Alarmohet Maqedonia e Veriut, 7 viktima dhe 89 raste të reja në 24 orët e fundit nga Covid-19

June 1, 2020 13:20

Alarmohet Maqedonia e Veriut, 7 viktima dhe 89 raste të reja në 24 orët e fundit nga Covid-19

Kurba tashmë ka kapërcyer jashtë parashikimeve në Maqedoninë e Veriut.

Me fillimin e qershorit, që ditën e parë Maqedonia e Veriut ka shënuar 7 viktima dhe 89 raste të reja nga COVID-19.

Teksa Maqedonia e Veriut është drejt rihapjes madje kërkon të mbajë edhe zgjedhje të parakohshme, shënohen këto shifra.

Më tej Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe është alarmuar duke paralajmëuar konferencë urgjente në orën 15:00.

j.l./ dita

June 1, 2020 13:20
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim