Alarm fals për bombë në aeroportin “Nënë Tereza”

October 13, 2014 08:35

Alarm fals për bombë në aeroportin “Nënë Tereza”

Gjetja e një valixheje në aeroportin “Nënë Tereza” ka alarmuar policinë.

Ajo ka dhënë alarmin se mund të bëhet fjalë për vendosjen e një bome.

Valixhja është gjetur në tualetet e aeroportit.

Drejt aeroportit kanë shkuar forca të shumta policore dhe ekspertë antieksploziv.

Por, pas verifikimeve rezultoi se alarmi ishte fals, pasi në valixhe ndodheshin disa materiale elektrike.

Vilixhja i përkiste një shtetasi kinez, që po largohej nga Shqipëria.

 

October 13, 2014 08:35
Komento

3 Komente

 1. Sokol October 13, 10:09

  Më quani cinik po per mua ky lajme fallco per te larguar vemendjen e ndalimit te tifozave “Kuqe e Zi” ne Serbi. Per te mbuluar turpin qe Federata jone krijoje duke thene “qe UEFA ndalon tifozat shqipetar te shkojne ne Serbi”. Eshte hera e pare qe po degjoje qe UEFA sygjeron gjera te tilla. Nuk e di po vetem nje budalla i beson federates sone.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi October 13, 11:21

   Sokol? Për mua me ndalimin e tifozëve tanë sërbët duan të krijojnë epërsi psikologjike në stadium? Kjo duhej të ishte e papranueshme për palën tonë e cila duhej të kërkonte “reciprocitet” d.m.th të mos lejohen as tifozët sërbë në ndeshje? Krijimi i epërsisë psikologjike do të jetë një avantazh jo i vogël për skuadrën sërbe? Tung!

   Reply to this comment
 2. Sokol October 13, 13:04

  Pëllumb eshte turp i madh te genjesh kombin nen emrin e UEFA-s dhe kete e bene vetem FSHF-ja jone dhe do te jete po ajo FSHF qe do t’ju shesi bileta serbeve ne ndeshjen e kthimit prape nen udhezimet e UEFA-s. Nuk e di se sa budallenje do ta hane kete genjeshter.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim