Akuzohet për evazion fiskal, Real Madrid në mbështetje të Ronaldos

June 14, 2017 17:32

Akuzohet për evazion fiskal, Real Madrid në mbështetje të Ronaldos

Real Madridi beson se Kristiano Ronaldo nuk ka kryer evazion fiskal, pas akuzave të autoriteteve spanjolle se portugezi ka fshehur 14.7 milionë euro.

“Real Madridi në tërësi i beson lojtarit të vet, Kristiano Ronaldo, i cili siç kuptojmë, ka vepruar në pajtim me ligjin dhe ka respektuar obligimet e veta”, thuhet në njoftimin e Realit.

Prokuroria spanjolle akuzon sulmuesin portugez se ka fshehur 14.7 milionë euro në periudhën 2011-2014. Ronlado akuzohet se ka përdorur kompaninë në Ishujt Virxhine, ku ka fshehur një sasi të të hyrave të fituara nga të drejtat për publikimin e fotografive të tij. Nga ana e tij, Ronaldo ka hedhur poshtë akuzat. Ai kohë më parë ka thënë se nuk është i shqetësuar për shkak të hetimeve dhe se nuk ka çfarë të fshehë.

June 14, 2017 17:32
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*