Alarmi i shërbimeve sekrete gjermane: ISIS mund të sulmojë në EURO 2016

May 28, 2016 11:32

Alarmi i shërbimeve sekrete gjermane: ISIS mund të sulmojë në EURO 2016

SIS mund  të kryej sulme terroriste gjatë kampionatit evropian.

Alarmi është dhënë sot nga kreu i shërbimit të inteligjencës gjermane Hans-Georg Maassen.

 

Konfirmimet se mund të ndodhin sulme terroriste nga ISIS vijnë edhe zyra federale gjermane që paralajmërojnë autoritet franceze që të rrisin masta e sigurisë.

Franca u përfshi para disa muaj nga disa sulme terroriste në disa zona të ndryshme të Parisit ku një i tillë ndodhi edhe pranë stadiumit ku po luhej ndeshja miqësore Francë-Angli.

Nga ky sulm ngelën të vrarë 130 persona dhe një sulm gjatë EURO 2016 nuk mund të përjashtohet.

May 28, 2016 11:32
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*