Akuzoi Yee si “njeri të Sorosit”, zyrtari i PD tani kërkon ndjesë

May 16, 2017 09:17

Akuzoi Yee si “njeri të Sorosit”, zyrtari i PD tani kërkon ndjesë

Pak orë pasi akuzoi zv/ndihmës sekretarin amerikan të Shtetit, Hoyt Brian Yee se është pjesë e lobeve të Sorosit, kreu i Departamentit të të Përndjekurve në Partinë Demokratike, Tomor Alizoti, ka reaguar me një sqarim ndjese.

Deklaratat ai i bëri mbreme ne  “Tonight Ilva Tare” në Ora News, ku akuzoi zv/ndihmës sekretarin amerikan të Shtetit, Hoyt Brian Yee se është pjesë e lobeve të Sorosit.

Sqarimi në FB

“Po verej nje keqkuptim ne lidhje me ato qe une kam thene ne programin Tonight ne Ora News. Disa media thone se une kam thene qe zevendesndihmes nensekretari i shtetit Brian Hoyt Yee eshte njeri i Sorosit apo mbeshtetes i politikave te Sorosit.

Dua te bej te ditur se ajo qe une kam thene eshte se administrata e larte ne ShBA eshte ne tranzicion dhe zoti Hoyt Yee perfaqeson politiken e administrates Obama e cila po rezulton problematike ne mjaft kuptime dhe e ndikuar ne disa raste nga Xhorxh Soros.

Per cdo keqkuptim te shkaktuar nga ajo qe une kam thene dua te shpreh ndjesen time qe nuk kam qene me qarte dhe nuk kam saktesuar fort vleresimin tim dhe te PD per diplomatin e larte amerikan.

Une asnjehere nuk kam etiketuar njerez dhe jo me zyrtare te larte dhe miq te vendit tone si z Hoyt Yee. ShBA do te mbetet partneri dhe frymezimi yne me domethenes sic ka qene deri me tani!”, shkruan Alizoti në rrjetin social “Facebook”.

alizoti

May 16, 2017 09:17
Komento

16 Komente

 1. anticensurë25642654 May 16, 09:27

  eh i shkreti soros që na u bë si puna e gylenit!!të paktën kjo idiotësi nuk është tek qeveritarët ameirkanë!!
  kjo idiotësi është pjellë e mbarsjes ballkanike të sulltanit erdogan!!erdogani gjen një armik që punon kundër turqisë,ballkanezët gjejnë po ashtu në armik që punon kundër qeverive autoritare dhe opozitave po aq autoritare,në mos diktatoriale,ballkanike!!

  Reply to this comment
 2. kristi May 16, 09:37

  Ky u rropaste sa ne nje forum ne tjetrin,sa ne nje studio sa ne nje studio tjeter,donte te ngjiste ne ndonje parti,sidomos tek keto qe kane pushtetin,kur e pa qe nuk ja varte njeri,u rras tek partia e qoftelargut.Apo jo Tomo?

  Reply to this comment
 3. Gjin Musa May 16, 09:44

  TI JE NJI KOKERRE INJORANTIT,PO CFARE POLITIKE DREJTON TI,O SAHAN LEPIRESI I SALIUT,NE TE SHOFIM NE STUDIOT TELEVIZIVE SE SA “INTELEKTUAL” QE JE.
  PERPARA FAMILJES TANE TE TE VIJE TURP,PERSONALITETI FITOHET,PO KURRE NUK SHITET PER KARRIGA E PARA TURPI.

  Reply to this comment
 4. Demi May 16, 10:17

  Ky Alizoti pjelle e pinjoll i llumit me te keq te kombit, qe gjithe jeten e nduken, e vodhen, e percane, e zvogeluan Shqiperine tone te varfer.
  Ky debil mendjemadh, kujton se eshte bere politikan i madh dhe nje nga “baballaret e Kombit”
  Shko mor debil jo te hash pulat, se iku ajo kohe, po shko te ruash pulat se kete pune e beni mire ju Alizotet, Toptanet, Zogollet, Merlikat, Devat, e plote te tjere si puna juaj.

  Reply to this comment
 5. Arber I May 16, 10:25

  Fejzi Bej Alizoti-nje nga tradhtaret me te medhenj te Shqiperise, sherbetor i perulur i Mbreterise dhe fashizmit Italian. Beme gjysh te te ngjaj!

  Reply to this comment
 6. Lennard May 16, 10:29

  Medet ku ka rene PD.E perfaqeson Koqe ALI-I PAZOTI!!!

  Reply to this comment
 7. asd May 16, 12:42

  Do te shkoje jeta duke “kerkuar falje”…

  Reply to this comment
 8. Luli May 16, 13:12

  Kur po fliste ky tipi mbreme, u dukte pak si me te meta mendore, menyra si fliste si pohonte si mohonte. Ndofta jam une gabim, por ky ishte komplet atikapat.

  Reply to this comment
 9. KOZi May 16, 14:28

  Si perfundim- Ky zyrtari eshte me Soros apo kundra- kjo pergjigje jep rrugen per pergjigjen e opozites….tung

  Reply to this comment
 10. Mary Tereza May 16, 15:18

  Nuk marre dot me mend cfare Zoti je ti, AliZott,
  por po te jesh nga ata qe kishin edhe Zot edhe Atdhe bekuar prej Tij,
  do duhej te ngjaje sa me pak me ate Tjetrin qe ishte me ty ne studio, qe nuk merret vesh pse e nisi me PD-ne, pse u nda si spiun nga PD-ja dhe pse keto kohe eshte kthyer serish te PD-ja…

  S’e kam fjalen tek Tak Ngjela (takun degjoje, sa here qe flet per komunizmin e asokohshem, dhe per burgjet, por kur bje fjala per SOT, Taku vete atje ku ka qene…dhe eshte i mirekuptueshem), por per ate Tjetrin qe kush e di kush ia ngarkoi detyre dhe ai tha se PD-ja ishte parti Bre-xit, apo qe BE sot eshte neser s’eshte, apo sec tha ne lidhje me Trompetat dhe Trump-in…!

  Mos, Alizot, nese je dere e mire…
  Ai ate detyre ka pasur, ate ka…ta ndez e ta djeg shqiperine sa here te mundi, dmth sa here ta lene…e ka Dosjen me te madhe se jeten e tij dhe te pasardhesve te tij, dhe per kete me vjen keq…per PD-ne, nese ka ndonje ende te bukur si endrrat e shqiptareve per nje Parti qe erdhi kur s’mund te mos vinte, sido te vinte…

  Qysh na qenka PD-ja pro Brexit?!
  Kur ne prej Rilindjes se Madhe e Te Vertete te Frasherllijve, s’e kam fjalen ate te Frrok Cupit apo te Edvin Rames, per Europen kemi enderruar dhe per andej kemi qene ne rrugetim te perjetshem…
  Si qenka PD per ta nxjerre shqiperine prej atje ku edne s’eshte?!
  Vetem pse Edi rama pretendon se mendon dite e nate per atje?! Po sikur edi Rama te jet duke bere shaka?! Nga ato shakate me karriere?! Athere ju do jeni per europen be?
  Po kush ju beson juve o te gjore!
  Nuk ju vjen keq per ata qe vijne pas jush?

  Reply to this comment
 11. Maks May 16, 16:26

  E degjova dje kete deklarat nga ky komisht i rritur ne hijet e burgjeve ku shante te gjith ata diplomater europjan e amerikan si komplotista te sorosit dhe tani te mos haj mut kot dhe te mos llomotisi me kot

  Reply to this comment
 12. Pensionisti. May 16, 17:39

  E dhjeve vete! Haje tani! TRAP. Mos kerko falje si burracak.

  Reply to this comment
 13. Patrioti May 16, 18:01

  Politikan 2 leksh shqiptar nuk ka si te merret seriozisht sikur te flas edhe pozitivisht !

  Reply to this comment
 14. hë për hë.... May 16, 19:14

  Ky person eshte thjeshte nje i semure psiqik. Kontrollojeni tek mjeku. Pordhe e madhe…Por ky eshte niveli edhe i politikaneve te rrinj si salianji, lela e co.qe pritet te zevendesojne ish kriminelet ne parlament. Turp

  Reply to this comment
 15. D.Ulqinaku May 16, 20:29

  Ti pordhaco diplomat a te kujtohet:
  1. Te kujtohet qe llapje lart e poshte per te erresuar figuren e Lulezim Bashes dhe te Sali Berishes, duke sjelle shembulla se veprimet e tyre nuk benin vaki ne vendet perendimore ku me nder jush ti paske qene diplomat?
  2. Jo vetem ne studjo por sic marrim vesh ti qenke caktuar nga shtabi i ShQUP-it per te mbledhur fakte ne menyre te fshehte ndaj Ambasadorit LU, ndaj Vlahutin, Bochard dhe dipllomateve te tjere, e se fundmi edhe ndaj amerikanit zv.ndihmes sekretarin e shtetit Amerikan dhe llap lart e poshte neper ambjente te cadres se Lu dhe Yee qenkan me origjine kineze, jane me prinder komuniste dhe kane penetruar nga zbulimi kines kunder SHBA.
  Ky eshte nje tmerr i vertete ku do e coni ju Shqiperine.
  Pse duhet te pranosh ti detyren per te dale lart e poshte per te mbledhur fakte kunder dipllomateve perendimor dhe sidomos ato te karakterit moral? Nuk te vjen turp? Po frike nga ligji nuk ke?
  Ja kush je ti dhe ata qe ngriten cadren kundcer popullit shqiptar dhe miqeve te tij perendimore.

  Reply to this comment
 16. Jorgji Davidi May 16, 22:15

  Sa turp per keta lloij njerezish! Na nxorren bojen te gjitheve, na armiqsuan, me keq se ne kohen e Enverit, me gjithe boten. Turpi qofte per ata e jo per popullin shqiptar!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin