Alarm për bombë në Moskë, evakuohen 10 mijë banorë

November 5, 2017 19:44

Alarm për bombë në Moskë, evakuohen 10 mijë banorë

Në qendër të kryeqytetit rus, është hedhur alarmi për bomb. Policia vendase bënë me dije se ka pasur një numër të madh telefonatash lidhur për një alarm bombe në Moskë.

Zona pranë Teatrit Balshoi, dyqaneve të mëdha si Goum dhe hoteleve të luksit pranë Kremlinit janë evokuar.

Sakaq, janë evokuar më shumë se 10 000 persona në Moskë për shkak të këtyre kërcënimeve, raporton Reuters.

Po ashtu, edhe dy hotelet lukzoze “Metropol” dhe “National”, janë në shënjestër.

November 5, 2017 19:44
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*