazhojmë deputetët nga më të mirët e më të përkushtuarit. Do i qëndrojmë në kokë këtij hetimi nga dita e parë deri në ditën e fundit, të vetëdijshëm se kë kemi përballë. Të vetëdijshëm se qeveria kërkon të bllokojë. E patën të vështirë të pranojnë fenomenin. Ata e kanë me lajmësin, ne e kemi me bërësin; ata e kanë me gjurmën ne e kemi me ujkun”, tha Basha para deputetëve të grupit PD.

April 28, 2014 14:11
Komento

8 Komente

 1. edi April 28, 14:33

  Po… ky LULKA qeka dell fare, nuk ndjen asgje edhe kur e ha sa krahu edhe nga te tijet tip “VISHOJE”,

  Reply to this comment
 2. tirona April 28, 14:44

  S’ ma mer mendja z. Basha se do lodheni shume te gjeni me te miret sepse LAJ, THAJ, VISH pese deputet keni gjithsej qe jan aktiv te cilet skan asnje lloj personaliteti sepse kan qene ish ministra te rezuar nga vota e popullit …Me pak fjale ata deputet jane si ” Xhaket e Kthyme”.. Besoj se e mbani mend kete shprehje te Tirones…
  Jam shume kurioz Berisha me Jozin do jete ne ekipin e me te mireve ….????? Po te keqijte kush jane….????

  Reply to this comment
 3. fat man April 28, 16:23

  Sipas shoqes Krye.are me prokure Lulezimja deputet e shoqates PD, jane te mire dhe keqinj, hajde udheheqese YLL me renie te lire hajde. Ti po zgjedh me “trimat” me te “vendosurit” si ata tek filmi shqiptar “Fortuna”, do keshe qene ne efektin e terheqjes se vizez me hunde. Me te miret me b.q. ke pijanecin qe pi raki me pace derri sic eshte vete Ritestani, pataten e Kukesit nga Vovosela me gunga Mut Noka, Halim Heqimin qe punon me mishel perr perr e me kandele te lagura, bixhozciun Paloqe, inspektor Zhaverin qe ecen me motor nga ato te jevgjiteve qe grumbullojne kanoce neper plehra. Mos harro fallxhorin Kacin e Zi qe do t’i thyente kafken Berishes, ke edhe ndonje femer qe i var qytetaret tek palmat e Kryeministrise si Mesila, apo ajo qe t’a jep plumbin ballit, tregetarja e leshit Zhelefina etj, dawn.

  Reply to this comment
 4. Jozi April 28, 17:36

  ME I MIRI PD DO VARUR PER GJUE KURSE ME IKEQI DO RJEPUR SI KEC

  Reply to this comment
 5. Stefanaqi April 28, 17:58

  bashkohemi nismes…..KU KANE PERFUNDUAR PASURITE E SHQIPETAREVE PER 22 VJET—FULLANI URGJENT TRASPARENCE NE PARLAMENTIN E POPULLIT.
  kushdo komentues qe shkruan jashte kesaj nisme nuk eshte shqipetar por politikan ose gomar.

  Reply to this comment
 6. bato April 28, 21:21

  Cilet jane ” Te miret” dhe cilet ” Te keqijte” ? Plasi dhe ne paretine e mender Doktorit ndarja ne te mire e te keqij, tanet dhe te te atyre!
  Basha, mos e ke fjalen per te bukur? Po qe keshtu, merrni Halimin dhe ca shemtira te tjera se ata ju nderojne.

  Reply to this comment
 7. owl April 29, 00:05

  Pse ka te mire PD? Ata jane bere te gjithe cope cope ke te zesh e ke te lesh.

  Reply to this comment
 8. sopiqoti April 29, 08:35

  Eshte per te vene duart ne koke kur ndodhesh perballe “..naivitetit..”te Lulzim Bashes lidhur me shashken e droges qe eshte hedhur nga PD-ja ne sheshin e burrave per t’u ndeshur dhe per t’u hallakatur politikanet se sa per ne populin e thjeshte gjerat jane shume te qarta:”..opozita do te perdori cdo mjet per t’ia aritur qellimit..”-E ka thene Bismarku.Po pse kaq kollaj harohet “nokaut-i” qe mori PD-ja me 23 Qershor?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim