Arrestohet sërish ish-drejtuesja e piramidës Gjallica

March 10, 2014 15:52

Arrestohet sërish ish-drejtuesja e piramidës Gjallica

Arrestohet në doganën e Kakavijës ish-drejtuesve e firmës “Gjallica”, Shemsie Kadria.  Kadria, e akuzuar për mashtrim në shuma të mëdha parash, ishte shpallur në kërkim nga AntiKrimi Ekonomik në Tiranë, në bazë të një urdhër ndalimi të Prokurorisë në 23 mars 2013.

Vjet ajo ishte në proces gjyqësor pasi u akuzua për  mashtrimin e 3 personave, të cilëve u kishte marrë shumë të konsiderueshme parash duke ju premtuar apartamente. Prokuroria kërkoi dënimin me 17 vjet burg, por gjykata e shpalli të pafajshme.

Personazhi i njohur i vitit 1997 e më pas, e dënuar për mashtrim me anë të skemave piramidale,  u la e lirë me amnistinë e vitit 2007.

March 10, 2014 15:52
Komento

15 Komente

 1. leon September 26, 13:38

  Sa keq moj gra qe nuk zini mend.

  Reply to this comment
  • sa March 10, 21:42

   Nuk eshte faji i shemsie kedries se ka akoma idjot qe u besojn

   Reply to this comment
   • eli March 10, 21:43

    Shemsie si grua e sukseshme ne biznes tani pregaditu per nje model tjeter per te jetuar,duke pranuar qe ndonje gardian burgu qe nuke ka terhequr depozitat tja shperblesh me ate p….dh te vyshkur….shnet shemsie se dhe Sali se shpejti e ke ne prehrin tend.

    Reply to this comment
    • inf March 10, 21:43

     Interesant per ata qe se dine
     Shemsia kadrija gruja e ish oficerit te sigurimit te shtetit Kosovarit Gani Kadrija nji mik i mgushte i Familjes Berisha bashke me shqiptarin Turk qe hapi firmen Gjallica ne Shqiperi ai e filloi me çimento nen hijen e mjekut te shurres se bllokut shokut Sali Rom Berisha biznesin e tij kur ky i fundit ishte Presidenti i Albanistanit.
     me vone Ganija si nji mik i persosur i Berish Serbit bente çte donte ne Albani bashke me Skender Shkupin Ambasadorin e Shqiperise ne Turqi filloi grabitja e Parave pa hesap.
     Skender shkupi bashke me Salajdinin e Turqise filluan skemen e grabitjes me Gani Kadrine dhe ekipin e tyre deri sa ndodhi ajo qe ndodhi
     Kur iken Hajnat nga Albania u turren ne Turqi ku do thoni ju te Mal Berisha aty e kishin epiqendren te Mali dhe te Skender Shkupi kto horra dhe hajna.
     Aty te Mal Berisha i cili ishte Konsull i pergjithshem ne Stamboll u strehu dhe Krimineli i Shikut BASHKIM GAZIDEDE dhe u hap nami qe ka ik ne Siri etj etj.
     Firmat Piramidale i ideoji dhe i mbeshteti saliu lirija dhe gjithe hallkat e sigurimit te shtetit bashke si nji trup rropen Miletin pa piken e turpit.
     Dhe ky ishte salija i cili e nxorri ,ga burgu ket baxhelle qe nuk la gjo pa i bo miletit
     Zotrija e tij Ed Rama plase mrena ket horre plase mrena ket qelbesire e ket agjente Serbe
     kurr mos pafsh drite te bardhe ne sy moj haleja e kuksit moj shkine e keqe je ti

     Reply to this comment
 2. aqifi September 26, 13:39

  E kane patur gabim prokuroret! Ku merret me mashtrime Shemsia? Njeri me te ndershem nuk e ben nena…

  Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic September 26, 13:55

  Eshte e verte se ajo eshte e pavajshme deri sa Saliu arkitekti i ngritjes se ketyre skemave i ka shpetuar drejtesise atehere perse te denohet Shemsia.?

  Reply to this comment
 4. liri a vdekje September 26, 14:02

  hajde rrumpall hajde e kan leshu pa duar dhe keta gjykatesit me pafajsit dhe vendimet nul si qeveria e sali dhis me privatizimet e rrembimet e pronave kur populli i nxorri si jashteqitje me 23 qershor ,ja nga duhet filluar drejtesia dhe denimet nga keta qelbesira gjykates plepista

  Reply to this comment
 5. Dulla September 26, 15:22

  Kete vend e kane katandisur gjykatat. Edhe ne kohen e Enverit , hetusit dhe gjyqtaret u bene tmeri i popullit ku pamvaresisht se cfare regjimi ishte, por edhe ata jane bashkefajtore me regjimin se qimen e benin tra dhe e cuan vendin ne nje vend sklleverish, ku denoheshin njerezit pa fakte. Ndersa tani ne tranzicion nuk i jepet e drejta atij qe i takon, por i jepet atij qe paguan, sic eshte rasti i mesiperm.
  C’fare duhet bere me kete vend? Te gjitha keto vrasje qe ndodhin ne kete vend jane se nga njera ane ligjet jane te buta dhe nga ana tjeter gjykatesit i zbusin ato apo i katandisin fare.
  Shtrohet pyetja: A kontrollohen gjykatesit dhe eshte denuar ndonje per gabimet me dashje. Edhe ne se kontrollohet, ata i mbulojne me njeri tjetrin. Mjere populli.
  Po nuk u reformuan gjykatat nga fillimi dhe po nuk doli ligji qe gjykatesi te mbaje pergjegjesi penale per gjykim te gabuar , per ne zgjidhja me e mire do mbetet: VETEGJYQESIA.

  Reply to this comment
 6. jurgen elmazi September 26, 18:23

  hajt robt

  Reply to this comment
 7. votuesi September 26, 19:14

  LESKAIZMI KA SUNDUAR 50 vjet ne shqiperi dhe 23 vjet pas1990.
  VDEKJE LESKAIZMIT!

  Reply to this comment
 8. votuesi September 26, 19:16

  KJO HAJDUTE ESHTE BASHKE ME BASHKEPUNETORET E SAJ NE VLORE SPIUNE E SIGURIMIT DHE E FQINJEVE.NUK KA PER TU DENUAR KURRE SE GJYKATAT URDHEROHEN NGA AGJENTURAT E HUAJA REZIDENTE NE TIRANE

  Reply to this comment
 9. shqipfolësi September 26, 19:48

  Këta të gjithë lozin me qytetarët…Gjykatat janë akoma në duart e Berishës…deri kur do vazhdojë kjo gjendje Z. Rama?! Kur do pastrohen gjykatat nga shërbëtorët e rregjimit të përmbysur? Deri kur vendimet do ti marrë Berisha? Kur do fillojë nga puna e vërtetë Ministri i Drejtësisë dhe organet e drejtësisë? Sa çështje të tjera do të lihen në duart e maskarenjve hajdutë??? Kjo nuk është Rilindja që ne presim dhe që na u premtua…Ky është karshillëk i pastër ndaj popullit që votoi kundër maskarenjve hajdutë…

  Reply to this comment
 10. P.A.B March 10, 22:00

  Arrestohet në doganën e Kakavijës ish-drejtuesve e firmës “Gjallica”, Shemsie Kadria. Kadria, e akuzuar për mashtrim në shuma të mëdha parash, ishte shpallur në kërkim nga AntiKrimi Ekonomik në Tiranë, në bazë të një urdhër ndalimi të Prokurorisë në 23 mars 2013.

  Mire, po nuk na thuhet… nen cfare akuze eshte arrestuar. (ne 2013 nje gjykate e shpall te pafajshme per mashtrim ndaj 3 personave)

  @ DREAM

  Lexova se kane arrestuar Ben Qimen :):):) As se kam ditur, as se kisha degjuar ndonjehere, derisa ma permende ti. (akoma se di c’ka bere, pashe vec titullin) Si emer eshte i pa-harrueshem. Ja, dhe Beni u kap 🙂

  Reply to this comment
 11. Eri March 10, 23:58

  Kjo eshte gjah i mire per gjykatat. Nje pjese e mire e pareve qe i ka vjedh popullit i kane marre gjykatesit, te fituarit e vetem te skemave piramidale.
  Drejtesi e korruptuar!

  Reply to this comment
 12. Gimi March 11, 08:52

  Shemsie Kadria eshte ish-bose e Gjalices, por eshte dhe nje tjeter ish. Eshte ish-vjehrra e deputetes PS Olta Xhacka, per ato qe nuk e dine.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim